• OPŁATA ZA OBIADY

     • OPŁATA ZA OBIADY

      LUTY 2022 r.

      Opłata za obiady w LUTYM wynosi: 

        dzieci klas.1-8 – 20,00zł (10x2,00zł)

      Opłatę należy uiścić do 25.01.2022 r.

      UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą mogli korzystac z wyżywienia Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za okazaniem karty żywieniowej.

      Wpłat należy dokonywać przez internet na konto szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest wpłata):

      nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002

       w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce szkolnej.

     • Wyniki „Wielkiego testu literacko-bożonarodzeniowego”

     •  

        zorganizowanego  w  ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (na lata 2021-2025). 

      Klasy I – III

      I miejsce Jakub Kowalczyk  

      II miejsce Julia Hołub 

      III miejsce Jakub Paradowski   

       

      Klasy IV – VI

       

      I miejsce Aleksandra Głowniak i Maja Żmuda

      II miejsce Jakub Szurek, Grzegorz Regulski, Paweł Niewęgłowski

      III miejsce Paulina Tomczak

       

      Klasy VII – VIII

       

      I miejsce Patryk Dębicki

      II miejsce Dawid Weremkowicz, Kinga Wójcik, Kacper Łukaszczuk

      III miejsce Wiktoria Kiejnich

       

     • UWAGA!!!

     • W związku z koniecznością ustalenia dnia wolnego od pracy w zamian za święto przypadające 1 stycznia 2022 r. informujemy, że dnia 7 stycznia 2022 r. (piątek) sekretariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu będzie nieczynny. Przedszkole pracuje zgodnie z harmonogramem.

       

     • UWAGA!!!

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu informuje, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2022, poz. 186) zawiesił zajęcia stacjonarne dla uczniów kl. V-VIII w okresie od 01.02.2022r. do 27.02.2022r. Zajęcia w tym czasie będą odbywały się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. 

      Zajęcia w kl. I-IV oraz  przedszkolu od dn. 1 lutego 2022r. (tj. wtorku) będą  odbywały się w trybie stacjonarnym. Uczniowie kl. V-VIII posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego będą mogli realizować zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość  w budynku szkoły. 

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu jednocześnie przypomina, że ferie zimowe rozpoczynają się w dn. 14 lutego 2022r. i trwają do 27 lutego 2022r. 

     • PRACUJEMY ZDALNIE!!!

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu informuje, że z dniem 25.01.2022r. ( tj. od wtorku) rozpoczynamy nauczanie zdalne, które zaplanowane jest do 31.01.2022r.  (do poniedziałku).

      Zajęcia stacjonarne - od 1.02.2022 (wtorek)

     • PROŚBA RADY RODZICÓW

     • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu zwraca się do Państwa z prośbą o wpłaty na fundusz Rady Rodziców w  kwocie 40 zł.  Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych uczniów w postaci m.in.  paczki od Mikołaja, słodkiego upominku z okazji Mikołajek, książeczek na ślubowanie pierwszaków, nagród na zakończenie roku szkolnego, zakup pomocy dydaktycznych, dofinansowania różnego rodzaju imprez i uroczystości szkolnych  itp. Składkę można uregulować w sekretariacie szkoły lub wpłacić na konto bankowe Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

      Numer konta: 70 8693 0006 0000 1658 5025 0001 (Bank Spółdzielczy w Łęcznej oddz. Puchaczów)

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

     •  

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (na lata 2021-2025) otrzymała 5 000 złotych (w tym 1 000 z Urzędu Gminy w Puchaczowie), które zostały  przeznaczone na działalność promującą czytelnictwo, wyposażenie biblioteki oraz w przeważającym  stopniu na zakup nowości wydawniczych.

      Celem programu jest zwiększenie roli biblioteki szkolnej, uatrakcyjnienie księgozbioru poprzez zakup nowości wydawniczych. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z nowości wydawniczych.  Zakup książek został poprzedzony ankietę, w której uczniowie zaproponowali tytuły, autorów i serie wydawnicze książek, o które należy wzbogacić księgozbiór biblioteki szkolnej oraz rozmowami z nauczycielami i pracownikiem biblioteki publicznej w Puchaczowie.

      W ramach NPRCz zakupiliśmy 221 książek z czego ok. 45% to lektury. W najbliższym czasie będą dostępne zakupione nowości czytelnicze, książki dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nowe części serii wydawniczych oraz aktualne lektury.

      W ramach wyposażenia biblioteki zapukaliśmy czytnik e-booków Kindle Paperwhite 10th generation. Stworzony, by zachęcić do czytania książek niezależnie od tego, gdzie i kiedy czytamy. Światło nie odbija się od jego ekranu, a tekst pozostaje czytelny nawet w słoneczny dzień. Co więcej, łagodne podświetlenie umożliwia śledzenie tekstu po zmroku i to bez przemęczania oczu.


     • AKTYWNA ŚWIETLICA

     • Zadaniem świetlicy szkolnej jest nie tylko zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu, ale również stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

                  W naszej szkolnej świetlicy dzieci nigdy się nie nudzą. Każdy nauczyciel stara się zająć czas wszystkim uczniom najlepiej jak potrafi. W związku z tym  realizujemy mnóstwo dodatkowych zajęć.

      Jednymi z nich są zajęcia plastyczne, które od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uczęszczają na nie wszystkie chętne dzieci.

       Podczas ich realizacji dzieci rozwijają swoje pasje, rysują, malują. Na zajęciach przeżywają prawdziwą przygodę ze sztuką i dobrze bawią się przy okazji nauki i twórczego spędzania czasu. Próbują swoich sił w niekonwencjonalnych działaniach twórczych, poznają wiele ciekawych technik plastycznych, które potem wykorzystują biorąc udział w licznych konkursach plastycznych z wieloma sukcesami.

      To tylko tegoroczne ich osiągnięcia…

      • „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę” – Wojewódzki Konkurs Plastyczny – wyróżnienie Wiktor Zalewski;
      • "W barwach jesieni - dary jesieni" – Powiatowy Konkurs Plastyczny – Wyróżnienie Kacper Trojan;
      • „Polska – Mój Dom” - Gminny Konkurs Patriotyczny (kategoria plastyczna) – II miejsce Alicja Zalewska, III miejsce Zuzanna Gil;
      • III Powiatowy Konkurs "Mam prawo do..." – nagroda Szymon Gil;
      • „ŚWIAT ZA 100 LAT” – Gminny Konkurs Plastyczny – II miejsce Maja Kowalczyk, II miejsce Alicja Zalewska, wyróżnienie Anna Pszczoła;
      • 26. Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Trzej królowie” – nagroda Wiktoria Ferenc;
      • X Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Mój Anioł. Spotkanie z Aniołem” -

      nagroda Wiktoria Ferenc na wystawę zakwalifikowały się prace Zuzanny Gil, Dawida Górko oraz Dominika Pszczoły.

      Uczniowie naszej szkoły są utalentowani i zawsze chętni do pracy. Uczestnicy zajęć czekają na nowe wyzwania oraz na kolejne konkursy, które być może niedługo zostaną ogłoszone.

       

     • PIERWSZAKI NA LEKCJI MUZEALNEJ

     • Dnia 10 grudnia uczniowie z klasy I udali się do Skansenu na lekcję muzealną o tematyce „Obrzędy i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia”. Muzeum Wsi Lubelskiej o tej porze roku wygląda bardzo pięknie. W chałupie z zobaczyliśmy izbę ozdobioną tradycyjnie dekoracjami z bibuły i słomy. Pani przewodnik opowiedziała nam o tradycjach związanych z wieczerzą wigilijną. Kiedy przeszliśmy do dworu tam nad stołem wisiał piękny, ręcznie wykonany kolorowy pająk. W salonie mogliśmy obejrzeć drzewko bożonarodzeniowe ubrane w tradycyjne ozdoby. Zapoznaliśmy się z instrukcją kilku tradycyjnych, bożonarodzeniowych ozdób. Dzisiaj już wiemy jak wykonać: gwiazdy, łańcuch składający się z drobnych ogniw słomkowo-bibułowych oraz barwne ozdoby z naturalnych surowców jak wydmuszki jajek, szyszki czy orzechy włoskie malowane farbką na złoto. W zabytkowym kościele obejrzeliśmy piękną szopkę z zabytkowymi figurami. Ogromną atrakcją było także zapoznanie się z atrybutami kolędników oraz wysłuchanie tradycyjnych pieśni śpiewanych podczas kolędowania. Teraz już wiemy Skąd się wzięła choinka? Co zrobić, by święta zapachniały betlejemską szopką? Jak dziś zostać kolędnikiem? oraz dlaczego ,,króla” do chat wnoszono?