• GMINNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

          • 12 czerwca na obiektach sportowych w Puchaczowie odbyła się III runda, finałowa Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Naszą szkołę reprezentowało 28 uczestników w 3 kategoriach wiekowych(kl. II-IV, V-VI, VII-VIII). Zawody zakończyły się nie po naszej myśli, gdyż klasy V-VI I VII-VIII ostatecznie zajęły 3 miejsce natomiast warto pochwalić grę naszych najmłodszych uczniów. Bardzo mądra i ambitna gra sprawiła, że uczniowie klas II-IV we wszystkich 6 meczach nie przegrali ani razu, a pięciokrotnie schodziłi z boiska jako zwycięzcy. Ostatecznie zajęli I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Miłym akcentem były wyróżnienia indywidualne:

            1. Najlepszy strzelec kat.klas I-IV - Jakub Kowalczyk (17 goli)

            2. Najlepszy strzelec kat.klas VII-VIII - Kornel Kopacki (6 goli)

            3. Najlepszy bramkarz kat.klss V-VI - Filip Paszkowski 

            Karol Bujak

          • Finalista XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o PPN

          • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym składał się z trzech etapów – szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego. Obejmował wiedzę parkową, sozologiczną i ekologiczną(sieć obszarów Natura 2000 w rejonie Parku, fauna i flora, środowisko geograficzne, ochrona przyrody Parku). Uczeń klasy VI Jakub Szurek zdobył w tym konkursie tytuł laureata na etapie okręgowym i tytuł finalisty na etapie ogólnopolskim.02 czerwca w OD – A w Urszulinie wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody. Zainteresowanie i poziom konkursu są coraz większe, dlatego sukces Jakuba jest niezwykle cenny.

            Kazimierz Zakostowicz

          • Zajęcia na ścieżce edukacyjnej "Nadrybie"

          • W dniu 12.06.2023 r. uczniowie klasy II i IV ZSP w Nadrybiu zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne na ścieżce „Nadrybie”. Organizatorem wycieczki była KWK „Bogdanka” we współpracy z fundacją „Dla przyrody”. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli historię powstania zalewiska, nasłuchiwali głosów ptasich, mieli okazję na żywo obserwować młode łyski i gęsi a za pomocą lornetki oglądali gniazda w tym bardzo ciekawe gniazdo remiza. Na trasie ścieżki znalazły się również ciekawe okazy płazów, nora borsuka i żeremie bobra. Wszyscy otrzymali upominki od kopalni. W plecaczkach znalazły się lupy, nasiona traw, kolorowanki, odblaski i przewodnik po ścieżce. Wycieczka była wspaniała za co dziękujemy organizatorom! 

            Iwona Wróbel

        • PIKNIK RODZINNY "NA LUDOWĄ NUTĘ"
          • PIKNIK RODZINNY "NA LUDOWĄ NUTĘ"

          • 4 czerwca na terenie naszej placówki odbył się Piknik Rodzinny "Na ludową nutę". To rodzinne spotkanie rozgrywało się w sielskich klimatach. Były ludowe tańce, śpiewy. Wiele osób swoim ubiorem wpisało się w temat przewodni imprezy.  Oto relacja z wydarzenia :)

            Po powitaniu gości, uczniowie klas 1-3 dokonali uroczystego otwarcia spotkania tańcząc poloneza. Następnie mogliśmy obejrzeć grupowe występy przedszkolaków, a potem  ich rodziców. W trakcie imprezy zostały podsumowane konkursy:

            - Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Puchaczów”

            - Konkurs Plastyczny „Ze zdrowiem na Ty – edycja 2023” – WTZ Janowica

            - Powiatowy Konkurs Plastyczny Junaczków.

            Kolejne występy wokalne i instrumentalne naszej utalentowanej młodzieży były przeplatane konkurencjami dla rodzin, tj.Kogel-mogel, Rzut gumofilcem, Bieg z jajkiem, Zbieranie ziemniaków, Dojenie "krowy", Ubijanie masła.

            Na scenie gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy, którzy zaprezentowali swój repertuar.

            W trakcie pikniku został przeprowadzony on-line, z użyciem aplikacji QR, Quiz o zdrowiu "Stop uzależnieniom" we współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puchaczowie, którego wyniki zostały ogłoszone podczas Pikniku.

            Dodatkowymi atrakcjami dla milusińskich były dmuchańce, trampolina, kącik z klockami, a także stanowiska z malowaniem włosów i twarzy. Była kawiarenka, wata cukrowa, popcorn, lody. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać prace plastyczne uczniów, a także obejrzeć galerię zdjęć wykonanych przez młodzież z Fotopstryka.

            Stałym elementem naszych pikników jest mecz piłki nożnej: Młodzież szkolna kontra Dorośli, który odbył się na Orliku Nadrybie. Puchar dla zwycięzców  ufundował Starosta Powiatu Łęczyńskiego.

            Spotkania rodzinne są wspaniałym czasem do pomocy innym, dlatego młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Motyle" w trakcie imprezy prowadziła sklepik, loterię fantową i sprzedaż cegiełek na Charytatywny Bieg po Zdrowie. Cegiełką były też nowe skarpetki, które zostaną przekazane do domów dziecka, natomiast cały zysk zostanie przesłany na konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

            Podsumowaniem wydarzenia w Nadrybiu był Festiwal Kolorów.

            Było wesoło i kolorowo, a całość imprezy została uwieczniona w fotorelacji uczestniczek Szkolnego Klubu Fotograficznego "Fotopstryk".

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w Piknik Rodzinny "Na ludową nutę".

            Do zobaczenia za rok :)

             

            Monika Gargol

          • Dzień Dziecka w Osadzie Indiańskiej

          • W dniach 1-2 czerwca 23 – osobowa grupa uczniów z klas 6-8 wraz z wychowawcami,  Dzień Dziecka świętowała w Osadzie Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim. O godzinie 9:00 po zbiórce przy szkole Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia i poczęstowała cukierkiem J i ruszyliśmy w drogę. Pogoda w dniu wyjazdu była słoneczna.  Po przyjeździe na miejsce czekał na nas właściciel Osady  i Pan Kacper przewodnik naszej wycieczki.              W pierwszym dniu przyjazdu cała grupa zmierzyła się z grą terenową, w której uczniowie przy pomocy mapy, kuferków ze wskazówkami, różnych przedmiotów musieli rozszyfrować hasło gry. Po dwugodzinnych zmaganiach,  czekał na uczestników wyjazdu pyszny obiad w osadzie. Następnie z niecierpliwością wszyscy oczekiwali zakwaterowania się w tipi, w których cała grupa miała zaplanowany nietypowy nocleg. Tipi były dobrze wyposażone w światło, wygodne łóżka, a nawet stoliki i krzesła oraz  klimatyzator, który w ciągu dnia schładzał namiot, a w nocy ogrzewał. Kolejnym punktem programu była gra bezludna wyspa, w której uczniowie w dwóch zespołach musieli ze sobą rywalizować w różnych konkurencjach wymagających współpracy, kreatywności, sprawności fizycznej, koordynacji, zręczności i precyzji ruchów, a także umiejętności argumentowania i przekonywania.  Zabawa ta wywołała dużo radości i śmiechu. Potem uczniowie mieli czas na integrację w grupach i spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Wieczorem czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami. Gdy zrobiło się już ciemno przygotowano dla uczestników wycieczki kino plenerowe z popcornem. Niestety komary trochę utrudniały oglądanie filmu, jednak nie zniechęciło to uczniów, aby uczestniczyć w projekcji filmu. Dzień był długi i cała grupa integrowała się na terenie osady.        W piątek rano pogoda nie była już tak sprzyjająca jak w dniu poprzednim.  Chmury i zimny wiatr spowodował, że trzeba było ubrać się już cieplej.  Po śniadaniu można było zauważyć zmęczenie na twarzach uczniów, ale też to, że grupa dobrze  zaklimatyzowała się  w nowym miejscu.  Uczniowie ze sobą rozmawiali, odwiedzali się w tipi, grali w różne gry. Przed wyjazdem czekała na grupę jeszcze jedna atrakcja - Archery –Tag – bitwa na łuki- gra łącząca w sobie elementy: paintball-a, łucznictwa i gry w dwa ognie. Pan Kacper przedstawił uczniom zasady gry i zostali podzieleni na dwie drużyny. Była to bardzo ciekawa bitwa, wymagająca sprytu, zręczności i precyzji strzelania do celu i polegająca na eliminowaniu przeciwników za pomocą łuków zakończonych pianką. Każdy uczestnik został poinstruowany i wyposażony w kask i łuki. Po zakończeniu gry nadszedł czas opuszczenia tipi i wymeldowanie się. Przed wyjazdem każdy mógł zjeść jakieś przekąski własne lub zakupione w barze na terenie osady. Uczestnicy wycieczki trochę zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili bezpiecznie do szkoły, skąd zostali odebrani przez rodziców.

            Wyjazd został uznany za udany i mam nadzieję, że jeszcze nie raz zagościmy w Osadzie!

            Marzena Piskorska

             

          • Powiatowy Konkurs Logopedyczny

          • 30.05.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się Powiatowy Konkurs Logopedyczny.

            Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Wójt Gminy Puchaczów oraz Instytut Edukacji Logopedycznej w Lublinie pod kierownictwem pani Sylwii Zasady.

            Do konkursu przystąpiło 22 uczestników z 6 placówek znajdujących  się na terenie powiatu łęczyńskiego.                                                                                                                                        

            Celem konkursu było usprawnianie kompetencji językowych, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz utrwalanie prawidłowej realizacji głosek sprawiających trudności.

                                                                                                                                                                                          Uczestnicy zaprezentowali swoje wiersze przed zgromadzoną publicznością i komisją konkursową w trzech kategoriach wiekowych: kl. I, kl. II, kl. III.  Do komisji konkursowej zaproszono gości: panią Agnieszkę Caban – reprezentującą Urząd Gminy Puchaczów, panią Agnieszkę Szponar – Gołębiowską- logopedę, na co dzień pracującą jako wychowawca w Przedszkolu w Nadrybiu oraz panią Annę Chryć- nauczyciela historii i kierownika biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej w Nadrybiu.

            Jury szczególną uwagę zwracało na opanowanie tekstu, sprawność artykulacyjną oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzeba przyznać, że dzieci nie miały łatwego zadania, gdyż występowały nie tylko przed zacnym Jury ale i zgromadzoną publicznością, wśród której znaleźli się nauczyciele, wychowawcy i bliscy członkowie rodzin uczestników konkursu.

            Po długich obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            KATEGORIA UCZNIOWIE KL. I

            I MIEJSCE  Ksawier Szelepusta – Szkoła Podstawowa w Nadrybiu

            II MIEJSCE Klaudia Szewczak- Szkoła Podstawowa w Zezulinie

            III MIEJSCE Nikodem Czubacki  - Szkoła Podstawowa w Zezulinie

            WYRÓŻNIENIA:

            Zuzanna Radczak- Zespół Szkół w Puchaczowie

            Laura Szelepusta – Szkola Podstawowa w Nadrybiu

            KATEGORIA UCZNIOWIE KL. II

            I MIEJSCE Adam Oraczewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głębokiem

            II MIEJSCE Daria Sobczak – Szkoła Podstawowa w Zezulinie

            III MIEJSCE – Amelia Kloc – Szkoła Podstawowa w Nadrybiu

            KATEGORIA UCZNIOWIE KL. III

            I MIEJSCE Kacper Budzyński – Szkoła Podstawowa w Ostrówku

            II MIEJSCE Oliwia Kuna – Zespół Szkół w Puchaczowie

            III MIEJSCE Zofia Smyk – Szkoła Podstawowa w Zezulinie

             

            WYRÓŻNIENIA:

            Zofia Iwanek – Szkoła Podstawowa w Zezulinie

            Igor Mrozik – Szkoła Podstawowa w Ostrówku

            Maria Bodzak – Zespół Szkół w Puchaczowie

            Hanna Skoczylas – Zespół Szkół w Puchaczowie

            Nagrody oraz dyplomy  dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Puchaczów i Instytut Edukacji Logopedycznej  w Lublinie.

            Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

            Konkurs został przygotowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu: panią Katarzynę Roczon – logopedę oraz panią Monikę Dylewską  - Horzępę – nauczycielkę biblioteki szkolnej.

            Katarzyna Roczon, Monika Dylewska - Horzępa

          • „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Powiatowe Spotkanie Integracyjne Klas III

          • To hasło Powiatowego Spotkania Integracyjnego Klas III , które odbyło się na Terenie Poleskiego Parku Narodowego w  Załuczu Starym 16.05.2023r. Organizatorami  tego spotkania była nasza szkoła i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie oraz Poleski Park Narodowy. Uczniowie rozpoczęli zabawą w przyrodnicze podchody, ponieważ poszukiwali ukrytych zadań na terenie parku wokół Muzeum. Byli tak ciekawi zadań i pochłonięci wspólną pracą w grupach, że rozwiązania mogły być tylko właściwe, ponieważ przewodnicy Poleskiego Parku Narodowego  słuzyli wiedzą i pomocą, kiedy tylko było potrzeba. Każda z pięciu grup poznawała osobliwosci przyrodnicze ścieżki dydaktycznej „Spławy”, ogladała zbiory Muzeum oraz przepiekną galerię zdjęć poleskiej fauny i flory, które wykonali pracownicy parku. Poznawała podopiecznych zwierzęcego azylu, poszukiwała informacji o pokarmowych łańcucha w przyrodzie, poznawała ciekawostki o zyciu żółwi błotnych.

            Wszyscy zakończyli spotkanie pieczeniem kiełbasek w ognisku oraz odebraniem pamiątek ze spotkania, a była to Teczka z materiałami dydaktycznymi o zółwiu błotnym, książka „ Poleskie legeny” oraz koc piknikowy. Uczniowie chętnie zabbierali głos i wyrazali swoje opinie o spotkaniu. Bardzo miło było usłyszeć  słowa szczęśliwych, radosnych uczniów. Nasze spotkanie objęte było patronatem Starostwa Powiatowego w Łęcznej,  Urzędu Gminy w Puchaczowie, Urzędu Gminy w Ludwinie oraz Poleskiego Parku Narodowego. Serdecznie dziękujemy za  wsparcie naszej imprezy.

            Opracowała Alicja Skoczylas

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

          •  

            ​​​​​​​

             

            ​​​​​​​

            31 maja 2023 r. przypada Światowy Dzień bez Papierosa.

            Tegoroczne hasło brzmi: „Potrzebujemy jedzenia, nie tytoniu”. 

            Globalna kampania 2023 ma na celu podniesienie świadomości na temat alternatywnej produkcji roślinnej i możliwości marketingowych dla rolników uprawiających tytoń oraz zachęcenie ich do uprawy zrównoważonych, pożywnych upraw. Będzie również miało na celu ujawnienie wysiłków przemysłu tytoniowego, aby ingerować w próby zastąpienia uprawy tytoniu zrównoważonymi uprawami, przyczyniając się w ten sposób do światowego kryzysu żywnościowego.

            Zachęcamy do zapoznania się z materiałami udostępnionymi przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Łęcznej, wypowiedzią dr Magdaleny Cedzyńskiej na temat szkodliwości palenia e- papierosów oraz materiałów ze strony internetowej Profilaktyka chorób nowotworowych - jak uniknąć raka - Planuję Długie Życie (planujedlugiezycie.pl)

            ULOTKA DO POCZYTANIA: Rak_Pluca_ulotka.pdf

            Marzena Piskorska

          • XXIX GMINNYFESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

          • 29 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się XXIX Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Puchaczów 2023.

            W przeglądzie wzięło udział ok. 40 uczestników różnych kategorii wiekowych.

            9 uczniów naszej placówki zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. 

            Występy uczniów oceniała komisja w składzie:

            Pani Joanna Podgórniak – dyrygent chóru Prima Volta z Łęcznej                                              

            oraz wokalistka - Pani Sylwia Woźniak – Ryć.

            Tradycją festiwalu jest, iż wyróżnieni wokaliści mają okazję zaprezentować się na koncercie laureatów podczas Dni Puchaczowa.                                  

            Z naszej placówki wyróżnienie otrzymali: Klaudia Rutkowska, Maria Kosowska i Aleksander Znamirowski.                 

            Gratulujemy laureatom!

            W imieniu laureatów zapraszamy 11 czerwca na Dni Puchaczowa, aby móc podziwiać występy podopiecznych naszej szkoły.

            Katarzyna Roczon

          • Harmonogram autobusu szkolnego w dn. 1 czerwca 2023r. Dzień dziecka

          • Harmonogram autobusu szkolnego w dn. 1 czerwca 2023r.

            Dzień dziecka

            w Szkole Podstawowej Im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu

             

                Przywozy uczniów

            755Stefanów

            800 Janowica

            805 Nadrybie Dwór

            810 Kopina

            815 Zaróbka

            825 Wólka Nadrybska 

            835Szkoła

            840 Nadrybie Ukazowe

            845 Kobyłki

            850 Kaniwola

            900 Szkoła

             

            Odwóz zaplanowano na godz. 13:00 dla Szkoły

            i na 14:30 dla Przedszkola

             

          • ZAPROSZENIA NA PIKNIK RODZINNY

          • ZAPROSZENIE  

            NA  PIKNIK RODZINNY 

                NADRYBIE 2023 

             

            Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 

            w Nadrybiu  ma zaszczyt zaprosić

             

            mieszkańców 

             

            NA  PIKNIK RODZINNY 2023

            pod hasłem ,, Na ludową nutę 

            który odbędzie się 04 czerwca 2023 roku o godz. 10.15
            przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu


             

              Przebieg spotkania:

            godz. 9.00 Msza św. w Kościele w Nadrybiu

            godz. 10.15- 15.00 Piknik Rodzinny 

             

            W programie m.in.:

            -wręczenie nagród 

            • w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ze zdrowiem na TY – edycja 2023”, 
            • w XXII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, 
            • w Szkolnym Quizie Profilaktycznym „Stop używkom”,

            -występy artystyczne,

            -konkursy z nagrodami,

            -charytatywny „Bieg po Zdrowie”,

            -mecz piłki nożnej ,,Uczniowie - rodzice, nauczyciele,”

            -zabawy i atrakcje dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, bańki mydlane

            -poczęstunek kiełbaską z grilla,

            - ciasto, napoje.

          • Dzień Patrona Szkoły w Rudnikach

          • 19 maja 2023 roku delegacja uczniów naszej szkoły, z panią dyrektor uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona w zaprzyjaźnionej Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach.
            Patron szkoły w Rudnikach Karol Krysiński był jednym z najzdolniejszych i najwytrwalszych
            dowódców powstania styczniowego na Lubelszczyźnie. Działał na terenie trzech województw
            (lubelskiego, podlaskiego oraz grodzieńskiego), gdzie stoczył ponad 30 potyczek i bitew:
            Stanin, Sobolew, Sławatycze, Domaszew, Kania Wola (dziś  Kaniwola), Chruślina.
            Po upadku powstania emigrował do Francji. W roku 1875, licząc na amnestie dla byłych
            powstańców, wrócił do kraju. Został aresztowany i skazany na zesłanie na  Syberię.
            Dalsze losy Karola Krysińskiego nie są znane. Prawdopodobnie zmarł w głębi Rosji.
            Uroczystą akademię po części oficjalnej uświetnił występ uczniów i absolwentów szkoły,
            którzy wcielili się w rolę rekonstruktorów i przedstawili sceny z powstania styczniowego:
            „Pożegnanie powstańczej partii”, „Wymarsz oddziału powstańczego”, „Obozowisko”,
            „Potyczka i zesłanie”. Rekonstrukcję dopełnił montaż słowno – muzyczny. Przedstawienie
            przypomniało najważniejsze wydarzenia z życia Patrona oraz istotę i przebieg powstania
            styczniowego. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w symbolicznym przemarszu śladami
            powstańców styczniowych.
            Dzień Patrona Szkoły tradycyjnie poprzedziła organizacja międzyszkolnego konkursu wiedzy
            o Karolu Krysińskim, do którego przystąpili uczniowie naszej szkoły z klas V - VII.
            Podczas uroczystości ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu.
            Laureaci z naszej szkoły to:
            I miejsce – Filip Paszkowski,
            II miejsce – Szymon Gil,
            III miejsce – Jakub Szurek.
            Po części oficjalnej delegacja naszej szkoły mogła spotkać się z młodzieżą i nauczycielami
            zaprzyjaźnionej szkoły. Był to moment na nawiązanie nowych znajomości i planowanie
            dalszej współpracy. Z niecierpliwością oczekujemy wizyty uczniów szkoły w Rudnikach w
            naszej placówce.


            Anna Chryć

          • Harmonogram autobusu szkolnego w dn. 23,24,25 maja 2023r. podczas egzaminu ósmoklasisty

          • Harmonogram autobusu szkolnego w dn. 23,24,25 maja 2023r.

            podczas egzaminu ósmoklasisty

            w Szkole Podstawowej Im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu

             

                Przywozy uczniów

            730  Stefanów

            735 Janowica

            740 Nadrybie Dwór

            745 Kopina

            750 Zaróbka

            800 Szkoła

            805 Nadrybie Ukazowe

            810 Kobyłki

            815 Kaniwola

            825 Szkoła

             

            Odwóz klasy VIII zaplanowano po oddaniu prac egzaminacyjnych                           przez wszystkich uczniów

             

          • Rok Kopernika

          • Dnia 22 maja w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród dzieciom wyróżnionym w konkursach zorganizowanych z okazji  550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Nasza szkoła włączając się w obchody tej rocznicy zorganizowała dwa konkursy. Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku, którego inicjatorem i organizatorem była pani Anna Chryć oraz konkurs plastyczny, który zorganizowała i przeprowadziła pani Magdalena Dylewska.

            Wszyscy uczniowie mieli szansę wykazać się zarówno wiedzą na temat jego życia, działalności oraz dokonań. Dodatkowo uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Co by było, gdyby Mikołaj Kopernik żył w XXI wieku”.

             

            Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

             

            Konkurs wiedzy na temat Mikołaja Kopernika

            Kategoria uczniów klas I – III

            I miejsce – Julia Hołub kl. II

            II miejsce – ex aequo Michał Eichelberger i Jakub Żybura z kl. I

            III miejsce  - ex aequo Karolina Brzozowiec kl. I oraz Maja Kowalczyk, Zuzanna Kruk, Patryk Wicik z kl. II

             

            Kategoria uczniów klas IV – V

            I miejsce  - Alicja Zalewska kl. V

            II miejsce – ex aequo Jakub Albiński kl. V oraz Nadia Horbowicz i Oliwia Zięba kl. IV

             

            Kategoria uczniów klas VI – VIII

            I miejsce – ex aequo Szymon Gil  kl. VI  oraz Katarzyna Demkowska, Zuzanna Zbaraszczuk i Sebastian Orłowski kl. VII

             

            Konkurs plastyczny „Co by było, gdyby Mikołaj Kopernik żył w XXI wieku”.

            Kategoria uczniów klas I – III

            I miejsce – Aleksandra Sroczyk kl. II

            II miejsce – ex aequo Natalia Chryć kl. I oraz Izabela Stopa kl. III

            III miejsce – Jakub Czępiński kl. II

            Wyróżnienia: Szymon Borys, Alan Karwacki, Jakub Żybura z kl. I, Dominik Pszczoła kl. II oraz Franciszek Kosowski kl. III

             

            Obydwa przedsięwzięcia swoim patronatem objął, a tym samym ufundował nagrody Wójt Gminy Puchaczów Adam Grzesiuk. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, a naszym uczniom jeszcze raz gratulujemy wiedzy jak i zdolności plastycznych. 

            Magdalena Dylewska

            Anna Chryć

          • I Powiatowy Turniej „Ze sportem i zdrowiem za pan brat”

          • W piątek 19 maja 9-osobowa delegacja z klas I-III wybrała się do szkoły w Ostrówku na turniej sportowy. Chociaż udział w zawodach miał być dobrą zabawą, to i tak każda drużyna chciała być najlepsza.

            Po muzycznej rozgrzewce, wśród hałasu i gwaru, dzieci startowały w rozmaitych konkurencjach sportowych.  Był bieg hokejowy – prowadzenie piłki miotłą, wieszanie prania, czy skoki na piłkach...

            Udział w zawodach, to nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej, rozwijanie koordynacji ruchowej lecz przede wszystkim kształtowanie umiejętności współpracy w zespole. Promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie dzieci do ruchu i przestrzegania zasad fair - play, to doskonały sposób na integrację międzyszkolną.

            Nasi uczniowie wszystkie zadania wykonywali z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem a cały turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji, sprawiając wszystkim dużo radości.

            Po podsumowaniu punktacji drużyna z naszej szkoły, uklasyfikowała się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy.

            Magdalena Dylewska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
      • 081 75-75-102 fax 081 75 75 102 Godziny pracy sekretariatu 7:00 do 15:00 Godziny przyjęć interesantów przez panią dyrektor Marię Paryła codziennie od 9:00 do 14:00
      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu Nadrybie - Dwór 88 21-013 Puchaczów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych