ZESTAWIENIE ZA OBIADY
OPŁATA ZA OBIADY W MAJU 2024
Opłata za obiady w maju wynosi:
przedszkole:
wyżywienie całodzienne 126zł(20x6,30zł)
wyżywienie bez podwieczorków 100zł(20x5,00zł)
dzieci klas.1-8 52,50zł(15x3,50zł)
pracownicy 93,45zł(15x6,23zł)
pracownicy obsługi i administracji 93,45zł(15x6,23zł)+8% VAT
Opłatę należy uiścić do 25.04.2024 r.
Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie inicjatywy.
Nasza szkoła znalazła się wśród 4095 inicjatyw w całej Polsce.
Na przełomie lutego i marca 2024 w naszej szkole odbywały się lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa w Internecie, zagrożeniach, zapobiegania cyberprzemocy, hejtowi. oraz formach wsparcia i instytucjach pomocowych. Klasa 8 realizowała program profilaktyczny Godzina dla Młodych Głów, w którym jeden temat dotyczył: Ja i moje relacje w środowisku online i offline. Godzina dla MŁODYCH GŁÓW oraz dwa inne w ramach Projektu Uniwersytet Dzieci "Skąd się bierze agresja w sieci? ","Internet, media społecznościowe – jak dbać o swoje bezpieczeństwo i wizerunek w sieci? ".
Klasa 7 realizowała tematy: "Komputer pomoc czy zagrożenie ? Mądre korzystanie z Internetu", "Jak planować swój czas wolny oraz jak ograniczyć korzystanie z telefonu?". Klasa 6 realizowała temat: "Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu". Klasa 5 realizowała temat: " Bezpieczny Internet - pogadanka na temat tego co można, a czego nie można w sieci". Klasa 4: " Klikaj bezpiecznie-czyli jak? Zasady korzystania z Internetu".
Klasa 3 uczestniczyła w lekcji DBI "Sieciaki - Internet bez przesady" prowadzona przez Łukasza Wojtasika, a klasy 1-2 miały pogadankę dotyczącą przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W ramach pedagogizacji dla rodziców dzieci przedszkola i szkoły 11 marca odbyło się szkolenie dla ze specjalistką od uzależnień, psycholożką p. Barbarą Cholewą.
Marzena Piskorska
KONKURS MAT-GEO 2024
„W moich marzeniach….”
Uczniowie naszej szkoły i dzieci z naszego przedszkola wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W moich marzeniach…” w ramach Integracyjnego Festiwalu Artystycznego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przez Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Łęcznej, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci, Młodzieży i ich rodzin SENSUS oraz Powiat Łęczyński. Jury doceniło zaangażowanie i wykonanie prac naszych uczniów, którzy znaleźli się w gronie zwycięzców:
w kategorii PRZEDSZKOLE:
III miejsce zajęła Kornelia Pachla
W kategorii klas I-III:
I miejsce zajął Hubert Barczak z kl. III
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce zajął Tomasz Kadłubowski kl. VI
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów.
Marzena Piskorska
MURAL SZKOLNY - PROŚBA
OFERTY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
Ósmoklasisto! Egzamin tuż, tuż...
NAMIOTY I MATERACE DLA "JUNACZKÓW"
W tym tygodniu "Junaczki" - szkolna grupa skautingowa, otrzymała materace i namioty. Zostały one pozyskane z Gminy Puchaczów w celu realizacji zadań wykazanych w programie Junaczków, w tym organizacji biwaków z elementami surviwalu.
Dziękujemy za wsparcie!
Młodzież zapobiega pożarom - wyniki eliminacji powiatowych
4 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, szeroko pojętego ratownictwa oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów, którzy przeszli etap gminny: Jakub Czępiński kl. 3, Dawid Górko kl. 3, Adrian Suprynowicz kl. 5 i Zuzanna Zbaraszczuk kl. 8. W eliminacjach wzięło udział 12 uczniów z klas 1-4, 12 uczniów z klas 5-8 i 6 uczniów ze szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu Łęczyńskiego. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która zmierzyła się w pierwszej części z testem z wiedzy teoretycznej. W oczekiwaniu na wyniki strażacy zaprosili wszystkich uczestników do obejrzenia pojazdów straży, sprzętu oraz na poczęstunek.
W testach Jakub uzyskał wysoki wynik i zakwalifikował się do drugiej części eliminacji ustnych, bardzo dobrze odpowiadając na 3 wylosowane pytania. Kuba wykazał się wiedzą i uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z klas 1-4, tym samym zajął 1 miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę 25 kwietnia na eliminacjach wojewódzkich!
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy włożyli dużo pracy w naukę treści z wiedzy pożarniczej o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Jakuba trzymamy kciuki! Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Puchaczów, w szczególności panu Markowi Grzesiakowi za dowiezienie naszych uczniów na Turniej oraz bezpieczny powrót do szkoły.
Marzena Piskorska
4
NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO
Harmonogram autobusu szkolnego obowiązujący
od dn. 8 kwietnia 2024r.
Przywozy:
635 Bogdanka
645 Stefanów
650 Janowica
655 Nadrybie Dwór
700 Kopina
705 Zaróbka
715 Wólka Nadrybska
725 Szkoła
730 Nadrybie Ukazowe
735 Kobyłki
740 Kaniwola
750 Szkoła
Odwozy:
Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek
1220 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka
1410 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka
1550 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka
Piątek
1220 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka
1410 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka
Autyzm. Rozumiem. Akceptuję.
Dzisiaj 3 kwietnia społeczność szkolna solidarnie z osobami ze spektrum autyzmu włączyła się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu. Podjęliśmy inicjatywę by przez cały dzień w naszej szkole nie było dzwonków. Uczniowie, pracownicy i nauczyciele założyli niebieskie ubrania. Ten dzień był wyjątkowy, na zajęciach w klasie 3 oraz innych zajęciach dodatkowych uczniowie rozmawiali na temat różnych trudności, z którymi w życiu codziennym muszą zmagać się osoby ze spektrum autyzmu, zapoznali się z przygotowaną gazetką oraz obejrzeli kilka krótkich filmików, jak widzą, czują i poznają świat osoby z tym zaburzeniem i jak otoczenie może wspierać ich w pokonywaniu tych różnych trudności.
Grupa uczniów z naszej szkoły i przedszkola wzięła także udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Łęcznej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod nazwą „W moich marzeniach…”. Wyniki konkursu już wkrótce.
Marzena Piskorska
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
WYNIKI ELIMINACJI GMINNYCH "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
25 marca w GOK w Puchaczowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów w składzie: Jakub Czępiński (kl. 3), Dawid Górko (kl. 3), Zuzanna Gil (kl. 3), Adrian Suprynowicz (kl.5), Jakub Kowalczyk (kl.5), Zuzanna Zbaraszczuk (kl. 8), Maja Żmuda (kl.8). W części teoretycznej nasi uczniowie poradzili sobie świetnie i przeszli do części eliminacji ustnych, które były o dużo trudniejszym stopniu trudności. W podsumowaniu okazało się, że nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych, ponieważ aż 4 uczniów przeszło do kolejnego etapu i już 4 kwietnia 2024 będą brali udział w rozgrywkach powiatowych! W grupie wiekowej klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Jakub Czępiński zdobywając największą liczbę punktów, drugie zaś Dawid Górko. Z klas 4-8 drugie miejsce zajął Adrian Suprynowicz, zaś trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Zbaraszczuk.
Uczniowie do turnieju przygotowywali się pod merytoryczną opieką nauczycielki techniki p. Magdaleny Dylewskiej.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w eliminacjach powiatowych!
Marzena Piskorska
5
ROZKŁAD LEKCJI I PRZERW W DNIU 27.03 (środa)
UWAGA!!!
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu informuje, że w dn. 29.03.2024r. (tj. piątek) placówka będzie czynna w godz. 7.00-14.00.
TARGI EDUKACYJNE LUBLIN 2024 - FOTORELACJA
- 10
"Motyle", "Fotopstryki" i "Seniorki" działają razem.
19 marca młodzież z organizacji szkolnych i uczestniczki Senior+ Bogdanka wspólnie przygotowali smakołyki na Kiermasz Świąteczny.
Grupa wolontariuszy i "Seniorki" dostarczyli babeczki do szkoły, które następnie były wspólnie ozdobione w klimacie Świąt Wielkanocnych. Można było obserwować współpracę, uczenie się nawzajem, szacunek i dialog pokoleń. W trakcie pracy twórczej na babeczkach pojawiły się napisy, kurczaki, zajączki z lukru. Każda przygotowana babeczka jest inna, ale wszystkie kolorowe i przygotowane do koszyczka wielkanocnego.
Miła atmosfera, łączenie pokoleń w pozytywnych działaniach to główne cele Szkolnego Klubu Wolontariusza "Motyle" i Dziennego Domu "Senior+" w Bogdance.
Bardzo dziękujemy za miłe i owocne spotkanie.
Monika Gargol
12
Pierwszy dzień wiosny
21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu szkolnym. Wszyscy czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia w edukacji wczesnoszkolnej nie ma lekcji. Każdy stara się spędzić go inaczej niż zwykle. Uczniowie klas I-III - tradycyjnym paleniem marzanny - żegnają zimę i witają wiosnę.
Nie zapominamy również, że 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, znany też jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy wiedzą, że data ta nie jest przypadkowa, a nawiązuje do obecności dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze. Nawiązując do symboliki święta, skarpetki były dzisiaj najchętniej eksponowaną częścią garderoby zarówno przez uczniów jak i pracowników szkoły, którzy mieli „skarpetki nie do pary”.
Magdalena Dylewska
Archiwum Aktualności