SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WOLONTARIUSZY I OSOBY CHĘTNE DO WSPÓŁPRACY
W SZKOLNYM KLUBIE WOLONTARIUSZA "MOTYLE"
NA SPOTKANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
W ŚRODĘ 15 LISTOPADA 2017R. O GODZINIE 14.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WOLONTARIUSZY I OSOBY CHĘTNE DO WSPÓŁPRACY
W SZKOLNYM KLUBIE WOLONTARIUSZA "MOTYLE"
NA SPOTKANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
W ŚRODĘ 15 LISTOPADA 2017R. O GODZINIE 14.30.
25 października (środa ) odbędą się konsultacje dla rodziców. Od godziny 15.00 do 16.30 będą dostępni wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.
W dniu 25 pażdziernika tj,środa wnaszej szkole odbęda się warsztaty z udzielania I pomocy przedmedycznej dla uczniów i ich rodziców.
Dla uczniów i rodziców klas I-III w godz.12:00 do 13:00
Dla uczniów i rodziców klas IV-V w godz.13:30-14:15
Dla uczniów i rodziców klas VI-VII w godz. 14:15-15:00
Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców.
W dniach 16 i 18 października 2017r. odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej promujące walory środowiska naturalnego na ścieżce przyrodniczej ,,Nadrybie”. Zajęcia prowadziła pani Sylwia Zgorzałek z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W spacerze edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczóww Nadrybiu oraz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie i Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku .
Ścieżka edukacyjna umożliwia obserwację różnych typów siedlisk i charakterystycznych gatunków zwierząt. Na ponad dwukilometrowej trasie wokół zalewu Nadrybskiego można zaobserwować różne gatunki ptaków, płazów, roślin, ssaków, gadów oraz owadów. Zajęcia w terenie mają za zadanie uświadomić uczniom jak ważna jest ochrona środowiska, jak racjonalne korzystać z dóbr natury. Podczas żywej lekcji biologiii przyrody uczniowie mogli posłuchać o właściwościach leczniczych roślin dzikorosnących.
Uczniowie z powyższych zajęć wynieśli przydatne informacje jak żyć w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą, a same zajęcia rozbudziły w nichchęć jeszcze głębszego poznania środowiska naturalnego oraz pozwoliły odpowiedzieć na pytanie – jakie są zależności pomiędzy przyrodą a człowiekiem.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to co ma, lecz przez to , czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Szanowni Państwo
Dyrektorzy Przedszkoli,
Szkół i Placówek Oświatowych,
Nauczyciele i Rodzice
Drodzy Uczniowie
18 września br. w gronie kilkudziesięciu sygnatariuszy - przedstawicieli środowisk kościelnych, rządowych, samorządowych, naukowych i biznesowych - w towarzystwie wolontariuszy z 12 szkół województwa lubelskiego złożyłam podpis pod Deklaracją na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii.
Akcja „Lubelszczyzna dla Syrii” jest owocem spotkania ojca Ibrahima Al-Sabbagh’a z wojewodą lubelskim profesorem Przemysławem Czarnkiem, które odbyło się 22 czerwca br. W trakcie spotkania ojciec Ibrahim, który jest proboszczem parafii św. Franciszka w Aleppo, przedstawił wojewodzie sytuację mieszkańców Syrii z pozycji duchownego, który ostatnie lata w pełni poświęcił pomocy poszkodowanym.
Wiedza pozyskana z rozmowy z syryjskim duchownym oraz nawiązanie współpracy z organizacją kościelną Pomoc Kościołowi w Potrzebie, której dyrektorem jest ks. prof. Waldemar Cisło, pozwoliła na szybkie działanie, czego efektem jest ruszająca akcja charytatywna „Lubelszczyzna dla Syrii”. Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które zostały zniszczone przez wojnę. Jak podkreślał ks. prof. Cisło pilną potrzebą jest także odbudowa szkół. Organizatorzy planują zbiórki do puszek, skarbon stacjonarnych, a także organizację wydarzeń kulturalnych na terenie województwa lubelskiego.
W akcję można również włączyć się, wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem “Lubelszczyzna dla Syrii” lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT). Akcja potrwa do marca 2018 roku. Jest objęta honorowym patronatem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka. Gorąco zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego działania na rzecz pomocy dla Syryjczyków. Pamiętajmy, że każdy przejaw wsparcia jest dla potrzebujących znakiem miłości do drugiego człowieka i potrafi odrodzić w cierpiącym nadzieję i wiarę na powrót do godnego i spokojnego życia w swojej Ojczyźnie. Nie zapominajmy też, że wiele dobra przychodzi do nas w drugim człowieku.
Społeczności przedszkoli, szkół i placówek oświatowych Lubelszczyzny wielokrotnie już udowadniały, że okazują solidarność z ludźmi potrzebującymi pomocy. Za postawę pełną miłości i zrozumienia serdecznie dziękuję.
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
MATERIAŁY W PONIŻSZYM PLIKU
W dniu 12 października 2017r. lekcje będą
trwały do godz. 12.30
Rozkład lekcji i przerw obowiązujący
12.10.2017r.
lekcja |
Czas trwania lekcji |
Czas trwania przerwy |
|
|
8.15-8.55 |
40 min. |
8.55-9.00 |
|
9.00-9.40 |
40 min. |
9.40-9.45 |
|
9.45-10.20 |
35 min. |
10.20- 10.25 |
|
10.25-11.00 |
35 min. |
11.00-11.15 (przerwa obiadowa) |
|
11.15-11.50 |
35 min. |
11.50-11.55 |
|
11.55-12.30 |
|
|
Odwóz dzieci zaplanowany jest ok. godz. 12.40
10 października uczniowie klas 4-7 odbyły wycieczkę do Lublina i mogli cofnąć się do dawnych czasów. Młodzież zwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej, tzw. Skansen, gdzie mogli zobaczyć jak dawniej mieszkała i żyła społeczności Lubelszczyzny. Następnym punktem wycieczki był Zamek Lubelski i Stare Miasto. Atrakcją wycieczki było wejście na Wieżę Trynitarską, która jest najwyższym punktem widokowym w Lublinie, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękno miasta z góry.
Nasza szkoła realizuje Program "Mediacje Rówieśnicze", celem którego jest rozwiązywanie konfliktów w szkole przy użyciu mediacji. W dniu 9 października młodzież klas 6 i 7 spotkała się z koordynatorem ds. mediacji Sądu Okręgowego w Lublinie - Sędzią Panią Eleonorą Tymecką - Porębiak. Podczas spotkania uczniowie uzyskali wiele ciekawych inofrmacji dotyczących pracy w sądzie, odpowiedzialności karnej, sztuce mediacji i kto może zostać mediatorem rówieśniczym.
NADRYBIE NA DWÓCH KÓŁKACH
28 września 2017 r., po raz kolejny odbył się Jesienny zadaniowy rajd rowerowy „Nałęcz” w Poleskim Parku Narodowym. Rajd rozpoczął się przed budynkiem Dyrekcji Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie, gdzie wszystkie drużyny otrzymały mapę z zaznaczoną trasą i kamizelki odblaskowe. Tam też musieli zmierzyć się z pierwszym zadaniem: Polegało ono na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Na kolejnych przystankach uczniowie wykonali liczne zadania wymagające sporej wiedzy o parku, zręczności i szybkości. Wszyscy się przy tym doskonale bawili. Ponad dwudziestokilometrowa trasa rajdu prowadziła po pięknych terenach Poleskiego Parku Narodowego oraz obszarów Natura 2000.
Podsumowanie rajdu odbyło się na zadaszeniu w Łowiszowie. Tam uczniowie wykonali ostatnie zadanie. W czasie, kiedy komisja konkursowa oceniała pracę wszystkich grup, uczniowie mogli upiec kiełbaskę na ognisku, zjeść bigos i napić się herbaty. Nie zabrakło wspólnych zabaw i gry w piłkę nożną. Wszyscy uczestnicy rajdu, niezależnie od wyników punktacji, otrzymali jednakowe upominki – plecaki rowerowe.
Sukces 6 – osobowej drużyny na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM ,,Stąd Nasz Ród” 21 – 24.09.2017r,
Po raz pierwszy drużyna Naszej Szkoły w składzie: Weronika Baryła z klasy VI oraz Bożena Woźnica,Oliwia Fabian,Emilia Goral, Martyna Radko i Sebastian Paszkowski z klasy VII pod opieką P.K. Zakostowicza reprezentowała województwo lubelskie na historycznym XXXIV Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM ,, Stąd Nasz Ród” w Wielkopolsce. Oprócz zwiedzania Poznania (Brama, Ostrów Tumski, Katedra, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne), Gniezna (Archikatedra ,Rynek), Ostrowa Lednickiego (Wyspa Władców, WPE, Mały Skansen) i Biskupina (udział w XXIII Festynie Archeologicznym,,Bogowie Wojny”) młodzież rywalizowała w 5 wartościowych konkursach, które wymagały przygotowań nawet podczas wakacji ale zostawiły niezatarte wspomnienia i wiedzę o najstarszym szlaku turystycznym w Polsce –Szlaku Piastowskim.
Nasze osiągnięcia w konkursach:
1.Konkurs Krajoznawczy (pisemny i ustny finał) o Początkach Państwa Polskiego i Szlaku Piastowskim - I miejsce drużynowo, indywidualnie- I miejsce Sebastian Paszkowski, II miejsce Weronika Baryła
2. Konkurs piosenki turystycznej – I miejsce drużynowo ( dziewczęta) ( piosenka ,,Babka w klapkach”)
3. Konkurs gra terenowa na terenie Ostrowa Lednickiego (część I) i Gniezna ( część II) – I miejsce drużynowo ( hasło gry – MESCO DUX BAPTIZATUR )
4. Konkurs niezwykła fotka na najciekawsze zdjęcie zlotowe- III miejsce drużynowo (zdjęcie z wiatrakiem)
W niedzielę relaksujemy się w Parku Wodnym w Kole.
Gratulujemy dzielnej 6 –osobowej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom – Gminie Puchaczów i Nadleśnictwu Parczew w Sosnowicy Opiekun: Kazimierz Zakostowicz
ZACHĘCAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO ZAPOZNIANIA SIĘ ZE ZMIANAMI WPROWADZONYMI DO STATUTU SZKOŁY.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WARUNKAMI UBEZPIECZENIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.
KWOTA UBEZPIECZENIA - 37 ZŁ
PRZYJMOWANA JEST W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 15 WRZEŚNIA
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI W PIĄTEK - 8 WRZEŚNIA 2017R. O GODZINIE 15.30 NA SALI GIMNASTYCZNEJ,
SPOTKANIE W KLASIE Z WYCHOWAWCAMI PO ZEBRANIU OGÓLNYM.
CO MIESIĄC W ZAKŁADCE "O SZKOLE" UMIESZCZONA BĘDZIE INFORMACJA O KOSZTACH OBIADU NA DANY MIESIĄC.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TREŚCIĄ LISTÓW SKIEROWANYCH DO DYREKTORÓW, NAUCZYCIELI I RODZICÓW.
LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ .pdf
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PUBLIKACJĄ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ
"Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?"
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się
4 września 2017r.
W tym dniu o godz. 8.30 wszyscy (tj. rodzice z dziećmi, młodzież szkolna oraz nauczyciele) spotykamy się na Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Nadrybiu.
Następnie o godz. 9.30 rozpocznie się uroczysty apel.
Godziny odjazdów z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego
w dniu rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
04.09.2017r. tj. poniedziałek
7.30 |
Bogdanka |
7.35 |
Stefanów |
7.40 |
Janowica |
7.45 |
Nadrybie k. p. Wójcickich |
7.55 |
Kopina |
8.00 |
Zaróbka |
8.10 |
Nadrybie Ukazowe |
8.15 |
Kobyłki |
8.20 |
Kaniwola |
8.25 |
Kościół parafialny w Nadrybiu |
Odwóz zaplanowano około godz. 11.30
OGŁOSZENIE
Pomoc materialna dla uczniów na rok szkolny 2017/2018
Informujemy, że w okresie od 01 września do 15 września 2017 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Puchaczów.
Miesięczny dochód nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł netto na osobę w rodzinie.
Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto uzyskanych przez członków rodziny w miesiącu sierpniu 2017 r.
Stypendium szkolne realizowane jest po przedstawieniu oryginalnych faktur lub rachunków - wystawionych imiennie na rodzica lub pełnoletniego ucznia - potwierdzających poniesione wydatki na naukę i szkołę.
Formularze wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dostępne są w Urzędzie Gminy w Puchaczowie – budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Rynek 11, pokój nr 6 oraz poniżej.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Puchaczowie ul. Rynek 11, pokój nr 3, lub telefonicznie (081) 75 75 012 w. 30
W załączniku harmonogram pracy animatorów na Orliku w Nadrybiu i Puchaczowie.
ZAPRASZAMY!!!
Powered by aSc EduPage