• Zaproszenie dla uczniów kl. II-VIII

     • Szanowni Państwo.

      Informuję, że uczniowie szkół mogą jeszcze do 31 października 2021 r. ukończyć kurs e-laerningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” i tym samym wziąć udział w losowaniu hulajnóg. Celem działania jest promowanie wśród dzieci, bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Narzędzie to w nowoczesnej formie przybliża dzieciom zagrożenia wypadkowe oraz uczy je prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. W załączniku przesyłam regulamin konkursu oraz plakat, jednocześnie prosząc o poinformowaniu uczniów o wymogach formalnych określonych w regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w kursie i w razie pytań zapraszam do kontaktu.

        Regulamin_konkursu.pdf​​​​​​​

      Z poważaniem

       

      IRENEUSZ ŁOPĄG

      INSPEKTOR 

      PT KRUS ŁĘCZNA 

      tel. 81 75 22 74 10

      6190810

      ireneusz.s.lopag@krus.gov.pl

     • PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY_POWIAT ŁĘCZYŃSKI

     • Szanowni Państwo,

       

      Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, w ramach zadania publicznego realizowanego w formie powierzenia zadania przez Zarząd Powiatu ŁĘCZYŃSKIEGO prowadzi PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I OBYWATELSKIEJ.

       

      Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska  oraz edukacja prawna świadczona jest zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

       

      Kto może skorzystać?

       

      Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatne porady i która złoży stosowne oświadczenie.

      Nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. 

       

      Miejsca świadczenia  nieodpłatnej pomocy

       

      Dzień tygodnia

      Godziny

      Miejsce

      Poniedziałek

      12:00-16.00

      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej

      ul. Staszica 9, I  piętro – pokój  nr 8

      Wtorek

      12:00-16.00

      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej

      ul. Staszica 9, I  piętro – pokój  nr 8

      Środa

      08:00-12.00

      Urzędu Gminy Cyców przy ul. Chełmskiej 42, 21-070 Cyców.

      Czwartek

      12:00-16.00

      Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie - Rynek 3, 21-013 Puchaczów

      Piątek

      08:00-12.00

      Urzędu Gminy Cyców przy ul. Chełmskiej 42, 21-070 Cyców.

       

      Zapisy na wizyty:

       

      ü  telefoniczne: (81) 531 52 81, w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Łęcznej,

      ü  za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt: https://np.ms.gov.pl/

      ü  e-mail: pomocprawna@powiatleczynski.pl 

      Punkty nieodpłatnych porad prawnych funkcjonują w oparciu o zasady poufności, bezpłatności, bezstronności, niezależności, samodzielności klienta, otwartości, a także aktualności i rzetelności informacji.

       

      W załączeniu przekazujemy materiały informacyjne z prośbą o udostępnienie ich na Państwa stronie internetowej, portalach i/lub poprzez wewnętrze kanały komunikacji Państwa Instytucji oraz w miarę możliwości rozmieszczenie na terenie miejscowości w przeznaczonych do tego miejscach, co pozwoli na dotarcie do jak największej liczby zainteresowanych osób.

       

      Szczegółowe informacje znajda Państwo na stronie:

      1.       Starostwa Powiatowego w Rykach

      https://powiatleczynski.pl/nieodplatna-pomoc-prawna-w-powiecie-leczynskim/

      2.       Fundacji „OIC Poland”

      http://pomocprawna.oic.lublin.pl/

       

      Bardzo dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie oraz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z usług PUNKTÓW NIEODPŁATNYCH PORAD oraz Edukacji Prawnej w POWIECIE Łęczyńskim

       

      Z poważaniem

       

      Anna Pszczoła 

      Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania 

      Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”

      ul. Gospodarcza 26, 20-213 Lublin

      tel:  +48 81 - 710-46-32 / fax: +48 81 - 746-13-24

      tel. kom. +48 508 247 361

      e-mail: anna.pszczola@oic.lublin.pl

      http://www.oic.lublin.pl

      KRS: 0000020930 / NIP: 712-01-69-716 / REGON: 430510277

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • "14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok  w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.

      Dzień Edukacji Narodowej to odpowiedni czas na podziękowania, przeprosiny i życzenia od nas - UCZNIÓW. W tym roku w doniosłej formie je zawarliśmy i dla drogich nauczycieli oraz pracowników szkoły KONCERT ŻYCZEŃ przygotowaliśmy."

      Tymi słowami rozpoczął się apel z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

      Honorowymi gośćmi podczas uroczystości byli p. Adam Grzesiuk - Wójt Gminy Puchaczów i p. Dominika Zabłotna - Referent ds. oświaty i kultury w Gminie Puchaczów.

      Były życzenia, wiersze, piosenki i kwiaty dla dyrekcji, gości, nauczycieli i pracowników naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nadrybiu.

      Ten dzień zostanie długo w naszej pamięci.

       

      Monika Gargol

     • "Jak się dzisiaj czuję?" Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole.

     • W dniu dzisiejszym nasi uczniowie klas 1-8, łącznie 78 uczniów wzięło udział w badaniu ankietowym dotyczącym samopoczucia. 

      Każdy uczeń zaznaczał na skali 5- stopniowej jak się dzisiaj czuje.   Większość uczniów deklarowała dobre (29 uczniów) i bardzo dobre samopoczucie (23 uczniów).  Niektórzy mieli problem z dokonaniem oceny samopoczucia (13 uczniów).  Tylko nieliczni zaznaczyli, że czują się dzisiaj źle (7) lub bardzo źle (6 uczniów ). Możemy powiedzieć, że jesteśmy pozytywnie nastawieni 😀. W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole została przygotowana gazetka dostępna dla wszystkich. 

      Dbajmy o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia! 

       

      Marzena Piskorska

     • ŚLUBUJEMY!!!

     • Dnia 8 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Katarzyna Wójcik – Kęcik – sekretarz Gminy Puchaczów oraz Michał Surowiec – proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Nadrybiu, Pani dyrektor Maria Paryła oraz wicedyrektor Pani Agnieszka Sobiesiak, uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi paniami. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny i tym samym zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej imienia Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek oraz recytacja wierszy. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie rodziców pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali wspaniałe Słowniki Frazeologiczne ufundowane przez Radę Rodziców. Starsi koledzy z Małego Samorządu Uczniowskiego, również przygotowali drobne upominki oraz słowa otuchy . Po zakończeniu części oficjalnej na dzieci czekał już słodki poczęstunek w postaci tortu, przygotowanego przez rodziców. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

      Magdalena Dylewska

     • W zaczarowanym świecie bajek i baśni – podchody

     • Dzień niecodzienny w klasie drugiej to dzień pełen wrażeń. Najpierw trzeba było odkodować nazwę zabawy ukrytej pod matematycznymi obliczeniami, uporządkować wyniki według kodu i wszystko stało się jasne. Na zielonej ścieżce wokół szkoły odkrywaliśmy kolejne zadania o baśniach nam znanych. Baba Jaga zadania sprawdzała i punkty przyznawała. Zagadki, rebusy, rozpoznawanie z zawiązanymi oczyma ukrytych skarbów w worku Baby Jagi to zadania świętowania Dnia Chłopaka. Na koniec aby pamiątka o tym wydarzeniu wszystkim przypominała wszyscy gniotka –emotka  pięknie wykonali.

     • WYJAZD DO KINA

     • W dniach 5.10. oraz 8.10. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami byli w kinie Lublinie na seansie  pt. " Czarny młyn". Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Odbiór filmu przez uczniów był różny, wzbudził wiele emocji. Był to mile spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek. 

       

      Marzena Piskorska

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ

     • Jak co roku w pierwszych dniach szkoły pojawia się Policja. Są to spotkania profilaktyczne, na któych uczniowie dowiadują się między innymi jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i ze szkoły, jakie mają prawa i obowiązki, jakie konsekwencje mogą pojawić się dla młodego człowieka, gdy złamie prawo. 

      W związku z obostrzeniami powyższe spotkanie zostało przełożone na 4 października. Przy pięknej pogodzie wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach z paniami policjantkami: st. asp. Magdalena Krasna i młodszy aspirant Izabela Zięba.

     • AKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • 1 października w Nadrybiu została przeprowadza akcja "Sprzątanie Świata". 

      Każdy ze społeczności szkolno - przedszkolnej zaangażował się w to zadanie. Uporządkowane zostały tereny przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym, na Ścieżce Nadrybie a także przy drogach w kierunku Bogdanki, Kaniwoli i Kościoła. 

      Śmieciowe "łowy" były bardzo obfite. Zebrano kilkanaście worków a to nie było wszystko. 

      Motto dla każdego: 

       

     • I TERENOWY BIEG PRZETRWANIA

     • I TERENOWY BIEG PRZETRWANIA

      29 września 2021 na obiektach sportowych Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nadrybiu odbył się bieg terenowy w którym udział wzięli uczniowie klas I-VIII. Organizatorami byli Animatorzy orlika w Nadrybiu Karol Bujak oraz Marcin Kociuba. Każda klasa biegła osobny wyścig, łącznie w zawodach wzięło udział 105 uczestników. Wszyscy spisali się na medal, gdyż każdy ukończył wyścig pomimo trudności związanych z trasą biegu. Głównym założeniem było sprawdzenie swojej formy oraz dobra zabawa poprzez ruch. W dzisiejszych czasach bardzo ważnym czynnikiem jest dbanie o aktywność fizyczną dzięki której wzmacniamy odporność organizmu. Kolejnym mobilizującym aspektem były bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Puchaczów. Wyścigi najmłodszych uczestników (klasy I-III) odbyły się bez klasyfikacji miejsc i każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Natomiast biegi starszych klas (IV-VIII) zakończyły się następująco:

      KLASA IV:        Kacper Oleś                            I miejsce

                              Jakub Rutkowski                     II miejsce

                              Martyna Janiuk                      III miejsce

                              Jakub Albiński                         IV miejsc

      KLASA V:         Szymon Gargol                       I miejsce

                              Filip Paszkowski                      II miejsce

                              Aleksandra Głowniak            III miejsce

                              Szymon Gil                             IV miejsce

      KLASA VI:        Katarzyna Demkowski i Maja Żmuda I miejsce ex aequo

                              Dawid Zięba                           III miejsce

                              Paweł Niewęgłowski  IV miejsce

      KLASA VII:       Kornel Kopacki                       I miejsce

                              Oliwier Źrubek                       II miejsce

                              Łukasz Woźnica                      III miejsce

                              Rafał Fudala                           IV miejsce

      KLASA VIII:      Błażej Kuśmicki                      I miejsce

                              Adrian Skoczylas                    II miejsce

                              Brajan Skoczylas                    III miejsce

                              Damian Zając                         IV miejsce

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom za miło spędzony czas. 

      Do zobaczenia podczas drugiej edycji, która odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

                                                                                                                                       Karol Bujak