• Dostepność cyfrowa

• Oświadczenie w sprawie dostępności

Zespól Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych https://spnadrybie.edupage.org i   http://ugpuchaczow.bip.e-zeto.eu zakładka Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu

Status pod względem zgodności

Strony internetowe Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu są częściowo zgodne, z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

• Zamieszczone na stronach informacje w postaci artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości, zostały opublikowane przed obowiązywaniem stosownych przepisów.

• Zamieszczone na stronach dokumenty w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości gdyż były skanowane lub muszą być udostępnione w formie otrzymanej od podmiotów zewnętrznych.

• Na stronach internetowych znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób niesłyszących.

• Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego bądź jakiegokolwiek podpisu (dotyczy to w szczególności galerii).

Ułatwienia na stronie

Strony internetowe Urzędu Gminy Puchaczów posiadają ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

• podwyższony kontrast;

• możliwość powiększenia wielkości liter na stronie;

• mapa strony.

Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 17 lipca 2020 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Gminy Puchaczów.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej https://spnadrybie.edupage.org osobą odpowiedzialną jest Pani Monika Gargol. Prosimy o kontakt dzwoniąc na numer telefonu 817575102 lub wysyłając e-mail na adres: sekretariat@zspnadrybie.pl . Tą samą drogą można też składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informujemy, że każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Powyższe żądania postaramy się realizować niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, poinformujemy niezwłocznie  o tym fakcie, kiedy taka realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do informacji.

Postępowanie odwoławcze

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych każdy ma prawo wystąpić z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnić dostęp alternatywny, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepis w ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Nadrybie Dwór 88, 21-013 Puchaczów

Wejście do szkoły znajduje się od czoła budynku, zaś do przedszkola po lewej stronie budynku w jego środkowej części . Przy obydwu wejściach do budynku są podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem na parkingu jest wyznaczone jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest jednokondygnacyjny.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na prawo od wejścia głównego do szkoły.

Do budynku można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.

Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych.

W szkole  nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego.