• POŻEGNANIE KLASY 8

     • 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klasy 8. Młodzież wyświetliła film i prezentację ze swojej edukacji w szkole podstawowej. Odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru i ślubowanie absolwentów. Następnie uczniowie klasy 7 wręczyli starszym kolegom niepowtarzalne statuetki za ich osiągnięcia. 

      Były dyplomy, podziękowania i życzenia dla dyrekcji, nauczyczeli, rodziców i pracowników.

      Po oficjalnej części absolwenci uczcili koniec szkoły dyskoteką.

      Poniżej zamieszczona jest gazetka "Szkolna Trajkotka" zawierająca informacje i zdjęcia o klasie 8. 

      Warto poczytać ;)

      szkolna_trajkotka-koniec_roku(1).pub​​​​​​​

       

     •  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     •  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się

      24 czerwca 2022r. tj. piątek.

       

      W tym dniu o godz. 8.30 wszyscy (tj. rodzice z dziećmi, młodzież szkolna oraz nauczyciele) spotykamy się na Mszy Świętej w kościele w Nadrybiu.

      Około godz. 9.30 planowany jest uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.

       

      Godziny odjazdów  z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego

      w dniu zakończenia roku szkolnego 2021/2022 tj. 24.06.2022r.  

      7.30

      Stefanów

      7.35

      Janowica

      7.40

      Nadrybie Dwór

      7.45

      Kopina

      7.50

      Zaróbka

      8.00 

      Kościół

      8.05

      Nadrybie Ukazowe

      8.10

      Kobyłki

      8.15

      Kaniwola

      8.25

      Kościół

      8.30

      Szkoła

     • RAMBIT MIĘDZYSZKOLNY 2022

     • W środę 15 czerwca nasza 6 klasa wzięła udział w Międzyszkolnym Rambicie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie i Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puchaczowie. 

      Głównym celem imprezy było sprawdzenie umiejętności i wiedzy z zakresu profilkaktyki uzależnień. W trakcie zmagań ze szkołą w Puchaczowie, nasi 6-klasiści odpowiadali na pytania dotyczące zachowań pod wpływem alkoholu i i innych używek. Nadrybska 10 zmierzyła się w konkurencjach sportowych tj. rzucanie do celu, bieg z piłeczką, budowa wieży z kubeczków. Były zadania muzyczne i plastyczne. Ostatnie punkty uczniowie zdobyli na złożeniu "węża" ze spinaczy biurowych.  

      Po zmaganiach nastąpiło podsumowanie Rambitu i ogłoszenie wyników. Nasza 6 klasa zajęła 1 miejsce!!! 

      Uczniowie otrzymali dyplom od p. Katarzyny Wójcik - Kęcik - sekretarza Gminy Puchaczów i super nagrody.

      GRATULUJEMY!!!

      Monika Gargol

     • PIKNIK RODZINNY 2022

     • Retro Piknik – „Razem możemy więcej”

      Piknik Rodzinny stał się już tradycją naszej szkoły. Niestety,  przez ostatnie dwa lata z powodu trwającej wówczas pandemii, musieliśmy przerwać nasz zwyczaj. Być może dlatego teraz zorientowaliśmy się, jak jest on dla nas ważny i jak ogromną sprawia nam przyjemność.

      Tegoroczny piknik był wyjątkowy, ponieważ inspirowany był stylem retro. Jego hasło przewodnie brzmiało: „Razem możemy więcej”. Nawiązywało ono do chęci niesienia pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. To właśnie dla nich, podczas całego spotkania, członkowie wolontariatu zbierali żywność w postaci puszek i konserw. Organizatorami imprezy byli dyrektor szkoły, grono nauczycielskie, pracownicy wraz z rodzicami uczniów. Patronat nad piknikiem objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego p. Krzysztof Niewiadomski i Wójt Gminy Puchaczów p. Adam Grzesiuk.

      W niedzielę 12 czerwca, w słoneczne przedpołudnie zaraz po mszy świętej, za budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie, ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz goście honorowi.

      Wszystkich już na wstępie witały nie lada rarytasy. Była uwielbiana przez dzieci wata cukrowa, popcorn oraz kiełbaska z grilla. Ten, kto dał radę przedrzeć się przez pierwsze pokusy, nie mógł przejść jednak obojętnie obok stoiska z tradycyjnymi waflami, kruchymi ciastami czy popularnymi orzeszkami.

      Przy tej okazji nie mogło zabraknąć atrakcji takich jak: dmuchane zamki, trampolina, które czekały przy szkolnym boisku na naszych najmniejszych gości. Dzieci mogły również liczyć na artystyczne umiejętności naszych pań, które chętnym malowały twarze, pomagały w budowlach z klocków. Naszą imprezę tradycyjnie rozpoczęła Pani dyrektor Maria Paryła witając wszystkich zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Puchaczów Adam Grzesiuk oraz Pani Grażyna Szafranek Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puchaczowie. Nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionych z naszą szkołą sołtysów oraz radnych naszej gminy, którzy odwiedzili nas z torbą słodkości.

      Podczas naszego spotkania odbyło się również uroczyste wręczenie nagród z konkursów, których organizatorami oraz koordynatorami byli nasi nauczyciele. Uczniowie z sąsiednich szkół przyjechali by odebrać nagrody z Powiatowego Konkursu Plastycznego „Polak Mały – patriotyzm widziany oczami dziecka”, XXI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O pióro wójta” oraz szkolnego konkursu plastycznego „Razem możemy więcej”.

      W niedzielę na scenie można było podziwiać, przygotowane specjalnie na piknik występy przedszkolaków oraz uczniów poszczególnych klas. Nasi podopieczni tańczyli, śpiewali oraz wykonali pokaz mody w stylu retro. Tego dnia swój debiut miał również zespół nauczycieli, który wystąpił pod nazwą „COOL BELFER” z piosenką „Dzień - wspomnienie retro”.

      Jedną z atrakcji był charytatywny „Bieg po zdrowie”, którego inicjatorem jest nasz szkolny wolontariat. W tym roku cegiełką do udziału w biegu była trwała żywność w postaci konserwy.  Wolontariusze przygotowali również stoisko z loterią.

      Kolejną ważną atrakcją był mecz piłki nożnej, który rozgrywał się pomiędzy rodzicami, a młodzieżą ubraną w koszulki piłkarzy z dawnych lat. Na boisku nie mogło zabraknąć takich nazwisk jak Ćmikiewicz, Maszczyk czy Musiał. Pomimo doskonałej obrony ucznia w koszulce Tomaszewskiego, nasza młodzież przegrała z rodzicami 6:5.

      Dla wszystkich obecnych to nie była tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim świetna zabawa. Dzieci obserwowały zaangażowanie rodziców i wiernie im kibicowały.

      Podczas całego pikniku zarówno dzieci, jak i rodzice mogli uczestniczyć w przygotowanych konkurencjach. Chętnych do zabawy nie brakowało, a uśmiech przez cały dzień nie znikał z twarzy naszych najmłodszych.

      Nasz piknik nie mógłby odbyć się bez pomocy i wsparcia ze strony wielu osób. Podziękowania kierujemy zatem do sił sprawczych imprezy, jakimi są rodzice, którzy w przygotowania włożyli wiele wysiłku. Nieocenioną pracę wykonali także nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Organizacja Pikniku Rodzinnego współfinansowana  została przez Bogdankę -spółkę  wspierającą  zrównoważony rozwój  Lubelszczyzny”, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Puchaczów,  Ad- Rem-p. Beatę i Dariusza Jureckich p., Annę Bielawską, p. Ewelinę i Karola Suprynowiczów, p. Annę i Adama Niwińskich .p. Tomasza Hołowińskiego, p. Annę i Mariusza Pawłat,

      Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piaskach, Publimar, Lemonex, Radę  Rodziców szkoły i przedszkola, Gminną Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów.

      Wysiłek tych wszystkich osób pozwolił na wspólne spędzenie wolnego czasu całej szkolnej i przedszkolnej społeczności w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

      Magdalena Dylewska

      Zdjęcia z wydarzenia w Fotogalerii "Piknik Rodzinny"

     • PIKNIK RODZINNY 12.06 - KURS AUTOBUSU

     • Harmonogram autobusu szkolnego 

      obowiązujący w dn. 12 czerwca 2022r. (tj. niedziela)

      podczas Pikniku Rodzinnego

          Przywóz

      8.00  Stefanów

      8.05 Janowica

      8.10 Nadrybie Dwór

      8.15 Kopina

      8.20 Zaróbka

      8.30 Nadrybie Ukazowe

      8.35 Kobyłki

      8.40 Kaniwola

      8.45 Kościół

      Odwóz zaplanowano ok. godz. 15.30

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym

     • 03 czerwca 2022 w siedzibie PPN w Urszulinie uczniowie szkół podstawowych przystąpili do etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Tematyka konkursu obejmowała ochronę przyrody, florę i faunę oraz środowisko geograficzne Parku. Uczniowie wykazywali się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej i turystycznej. Konkurs składał się z etapu szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego. Jakub Szurek z klasy V i Kinga Wójcik z Klasy VIII zostali finalistami, otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny celujące z biologii. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

      K. Zakostowicz

     • Projekt "Poznaj Polskę" - Kraków i okolice

     • Na początku czerwca uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami wybrali się na 3-dniową wycieczkę. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wyjechaliśmy spod szkoły w kierunku Krakowa. Atrakcje rozpoczęliśmy słodkim poczęstunkiem, potem grupa zwiedziła Wadowice wraz z Domem Jana Pawła II. Kolejną atrakcją tego dnia była Kopalnia Soli w Bochni. Wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu. W czwartek, po śniadaniu, wyruszliśmy na zwiedzanie Krakowa. Byliśmy w Bazylice Mariackiej, odwiedziliśmy Groby Królewskie, w tym Kryptę prezydencką. Grupa z Nadrybia zobaczyła z bliska Dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem wycieczki był Kopiec Kościuszki, następie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zmęczeni, ale zadowoleni oczekiwaliśmy kolejnego dnia, gdzie główną atrakcją była ENERGYLANDIA :) Już od wczesnych godzin młodzież skrupulatnie pakowała się do wyjazdu i była przygotowana na wyzwania w parku rozrywki. Na miejscu każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Potem bezpiecznie wróciliśmy do Nadrybia. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

       

      Monika Gargol

       

     • XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

     • W dniu 19 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nadrybiu odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było kształcenie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym oraz pogłębienie znajomości zasad ortograficznych i umiejętności wykorzystania ich w praktyce.

      Patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Puchaczów- pan Adam Grzesiuk. Gmina ufundowała również nagrody dla laureatów i drobne upominki dla wszystkich uczestników. W zmaganiach ortograficznych uczestniczyło 30   uczniów z klas IV-VIII ze  szkół: w Puchaczowie, Ostrówku, Dratowie, Piasecznie, Zezulinie oraz  reprezentacja naszej szkoły.  Uczniowie m .in.  napisali dyktando, wykazali się wiedzą z zakresu znajomości zasad ortograficznych, rozwiązywali też  różnorodne zadania ortograficzne.

      Wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami zapraszamy po odbiór nagród i podziękowań w dniu 12.06. 2022r. podczas Pikniku Rodzinnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu.

      Serdecznie dziękujemy Gminie Puchaczów za ufundowanie nagród.

      Wszystkim uczniom, którzy zmagali się z ortograficznymi zadaniami, gratulujemy.

      Hanna Tołubińska

       

     • DZIEŃ DZIECKA

     • W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Rozpoczął się od słodkiego przywitania wszystkich uczniów przez Panią Dyrektor Marię Paryła.

          Starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym na boisku szkolnym. Oczywiście mieli też czas na relaks: zielona trawka, ławeczki i beztroskie pogaduszki. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Ktoś z uczniów podsumował- „Ale dzisiaj super dzień”.

         Równie dobrze bawili się uczniowie klas młodszych. Podzieleni na dwie drużyny wyruszyli terenem wiejskim do gry w podchody. Uciekający–chłopcy z klasy II i III, przygotowali dla swych koleżanek z grupy pościgowej iście harcerskie zadania: szyfry, zagadki logiczne, zadania sportowe, przyrodnicze. Szukający uważnie obserwowali otoczenie, by nie przegapić żadnych znaków wskazujących drogę i pozostawionych listów. Z ciekawością odczytywali i sprawnie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Było bardzo wesoło. Wszyscy wspaniale się bawili, a przy okazji zintegrowali się oraz wdrożyli się do pracy zespołowej. Nad przebiegiem podchodów czuwały panie pracujące na co dzień z uczniami. Po powrocie na teren szkoły czekał na wszystkich pyszny obiad i słodkie ciasteczka. Następnie na orliku odbyły się rozgrywki w piłkę nożną i w dwa ognie. Moc atrakcji dla najmłodszych z klas I-III i dla przedszkolaków przygotowali animatorzy z Łęcznej. Były wspólne tańce, gry, zabawy sprawnościowe, giga gry planszowe, puszczanie baniek mydlanych, no i na koniec wata cukrowa– a przy tym wiele radości i uśmiechu. Mamy nadzieję, że dla naszych uczniów był to wyjatkowy dzień spełniania ich dziecięcych marzeń. My dorośli i nasi uczniowie przekonaliśmy się, że potrafimy i lubimy wspólnie działać i bawić się, że tak po prostu fajnie jest być znowu ze sobą razem.

       

     • EGZAMINY, EGZAMINY, EGZAMINY... I JUŻ PO :)

     • W dniach 24, 25, 26 maj 2022 roku uczniowie klasy 8 podeszli do Egzaminu Ósmoklasisty.

      Zmierzyli się z Językiem Ojczystym, tj. językiem polskim, Królową Nauk - Matematyką i językiem angielskim. 

      Codziennie czekały na nich nowe pytania, zadania, wyzwania :)

      Ale dali radę!!!

      1 lipca będziemy znali ich wyniki. A do tego czasu trzymajmy kciuki, aby im się udało napisać na wysokim poziomie!!!

      Monika Gargol

      P.s. Poniżej zdjęcia z egzminów.

      Znajdziecie różnice???

       

     • KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"

     • Zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas 1-8 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nadrybiu do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny, gdzie tematem przewodnim jest „Razem możemy więcej!”

       

      CELE KONKURSU:

      • promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
      • upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych,
      • promowanie profilaktyki uzależnień.

      UCZESTNICY:

      • KATEGORIA I – przedszkole
      • KATEGORIA II – klasy I-III
      • KATEGORIA III – klasy IV-VI
      • KATEGORIA IV – klasy VII-VIII

      WARUNKI UCZESTNICTWA:

      1.   Technika: dopuszcza się całą gamę różnorodnych technik.

      2.   Format:  A3

      3.   Karta informacyjna: Na odwrocie każdej pracy należy umieścić kartę informacyjną zawierającą następujące dane: Imię i Nazwisko autora, wiek, klasa

      1. Hasło „Razem możemy więcej!” zostało wybrane jedynie do celów promocji konkursu, zatem Organizator nie oczekuje, że nadesłane prace będą wyłącznie ich dosłowną ilustracją.
      2. Na plakacie może znaleźć się inne hasło, zaproponowane przez autora.

      TERMINY:

       

      Prace należy dostarczyć do 6 czerwca 2022r. do Pani Moniki Gargol – pedagoga szkolnego lub zostawić w sekretariacie szkoły.

      Podsumowanie i wręczenie nagród  odbędzie się 12 czerwca 2022r. na Pikniku Rodzinnym  w Nadrybiu.

     • Powiatowa Gra Terenowa ,,Twój Ślad Na Ziemi – 4 lata później”

     • Piątek trzynastego wcale nie musi być pechowy. A nie był na pewno dla uczniów Powiatu Łęczyńskiego biorących udział w grze terenowej w Nadrybiu. W piękny słoneczny dzień 13 maja, na zielonych terenach wokół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu, 2 – osobowe drużyny uczniów klas VII i VIII pod okiem jurorów wykonywały zadania rozmieszczone na 21 stanowiskach. Głównym celem gry ,,Twój Ślad na Ziemi – 4 lata później” było zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące na Naszej Planecie w ciągu ostatnich lat. Uczniowie z Dratowa, Ludwina, Garbatówki, Ostrówka, Zezulina, Piaseczna, Puchaczowa i Nadrybia krojąc i obierając jabłko prezentowali ile jest ziemi uprawnej na Naszej Planecie, rozpoznawali i wybierali doniczki z korzystnym nasadzeniem roślin. Na podstawie barwy i obecności larw owadów oceniali troficzność i stan czystości wód jeziora Rogóźno. Rozpoznawali na zdjęciach pozytywne działania człowieka na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Za pomocą hypsometru wyznaczali wysokość drzewa. Rozpoznawali zwierzęta opisywane językiem migowym. Nomogramem określali fazę Księżyca. Pulsoksymetrem mierzyli nasycenie krwi tlenem i tętno. Rozpoznawali rodzaje drzew ukrytych w poezji. Ćwiczyli oddychanie w tempie przesypujących się nasion i medytowali, przekazując bez rozlewania szklankę z wodą wokół majestatycznej rzeźby. Pod okiem pani Lucyny J. zdobywali umiejętności plecionkarstwa z situ. Na stanowisku archeologicznym obliczali wzrost człowieka na podstawie długości kości udowej. Budowali fragment białka odpowiadający za agresję. Na szalce wagi kładli wymyślone sposoby zmniejszania ilości gazów cieplarnianych. Podczas degustacji pradziejowej zupy i podpłomyków rozpoznawali składniki i przyprawy. Odczytywali zapis alfabetem Morse’a na korze brzozowej, wystukiwali melodię na butelkach wypełnionych wodą. Dużym powodzeniem cieszyły się dawne zabawy i umiejętności: kółko i krzyżyk, fajerka, kamienny labirynt, kręcące koło nakładane na trzpień, łapanie drewnianego jajka do kielicha, pocierany wiatraczek, łowienie ryb pradziejową wędką, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, nabieranie wody żurawiem, klepanie kosy, kręcenie zboża na przetaku.  Klimat naszego spotkania wyczarowała Pani Patrycja P. występując w roli piosenkarki, aktorki w scence z epoki i wróżki na stanowisku, a także Pan Kazimierz w roli krzykacza. W przygotowaniach i realizacji projektu ,,Twój Ślad Na Ziemi” brali udział uczniowie klasy ósmej. Nad całością czuwała Pani Dyrektor Maria Paryła. Po wyrównanej walce zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie. Pozostałe drużyny zajęły ex aequo drugie miejsce. Nagrody i puchar za I miejsce zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Puchaczów, Poleski Park Narodowy, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Zamiejscowy w Lubartowie, Nadleśnictwo Parczew. Honorowy patronat nad grą objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego i Wójt Gminy Puchaczów. Dziękuję młodzieży, opiekunom, Jurorom z PPN, ZLPK i Nadleśnictwa Parczew, wszystkim wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu i Szkoły Podstawowej w Garbatówce oraz Panu Rafałowi R. za realizację filmu z naszego spotkania. Zapraszamy już za rok! 

      Autor spotkania: Kazimierz Zakostowicz 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
   • sekretariat@zspnadrybie.pl
   • 081 75-75-102 fax 081 75 75 102 Godziny pracy sekretariatu 7:00 do 15:00 Godziny przyjęć interesantów przez panią dyrektor Marię Paryła codziennie od 9:00 do 14:00
   • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu Nadrybie - Dwór 88 21-013 Puchaczów Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych