DZIEŃ OTWARTY W LO PUCHACZÓW - FOTORELACJA
- 2
OPŁATA ZA OBIADY - KWIECIEŃ
Opłata za obiady w kwietniu wynosi:
przedszkole:
wyżywienie całodzienne 132,30zł(21x6,30zł)
wyżywienie bez podwieczorków 105zł(21x5,00zł)
dzieci klas.1-8 70,00zł(20x3,50zł)
pracownicy 124,60zł(20x6,23zł)
pracownicy obsługi i administracji 124,60zł(20x6,23zł)+8% VAT
Opłatę należy uiścić do 25.03.2024 r.UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą
mogli korzystać z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za
okazaniem karty żywieniowej.
Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto
szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest
wpłata):
nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce szkolnej.
ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 22.03.2024 (PIĄTEK)
VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Elfik”
W dniu 14 marca 2024 odbył się w naszej szkole VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Elfik”, w którym wzięło udział 17 uczniów klas 7 z powiatu łęczyńskiego .
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Puchaczów-pan Adam Grzesiuk.
Celem konkursu była: popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych oraz inspirowanie do działań kreatywnych .
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII następujących szkół:
-Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku,
-Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,
- Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej
-Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie,
-Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej,
-Zespołu Szkół im.7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie,
-Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie,
-Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.
Wyróżniono uczniów :
I miejsca zajęli :
Dawid Antoniewski -- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej
Jakub Matuszak -Zespół Szkół im.7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie
II miejsce
Szymon Gil -Szkoła Podstawowa j im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.
III miejsca zajęli :
Bartłomiej Szram -Zespół Szkół im.7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie
Dawid Szaniawski Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej,
Jakub Turlewicz- Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej.
Nagrody w konkursie ufundowała Gmina Puchaczów.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz upominki rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Serdecznie dziękuję nauczycielom z w/w szkół za przygotowanie uczniów, aktywny udział w pracach komisji konkursowej, pomo w sprawdzaniu prac uczniów .
Uczennicy Lenie Goral z „Fotopstryka” za zrobienie zdjęć z naszego konkursu .
Maria Głowala
DENTOBUS W NADRYBIU
Informujemy, że w maju b.r. przyjedzie ponownie do naszej szkoły i przedszkola DENTOBUS- mobilny gabinet stomatologiczny, który wykona następujące zabiegi na terenie placówki:
· przegląd jamy ustnej u dzieci (powyżej 3 roku życia) i uczniów kl. I-VIII,
· lakierowanie zębów.
Wszystkie usługi są bezpłatne (finansowane z NFZ).
Wizyta w DENTOBUSIE będzie miała na celu zbadanie stanu zdrowia jamy ustnej, edukację dzieci w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej, przeprowadzenie zabiegów profilaktycznych, zapobiegających rozwojowi choroby próchnicowej (lakierowanie), informowanie dzieci (i ich rodziców) ze zwiększonym ryzykiem próchnicy o konieczności pilnego leczenia.
Ze względów organizacyjnych prosimy dostarczyć do sekretariatu do dn. 25.03.2024r. (tj. poniedziałek) pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w badaniu. Druki ww. zgody będą również dostępne w sekretariacie szkoły.
Przedszkolaki i uczniowie klas I-III powinni być na badaniu z rodzicem/ opiekunem prawnym. Jeżeli nie będzie to możliwe, prosimy zgłosić ten fakt do sekretariatu, wówczas pracownik szkoły/przedszkola będzie towarzyszył dziecku podczas przeglądu.
Szczegóły w poniżej załączonych plikach:
Formularz_zgody_na_przeglad_jamy_ustnej__lakierowanie_zebow.pdf
Zawodowy strzał w 10!
Szanowni Państwo,
Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół ponadpodstawowych w tym szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 18 do 22 marca 2024 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 509 731 851
2) 500 303 388
3) 695 562 906
4) 662 786 488
5) 668 356 436
6) 880 052 509
Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php
"Dziecko jest tylko dzieckiem..." - spotkanie z p. Barbarą Cholewą
Dzisiaj 11 marca 2024 roku dla Rodziców i Opiekunów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zostało zorganizowane szkolenie, które poprowadziła psycholożka, psychotraumatolożka, terapeutka od uzależnień p. Barbara Cholewa z Lublina. Po krótkim wstępie pani terapeutka opowiedziała o objawach uzależnienia, niepokojących statystykach oraz o konsekwencjach dla młodego człowieka, który nadużywa nowych technologii czy innych używek. Pani psycholożka mówiła o znaczącej roli rodzica jako główny czynnik chroniący dziecko przed skutkami nadużywania multimediów jakim jest m.in. uzależnienie, rozwój zaburzeń depresyjnych, lękowych czy odżywiania. Wskazywała na ważne aspekty: dbanie o relacje, bycie żywo zainteresowanym swoim dzieckiem, jego aktywnością na „wirtualnym podwórku”, wspólnym spędzaniem czasu, aby dbać o prawidłowy rozwój dziecka, jego układ nerwowy, właściwą higienę i jasno określone zasady przeznaczonej na aktywność online. Pani terapeutka podzieliła się przykładami z własnej praktyki, wskazywała na źródła pojawienia się uzależnienia i omówiła przebieg leczenia.
Na koniec spotkania był czas na pytania i refleksje.
Bardzo dziękujemy za podzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem oraz za uświadomienie, że dziecko jest tylko dzieckiem, a to dorośli odpowiadają za modelowanie właściwych i pożądanych zachowań u dzieci i młodzieży.
Marzena Piskorska
II Powiatowy Konkurs Logopedyczny „Logopedia w wierszu”
W dniu 11.03.2024r. odbył się w naszej szkole konkurs logopedyczny pt. „Logopedia w wierszu”, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności językowych i werbalnych, dbanie o prawidłową wymowę i czystość językową. Kandydaci recytowali wybrane przez siebie wiersze zawierające trudne do wymówienia słowa.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.Gratulujemy dzieciom sprawności językowej i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym.
Monika Dylewska – Horzępa
Katarzyna Roczon
11
RODZICU!!!
Rodzicu, jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki wpływ mają nowe technologie, używki na rozwój i funkcjonowanie dziecka oraz jak rozpoznawać uzależnienie, a także jakie są formy pomocy specjalistycznej to serdecznie zapraszamy na szkolenie dnia 11.03.2024. to jest poniedziałek o godzinie 15:30. Osobą prowadzącą będzie doświadczony praktyk psycholog, terapeuta uzależnień, psychotraumatolog Pani Barbara Cholewa.
Serdecznie zapraszamy!
„W zimowy wieczór, w blasku ogniska i pochodni ”, czyli obchody Dnia Patrona w szkole w Rudnikach
Zaprzyjaźniona Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach 28 lutego świętowała Dzień Patrona. Jak co roku delegacja uczniów naszej szkoły, z panią dyrektor uczestniczyła w uroczystości. Obchody rozpoczęły się wieczorem o godz. 17 na dziedzińcu szkoły, gdzie zgromadzeni oddali cześć Karolowi Krysińskiemu, składając kwiaty oraz zapalając znicz przy obelisku Patrona.
Karol Krysiński był jednym z najzdolniejszych i najwytrwalszych dowódców powstania styczniowego na Lubelszczyźnie. Walczył na terenie trzech województw (lubelskiego, podlaskiego oraz grodzieńskiego), gdzie stoczył ponad 30 potyczek i bitew: Stanin, Sobolew, Sławatycze, Domaszew, Kania Wola (dziś Kaniwola).
Następnie zebrani udali się na leśną polanę, gdzie przy blasku płonącego ogniska i pochodni odbyła się część artystyczna oraz poczęstunek.
Dzień Patrona Szkoły tradycyjnie poprzedziła organizacja międzyszkolnego konkursu wiedzy o Karolu Krysińskim, do którego przystąpili uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystości ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu.
Laureaci z naszej szkoły to:
I miejsce – Szymon Gil,
II miejsce – Anna Grzesiak,III miejsce – Jakub Szurek i Filip Paszkowski.
Po części oficjalnej delegacja naszej szkoły mogła spotkać się z młodzieżą i nauczycielami zaprzyjaźnionej szkoły.
Był to moment na nawiązanie nowych znajomości i planowanie dalszej współpracy.
Anna Chryć
8 marca w III klasie
8 marca to wyjątkowy dzień w ciągu roku. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki. W tym roku dla najmłodszych kobiet koledzy z klasy III w ramach Małego Samorządu, przygotowali i wręczyli słodkie drobiazgi. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne „ Sto lat”.
Ponadto tego dnia klasa III wyjechała do kina na premierę „Kung Fu Panda 4”. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani. Byli przemili i sympatyczni.
Takie wyjazdy to dokonała okazja do kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczniów poprzez wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Magdalena Dylewska
Marzena Piskorska
"Blisko telefonu - daleko od dziecka"
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.
W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl
Dzięki kampani rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
-
dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
-
dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
-
jak ograniczać ten czas przy dziecku,
-
jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.
-
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 4-6 MARZEC
Aktualizacja planu lekcji - ważny od 28.02.2024
AKTYWNY SAMORZĄD 2024
W ramach programu „Aktywny Samorząd” w roku 2024 osoby z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie do różnych obszarów wsparcia. Program i pismo przewodnie znajduje się poniżej:
DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NADRYBIU
22 lutego 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu obchodziła Dzień Patrona.
Z tej okazji w naszej placówce gościliśmy: wójta Gminy Puchaczów pana Adama Grzesiuka, podinspektora ds. oświaty w Gminie Puchaczów -panią Dominikę Zabłotną, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Puchaczowie- panią Ewę Kaźmierczak, wiceprzewodniczącego rady Gminy Puchaczów -pana Piotra Saramę, radnego Gminy Puchaczów- pana Stanisława Brutta. Pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu - Maria Paryła w swoim wystąpieniu przypomniała sylwetkę patrona szkoły – Jana i Kazimierza Bogdanowiczów oraz ich rolę w dążeniu do wolnej ojczyzny. Podkreśliła też istotę wychowania w kształtowaniu postawy patriotycznej młodzieży z tamtych czasów, która chętnie angażowała się w walkę o wolną Polskę. Uczniowie naszej szkoły uświetnili uroczystość prezentując montaż słowno – muzyczny poświęcony sylwetkom naszych patronów i wydarzeniom historycznym tamtego okresu. Podkreślili w nim rolę Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w przygotowaniu i udziale w powstaniu. Część artystyczna zakończyła się podniosłym Apelem poległych, w którym pani dyrektor wzywała Patronów szkoły oraz wszystkich poległych w powstaniu styczniowym. Następnie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w XIII Międzyszkolnym konkursie „Moja mała Ojczyzna- Jan i Kazimierza Bogdanowicz . Powstanie styczniowe w Królestwie Polskim i Powiecie Łęczyńskim”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII – VIII z następujących szkół:
-Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku,
-Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,-Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie,
-Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
-Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.Patronat nad konkursem objął starosta Powiatu Łęczyńskiego - pan Krzysztof Niewiadomski i wójt Gminy Puchaczów-pan Adam Grzesiuk. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Puchaczów.
Wydarzeniom tego dnia towarzyszyła wystawa rycin „Polonia i Lituania” Artura Grottgera udostępniona przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Rysunki te zostały nazwane symbolem walki o wolność i niepodległość.Agnieszka Sobiesiak
23
STREFA WYPOCZYNKU "REST AREA"
Z początkiem drugiego półrocza w naszej szkole nastąpiła zmiana. Korytarz szkolny obok gabinetów pedagoga i psychologa zamienił się w miejsce przyjazne uczniom. Innowacja pedagogiczna "Rest Area" to inicjatywa młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Motyle", która ma na celu stworzenie strefy, gdzie uczniowie mogą odpocząć, zagrać w gry planszowe, porozmawiać i bezpiecznie spędzić wolny czas między lekcjami.
"Rest Area" powstała w trakcie ferii zimowych, ale środki na jej realizację były gromadzone od października. "Motyle" działały aktywnie i pozyskały finanse z punktu "Źródełko Motyli", zorganizowały kiermasz świąteczny i akcję "Piernikowy Zawrót Głowy". Uczniowie z Koła Krawieckiego "Igiełka" przygotowały ozdoby choinkowe, aby wesprzeć ideę Motyli. Również "Fotopstryk" włączył się w pomoc w gromadzeniu środków i zorganizował świąteczną sesję fotograficzną. W grudniu odbyła się Tombola, a główną nagrodą był "BON Niepytajka".
W ferie udało się wykonać zadanie.
Rodzice, uczniowie i absolwenci pomagali przy pracach fizycznych, tj.: malowanie, mocowanie zegara, obrazków, dekorowanie, odnawiali meble - nowe poszycie foteli, nowa tapicerka na kanapie. Były także osoby, które obdarowały nas rzeczowo: kanapa, pufy, farby, akcesoria malarskie. Rada Rodziców przy SP podarowała pufy typu SAKO. Powstały makramy na kwiaty, a na zamontowanej ściance - grafika wykonana przez osoby zainteresowane wsparciem innowacji. Dyrekcja podarowała do kącika parawany akustyczne. Sołtysi Nadrybia również kibicowali powstaniu przyjaznej przestrzeni w szkole.
Obecnie kącik cieszy się ogromną popularnością. Na każdej przerwie i w oczekiwaniu na autobus, młodzież z różnych klas spędza wspólnie czas w Strefie Wypoczynku. Etapy pracy nad kącikiem i efekt końcowy można obejrzeć poniżej.
Kolejnym punktem innowacji jest "Kącik pod Chmurką"...
Ale to już na wiosnę ;)
Monika Gargol
Marzena Piskorska
AKTUALIZACJA PLANU LEKCJI
REKRUTACJA DO 1 KLASY 2024/2025
Archiwum Aktualności