Zapraszam uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie zawodoznawczym "Mój zawód - moja pasja" pod hasłem: "ZAWODOZNAWCZA LIGA KLAS".
Szczegółowe informacje na temat konkuru:
ZAPRASZAM!!!
Zapraszam uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie zawodoznawczym "Mój zawód - moja pasja" pod hasłem: "ZAWODOZNAWCZA LIGA KLAS".
Szczegółowe informacje na temat konkuru:
ZAPRASZAM!!!
Społeczność naszej szkoły znowu pomogła!
Już po raz kolejny społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu przyłączyła się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna i przeprowadziła zbiórkę darów. Dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej, czyli rodziców, uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników zostały spełnione marzenia pewnej młodej, potrzebującej pomocy osoby. Szlachetna Paczka trafiła w tym roku do pani Kingi-przyszłej mamy, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Ta wspaniała akcja to nie tylko pomoc potrzebującym, ale również lekcja szlachetności, odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Łączy ona ze sobą ludzi dobrej woli z pozytywną energią, którzy chcą zrobić dla innych coś dobrego, a w naszej szkole takich nie brakuje!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Święta Bożego Narodzenia pani Kingi będą wyjątkowe. Nasza pomoc da jej siłę i motywację do dalszej walki z przeciwnościami losu oraz wiarę w dobro innych ludzi.
Agnieszka Sobiesiak
Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBE-921-588114), chciał przekazać kilka słów od siebie. |
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. |
W dniu finału wraz z wolontariuszami dotarliśmy do rodziny. Paczkę wnosiliśmy samodzielnie z pomocą partnera i kolegi Pani Kingi. Wnoszenie darów przebiegało sprawnie bez najmniejszych problemów. Całość z rozpakowaniem prezentów trwała ponad 3 godziny ze względu na duże gabaryty packi. Darczyńcy przygotowali aż 24 pięknie opakowanych paczek. Reakcja Pani Klaudii to przede wszystkim radość, zaskoczenie ilością rzeczy które dostała i wdzięczność. Cały czas nam dziękowała i była szczęśliwa. Przy rozpakowywaniu pudełek nie mogła uwierzyć, że aż tyle dla niej przygotowali Darczyńcy. |
Co chce przekazać Tobie wolontariusz: |
Składam Państwu i Państwa Szkole serdeczne podziękowania za okazaną dobroć dla rodziny, która znalazła się w potrzebie i życzę Państwu zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na co dzień. Serdecznie dziękuję za miły kontakt, zaangażowanie, szybkie i konkretne działanie. Paczka została przygotowana w sposób przemyślany w duchu mądrej pomocy. Nie spodziewałem się, że aż tak dużych gabarytów. Była to jedna z większych paczek podczas finału – wielkie gratulacje! |
Co chce powiedzieć od siebie rodzina: |
Dziękuję za wielką pomoc i okazane zaangażowanie. Paczka mi się bardzo przyda. Bardzo wszystkim dziękuję!!! |
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
Młodzi ludzie spędzają kilku godzin dziennie w Internecie grając w gry, oglądając filmy czy korzystając z Facebooka. Internet stał się obecnie dla uczniów "wirtualnym podwórkiem", gdzie nawiązują znajomości, wymieniają się informacjami, dzielą się przemyśleniami ale także spotykają się z cyfrową przemocą, hejtem, niebezczynnymi treściami dotyczącymi np. narkotyków, dopalaczy czy pornografii.
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej w Nadrybiu został zorganizowany w związku z udziałem szkoły w Projekcie Cyfrowobezpieczni.pl. SDBC rozpoczęło spotkanie z uczniami klas 7 i 8, Uczniowie wysłuchali prezentacji dotyczącej znaczenia Internetu w codziennym życiu. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia związane z poznawaniem nowych osób w sieci, podawania swoich danych osobowych, wirusami, łamaniem prawa autorskiego, bezpieczeństwa własnego wizerunku oraz publikowaniem zdjęć na portalach społecznościowych. Uczniowie obejrzeli film dotyczący skutków spotykania się z osobami poznanymi w Internecie, publikowania zdjęć oraz nierozważnego podawania danych dotyczących karty kredytowej. z korzystaniem z Internetu. Na zakończenie spotkania uczniowie usłyszeli informacje dotyczące zasad zachowania w sytuacjach cyberzagrożeń oraz miejscach świadczących pomoc w takich przypadkach. Następnie uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach dotyczących niebezpiecznych zachowań w cyberprzestrzeni. Warsztaty dla ucz. Klasy 7 dotyczyły "Sextingu i granic prywatności". Uczniowie pracowali w grupach metodą studium przypadku. Następnie obejrzeli film dotyczący niebezpieczeństw związanych z przesyłaniem rozbieranych zdjęć. Tematem kolejnego warsztatu było "Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi". Uczniowie klasy 8, po przeczytaniu treści zadań i obejrzeniu filmu odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpiecznego kontaktu z osobami poznanymi w Internecie.
Spotkanie z nauczycielami poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz zasadom postępowania w przypadku występowania cyberprzemocy. Nauczyciele zostali też zapoznani z ogólnymi założeniami Szkolnego Kodeksu Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Spotkania prowadziła Barbara Brzezowska-Lubawska – edukator bezpieczeństwa cyfrowego.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie obchodzi w tym roku 25 lecie działalności. Z tej okazji ogłoszony został konkurs dla szkół podstawowych. Tematem konkursu był film przedstawiający podejmowane przez szkołę działania ekologiczne. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie dowiedzieliśmy się, że nasz film otrzymał jedną z 25 głównych nagród w województwie -
35 000 zł przeznaczonych na wyposażenie pracowni biologicznej.
W filmie, oprócz bezpośrednich działań związanych z ekologią uczniowie przedstawili naszą współpracę z różnymi instytucjami, sukcesy w konkursach, opowiedzieli o wycieczkach, zajęciach terenowych i zajęciach koła Ligi Ochrony Przyrody. Cieszymy się, że nasz film został tak wysoko oceniony.
ZAPROSZENIE
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu
serdecznie zaprasza
na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się
o godzinie 12.00 21 grudnia 2018r.
w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Rozkład lekcji w dniu 21.12.2018r. (piątek)
1. 815 – 845
2. 850 – 920
3. 925 – 955
4. 1000 – 1030
5. 1035 – 1105
6. 1110 – 1140
Przerwa obiadowa dla klas I-III w godz. 1030 - 1050
Przerwa obiadowa dla klas IV-VIII w godz. 1140 - 1200
Odwóz zaplanowano ok. godz. 1310
W dniu 14.12.2018r. odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łęcznej
W drugiej części spotkania ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody. Szkoła Podstawowa
W spotkaniu udział wzięli kierownicy referatów oświatowych , którym podlegają
Organizatorzy konkursu fotograficznego Starostwo Powiatowe oraz Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Łęcznej przyznali I miejsce dla uczennicy klasy VIII Martyny Radko za zdjęcie opieńki miodowej pt.,,Podpieńka”. Zdjęcie konkursowe i inne autorstwa Martyny można było podziwiać na wystawie podczas podsumowania VIII Edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno- Zdrowotnego w Łęcznej. To już kolejny sukces fotograficzny naszej uczennicy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych fantastycznych zdjęć!
Kazimierz Zakostowicz
„Wielki Test 100 lecie PRAW KOBIET” organizowany z okazji ogłoszenia przez sejm RP roku 2018 rokiem PRAW KOBIET.
Test będzie rozgrywany w parach. Do udziału w „Wielkim Teście ... ” zapraszamy chętnych uczniów z klas IV – VII oraz ich członków rodzin.
I etap konkursu (eliminacje) oraz finał odbędzie się 19 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu w godzinach 14:15 – 15:15.
Zakres tematyczny:
· historia praw kobiet w Polsce
· wybitne polskie kobiety XIX i początków XX wieku
· dzieje emancypacji kobiet w Polsce
Nasza szkoła od kilku lat realizuje program "Trzymaj Formę".
W tym roku uczniowie klasy 7 po raz pierwszy mieli możliwość spróbowania swojej wiedzy i umiejętności sportowych w powiatowym konkursie wiedzy o zdrowiu "Trzymaj Formę", nad którym patronat objął Starostwa Powiatu Łęczyńskiego i Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łęcznej.
Byli najmłodszą drużyną w skład której weszli: Weronika Baryła, Jakub Gargol, Łukasz Paradowski.
Uczniowie indywidulanie rozwiązywali 20 pytań testu z zakresu wiedzy o zdrowiu, a drużynowo zmagali się w dyscyplinach sportowych: skok w dal z miejsca, bieg z piłką, skoki na skakance.
Podczas konkursu panowała miła i pełna szacunku atmosfera.
W konkursie plastycznym "Trzymaj Formę" Weronika Baryła pod opieką p. Magdaleny Dylewskiej przygotowała plakat profilaktyczny, który został wyróżniony, natomiast Weronika otrzymała nagrodę i dyplom.
GRATULUJEMY!!!
Monika Gargol
6 grudnia 2018r. w szkole panował szczególny klimat. Głowy naszych uczniów przyozdabiały „mikołajkowe” czapki, na korytarzach pojawiły się dekoracje świąteczne oraz pięknie przyozdobione choinki.
Święty Mikołaj miał tego dnia pełne ręce roboty, ale mimo to zdążył odwiedzić przedszkolaków oraz uczniów kl. I-VIII. Dzieci z dużym entuzjazmem przyjęły gościa. Wierszykom, piosenkom, wspólnym zabawom nie było końca. Wszyscy otrzymali słodki upominek, również pracownicy naszej szkoły, o których Mikołaj nie zapomniał. Na zakończenie wizyty Pani Dyrektor serdecznie podziękowała Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły i rozdane prezenty, a także w imieniu wszystkich, wyraziła nadzieję, że za rok ponownie nas odwiedzi.
5 grudnia 2018 r. uczniowie klas IV-VII pod opieką swoich wychowawczyń udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl „Książę i żebrak”. Wychowankom bardzo spodobała się niezwykła historia Tomasza - chłopca, który żebraniem i kradzieżami musiał zarabiać na rodzinę oraz Ryszarda - młodego księcia Walii. W wyniku zamiany strojów książę trafił na bruk, a żebrak na salony…
Młodzi odbiorcy sztuki byli zafascynowani nie tylko przedstawieniem, ale i wystrojem sali teatralnej. Następnie przeszliśmy do Mc Donalda( bez tego miejsca wycieczka nie byłaby tak udana), gdzie każdy mógł spełnić swoje zachcianki podniebienia. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły. Opowieściom nie było końca.
Cieszymy się, że mogłyśmy się przyczynić do tylu pozytywnych wrażeń i emocji naszych wychowanków.
Wychowawcy klas IV-VII
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „DLA NIEPODLEGŁEJ”
30.11.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny, do którego przystąpili uczniowie klas VI-VIII ze szkół podstawowych z gminy Puchaczów.
Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego pisania.
Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego- pani Maria Paryła - odczytała zebranym dyktando, które utrzymane było w tonacji patriotycznej – przedstawiało historię symboli narodowych Naszej Ojczyzny.
Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk.
Serdecznie dziękujemy lokalnej Władzy za przygotowanie nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników.
Wyniki konkursu:
I miejsce
Oliwia Fabian – Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
II miejsce
Gabriela Gołębiowska – Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
Maja Koper – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
III miejsce
Emilia Goral- Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
Martyna Walczak- – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
Marta Kanaszewska- Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku
Wyróżnienia:
Natalia Biernacka– Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku
Laura Sadowska – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
Organizatorzy konkursu: Hanna Tołubińska i Anna Chryć
Rada Rodziców zwraca się do Państwa z prośbą o wpłaty na fundusz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nadrybiu w kwocie 40 zł. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech w postaci dofinansowania do olimpiad, konkursów przedmiotowych i sportowych, paczki od Mikołaja, słodkiego upominku z okazji Mikołajek, książeczek na ślubowanie I klas oraz na zakończenie roku szkolnego, zakup pomocy dydaktycznych, dofinansowania różnego rodzaju imprez i uroczystości szkolnych m.in. zabawy choinkowej, Dnia Dziecka, Pikniku Rodzinnego itp.
27 listopada 2018r. przyjedzie ponownie do szkoły mobilny gabinet stomatologiczny- DENTOBUS, aby leczyć zęby dzieci i młodzieży.
W ramach wizyty można również wykonać zabieg lakierowania, lakowania, lapisowania, usuwania zębów mlecznych.
W sekretariacie szkoły trwają zapisy na wyżej wymienione zabiegi.
Ważne, aby była wyrażona zgoda na leczenie, przegląd jamy ustnej oraz lakierowanie zębów.
W dniach 22 listopada – 7 grudnia 2018 r. odbędzie się zbiórka makulatury.
Uczniowie poszczególnych klas gromadzą makulaturę w swoich salach lekcyjnych. Po 7 grudnia makulatura zostanie zważona i sprzedana.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup piłek
do świetlicy.
Uczniowie klasy, która zbierze najwięcej makulatury otrzymają upominek!
SZLACHETNA PACZKA-LUBIĘ LUDZI
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki!
Po raz kolejny, w magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy sprawić komuś radość.
W tym roku będzie to pani Kinga.
Bardzo Was prosimy o pomoc w przygotowaniu Szlachetnej Paczki.
Akcja trwa do 5 grudnia!!!
Pani Kinga jest w piątym miesiącu ciąży, nie ma stałego zatrudnienia, pieniędzy na życie oraz żadnego wsparcia ze strony rodziców. Kobieta wyprowadziła się z domu rodzinnego w 2016 r. z powodu ciągłych awantur oraz problemów alkoholowych rodziców. Nie utrzymuje z nimi kontaktu. Od kilku miesięcy choruje, w chwili odwiedzin przechodziła zapalenie płuc. Z pewnością jest to w dużym stopniu spowodowane stresemi nieodpowiednim odżywianiem. Pani Kinga mieszka wraz ze starszą siostrą i jej dzieckiem w wynajmowanym dwupokojowym mieszkaniu. Siostra nie jest w stanie pomagać jej finansowo, zgodziła się przyjąć panią Kingę kiedy ta uciekła z domu rodzinnego, gdyż stosowano wobec niej przemoc. Jeszcze jakiś czas swoje utrzymanie pokrywała z niewielkich oszczędności, które udało jej się zgromadzić z pracy sezonowej. Pomimo trudnej sytuacji Pani Kinga chciałaby stworzyć w przyszłości rodzinę i stworzyć warunki, których sama nie miała. Myśli w tej chwili tylko o zdrowiu swoim i maleństwa, które niedługo przyjdzie na świat.
Wśród najważniejszych potrzeb Pani Kinga wymienia żywność, środki higieniczne oraz komodę, ponieważ w wynajmowanym mieszkaniu nie ma odpowiedniego mebla na przechowywanie ubranek dla dziecka.
Potrzeby Rodziny:
-żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
-środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.
-artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe dla niemowlaka, szampon do włosów dla dziecka, chusteczki nawilżane, oliwka, krem przeciw odparzeniom, puder.
-ubrania dla niemowlęcia-chłopczyk
-prezent specjalny: książka na temat dziecka, jego przyjścia na świat, żywienia
-inne potrzeby: kołderka, smoczek, butelka, kocyk, śliniaczek, czapeczka, koc, ręczniki, pościel, poduszka, garnek z pokrywką, patelnia, komoda na ubranka dla dziecka.
Z góry dziękujemy za dar płynący prosto z serca !!!!
W tym roku nasza młodzież została zaproszona do reprezentowania szkoły w obchodach 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gminie Puchaczów i w Powiecie Łęczyńskim.
Harcerze w składzie: Weronika Baryła, Jakub Gargol, Cyprian Pitrowicz, Sebastian Małyska pod opieką druhny Marii Głowala zaciągnęli wartę honorową na Placu Powstań Narodowych w Łęcznej. Wraz z harcerzami wartę pełnili żołnierze WOT.
Poczet sztandarowy w składzie: Małgorzata Cyfra, Agnieszka Wrona, Łukasz Paradowski, Emilia Goral, Martyna Radko, Łukasz Wąsik reprezentowali szkołę w obchodach gminnych.
Nasza młodzież: D. Łukaszczuk, Ł.Gil, M. Dłużak, W.Podleśna, J.Styś, B.Radko, M.Cyfra, G.Gołębiowska, A.Wrona, B.Gargol, Ł. Paryła, M.Radko, zaprezentowała "Niepodległość" w montażu słowo - muzyczny wg scenariusza i pod opieką p. Anny Chryć.
Monika Gargol
Powered by aSc EduPage