www. forumprzeciwdepresji.pl
www.depresja.org
www.zobaczznikam.pl
www.zobaczjestem.pl
www.twarzdepresji.pl
www. forumprzeciwdepresji.pl
www.depresja.org
www.zobaczznikam.pl
www.zobaczjestem.pl
www.twarzdepresji.pl
22 lutego 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu obchodziła Dzień Patrona.
Z tej okazji w naszej placówce gościliśmy: wójta Gminy Puchaczów pana Adama Grzesiuka, podinspektora ds. oświaty w Gminie Puchaczów -panią Dominikę Zabłotną, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Puchaczowie- panią Ewę Kaźmierczak, wiceprzewodniczącego rady Gminy Puchaczów -pana Piotra Saramę, radnego Gminy Puchaczów- pana Stanisława Brutta. Pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu - Maria Paryła w swoim wystąpieniu przypomniała sylwetkę patrona szkoły – Jana i Kazimierza Bogdanowiczów oraz ich rolę w dążeniu do wolnej ojczyzny. Podkreśliła też istotę wychowania w kształtowaniu postawy patriotycznej młodzieży z tamtych czasów, która chętnie angażowała się w walkę o wolną Polskę. Uczniowie naszej szkoły uświetnili uroczystość prezentując montaż słowno – muzyczny poświęcony sylwetkom naszych patronów i wydarzeniom historycznym tamtego okresu. Podkreślili w nim rolę Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w przygotowaniu i udziale w powstaniu. Część artystyczna zakończyła się podniosłym Apelem poległych, w którym pani dyrektor wzywała Patronów szkoły oraz wszystkich poległych w powstaniu styczniowym. Następnie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w XIII Międzyszkolnym konkursie „Moja mała Ojczyzna- Jan i Kazimierza Bogdanowicz . Powstanie styczniowe w Królestwie Polskim i Powiecie Łęczyńskim”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII – VIII z następujących szkół:
-Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku,
-Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,
-Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie,
-Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
-Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.
Patronat nad konkursem objął starosta Powiatu Łęczyńskiego - pan Krzysztof Niewiadomski i wójt Gminy Puchaczów-pan Adam Grzesiuk. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Puchaczów.
Wydarzeniom tego dnia towarzyszyła wystawa rycin „Polonia i Lituania” Artura Grottgera udostępniona przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Rysunki te zostały nazwane symbolem walki o wolność i niepodległość.
Agnieszka Sobiesiak
Z początkiem drugiego półrocza w naszej szkole nastąpiła zmiana. Korytarz szkolny obok gabinetów pedagoga i psychologa zamienił się w miejsce przyjazne uczniom. Innowacja pedagogiczna "Rest Area" to inicjatywa młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Motyle", która ma na celu stworzenie strefy, gdzie uczniowie mogą odpocząć, zagrać w gry planszowe, porozmawiać i bezpiecznie spędzić wolny czas między lekcjami.
"Rest Area" powstała w trakcie ferii zimowych, ale środki na jej realizację były gromadzone od października. "Motyle" działały aktywnie i pozyskały finanse z punktu "Źródełko Motyli", zorganizowały kiermasz świąteczny i akcję "Piernikowy Zawrót Głowy". Uczniowie z Koła Krawieckiego "Igiełka" przygotowały ozdoby choinkowe, aby wesprzeć ideę Motyli. Również "Fotopstryk" włączył się w pomoc w gromadzeniu środków i zorganizował świąteczną sesję fotograficzną. W grudniu odbyła się Tombola, a główną nagrodą był "BON Niepytajka".
W ferie udało się wykonać zadanie.
Rodzice, uczniowie i absolwenci pomagali przy pracach fizycznych, tj.: malowanie, mocowanie zegara, obrazków, dekorowanie, odnawiali meble - nowe poszycie foteli, nowa tapicerka na kanapie. Były także osoby, które obdarowały nas rzeczowo: kanapa, pufy, farby, akcesoria malarskie. Rada Rodziców przy SP podarowała pufy typu SAKO. Powstały makramy na kwiaty, a na zamontowanej ściance - grafika wykonana przez osoby zainteresowane wsparciem innowacji. Dyrekcja podarowała do kącika parawany akustyczne. Sołtysi Nadrybia również kibicowali powstaniu przyjaznej przestrzeni w szkole.
Obecnie kącik cieszy się ogromną popularnością. Na każdej przerwie i w oczekiwaniu na autobus, młodzież z różnych klas spędza wspólnie czas w Strefie Wypoczynku. Etapy pracy nad kącikiem i efekt końcowy można obejrzeć poniżej.
Kolejnym punktem innowacji jest "Kącik pod Chmurką"...
Ale to już na wiosnę ;)
Monika Gargol
Marzena Piskorska
Opłata za obiady w marcu wynosi:
przedszkole:
wyżywienie całodzienne 132,30zł(21x6,30zł)
wyżywienie bez podwieczorków 105zł(21x5,00zł)
dzieci klas.1-8 66,50zł(19x3,50zł)
pracownicy 118,37zł(19x6,23zł)
pracownicy obsługi i administracji 118,37zł(19x6,23zł)+8% VAT
Opłatę należy uiścić do 25.02.2024 r.
UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą
mogli korzystać z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za
okazaniem karty żywieniowej.
Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto
szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest
wpłata):
nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce szkolnej.
Nowa galeria SPOTKANIE Z HISTORYKIEM została dodana do albumu fotograficznego
ZARZĄDZENIE NR 23/2023/2024
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu
z dnia 9.02. 2024 roku
w sprawie wdrożenia Standardów ochrony małoletnich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Nadrybiu
Na podstawie art. 22b pkt 1 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1304 zarządza się, co następuje:
§ 1
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu zostają wdrożone do stosowania Standardy Ochrony Małoletnich, które stanowią załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2
Zadania związane z działalnością na rzecz ochrony małoletnich przed krzywdzeniem realizują wszyscy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni zatrudnieni w szkole/przedszkolu.
§ 3
Uczniom, rodzicom oraz nauczycielom standardy zostaną przesłane poprzez dziennik Vulcan oraz umieszczone na stronie internetowej placówki, zaś pozostali pracownicy otrzymają dokument w wersji papierowej.
§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
mgr Maria Paryła
dyrektor placówki
Załączniki do zarządzenia:
Standardy Ochrony Małoletnich
Standardy_ochrony_maloletnich_w_ZSP_w_Nadrybiu_.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=V8Tz38WTB3Q
„Super Babcia, Ekstra Dziadek – fajne wnuki, to nie przypadek”„Super Babcia, Ekstra Dziadek – fajne wnuki, to nie przypadek”
23 stycznia w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Jest to już nasza szkolna tradycja, na stałe wpisana w harmonogram imprez szkolnych.
Dziadkowie są bardzo ważni w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, również o nich pamiętali.
Nasi mali artyści ze skupieniem na twarzy zaprezentowali swój program artystyczny. Oprócz tradycyjnych wierszyków, piosenek i tańców, nasi dziadkowie mogli obejrzeć wywiad z babcią, posłuchać skarg zanoszonych do urzędu do spraw rozwiązywania problemów Babci i Dziadka oraz dowiedzieć się czy dziadkowie naprawdę potrafią czarować. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Na koniec dzieci złożyły uroczystą przysięgę oraz odśpiewały „Sto lat…”. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.
Nasi Rodzice dla ukochanych gości, przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, za co również serdecznie dziękujemy.
To był naprawdę wyjątkowy dzień. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Magdalena Dylewska
Opłata za obiady w lutym wynosi:
przedszkole:
wyżywienie całodzienne 132,30zł(21x6,30zł)
wyżywienie bez podwieczorków 105zł(21x5,00zł)
dzieci klas.1-8 49zł(14x3,50zł)
pracownicy 87,22zł(14x6,23zł)
pracownicy obsługi i administracji 87,22zł(14x6,23zł)+8% VAT
Opłatę należy uiścić do 25.01.2024 r.
UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą
mogli korzystać z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za
okazaniem karty żywieniowej.
Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto
szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest
wpłata):
nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce
szkolnej.
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku”, ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości. Pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy.
W naszej szkole z klasą I postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Uroczystość obchodów rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Opowieść o Kubusiu Puchatku”, z której pierwszaki dowiedziały się o historii powstania książki i jej autorze. Rozwiązywały zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle oraz wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem. Były różne zabawy, degustacja pizzy i inne atrakcje. To był prawdziwie Kubusiowy dzień! Uśmiech zagościł na buzi każdego pierwszaka, co można zauważyć na zdjęciach naszej galerii.
Monika Dylewska-Horzępa
9 stycznia 2024r. trzy dziewczynki z 3 klasy reprezentowały naszą szkołę podczas VI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę". Corocznym organizatorem festiwalu jest Szkoła Podstawowa w Ostrówku.
Komisja miała okazję wysłuchać występu Oliwii Horzępy, która wykonała utwór „Gore gwiazda Jezusowi”, Marysi Kosowskiej z kolędą „Wśród nocnej ciszy” oraz „Pastorałki od serca do ucha” w wykonaniu Klaudii Rutkowskiej.
Wszystkie dziewczynki pięknie się zaprezentowały, natomiast jest nam niezmiernie miło poinformować, że Klaudia wyśpiewała sobie I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Dylewska
W środę, 10 grudnia r. uczniowie naszej szkoły oraz uczestniczyli w pokazie historycznym grupy Patriotic, podczas którego przybliżono im historię i przebieg konfliktów zbrojnych XIX i XX wieku. Przedstawienie faktów historycznych było połączone z prezentacją broni i umundurowania z okresu powstania styczniowego, I i II wojny światowej. Każdy uczeń miał możliwość obejrzenia eksponatów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć w wojskowych strojach oraz replikami broni.
Anna Chryć
Szanowni Państwo,
W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zwracam się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie wśród Państwa pracowników, interesantów, osób odwiedzających Państwa instytucje oraz odwiedzających Wasze strony internetowe informacji o organizowanych przez RCKiK Lublin terenowych akcjach poboru krwi.
W związku z powyższym w załączniku przesyłam harmonogram stałych akcji terenowego poboru krwi w woj. Lubelskim planowanych na 2024 rok.
Pamiętajmy, że krew jest lekiem, którego nie da się niczym zastąpić, ani sztucznie wyprodukować – jego jedynym źródłem jest człowiek chcący podzielić się tym niezwykłym darem. Stąd też apelujemy o pomoc w promowaniu idei honorowego krwiodawstwa i wsparcie działań podejmowanych przez RCKiK Lublin w celu dotarcia do jak największej ilości osób mogących podzielić się krwią z potrzebującymi.
Dodatkowo przesyłam materiały graficzne, które można umieścić na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i na tablicach ogłoszeń.
Ponadto zachęcamy Państwa do organizowania akcji terenowych. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani podjęciem takich działań prosimy o kontakt z Działem Promocji i Marketingu RCKiK w Lublinie, tel. 606 267 192.
Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.rckik.lublin.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/rckiklublin
--Z poważaniem,Jakub Stachnio
SpecjalistaDział Promocji i MarketinguTel: 606 267 192
Znajdź nas na FB:https://www.facebook.com/rckiklublin
Powered by aSc EduPage