• AKCJA - EWAKUACJA

• 27.09.2021 - inne dzwonki, dym...

To Akcja - Ewakuacja. Społeczność szkolna i przedszkolna wraz z nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nadrybiu wzięła udział w ważnym zadaniu jakim jest ewakuacja w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Wszyscy bezpiecznie opuścili budynek zachowując określone procedury.

• WYTYCZNE MEiN, GIS

• Szanowni Państwo,

Sytuacja epidemiczna, wzrost zakażeń oraz pojawianie się nowych wariantów wirusa o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej i podwyższonej zaraźliwości, wymaga wdrożenia wzmożonych działań przeciwepidemicznych oraz bezwzględnego przestrzegania reżimu sanitarnego, m.in. dystansu społecznego, środków ochrony indywidualnej, dezynfekcji.

Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_wrzesien_2021.pdf

Wytyczne_GIS_z_19_listopada_2020_r..pdf​​​​​​​

Przekazujemy również link do nagrania debaty na temat szczepień, jaka odbyła się podczas pikniku prozdrowotnego z udziałem  Wojewody Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania.

• Informacja dla Rodziców, którzy są zainteresowani ubezpieczeniem swoich Dzieci.

• Poniżej zamieszczamy propozycję firmy ubezpieczeniowej.

Suma ubezpieczenia: 20 000zł

Składka roczna od Ucznia: 40,00zł

Okres ubezpieczenia: 01.09.2021r. - 31.08.2021r.

Ochrona 24 godziny na dobę

Za ubezpieczenie Dziecka można zapłacić przelewem na wskazany numer konta:

INTER RISK TU SA

kwota - 40 zł

w tytule: imię, nazwisko Dziecka oraz klasa

lub gotówką w jednym z Biur Ubezpieczeń:

Gama Ubezpieczeń

Ul. Targowa 14
            21-010 Łęczna
            tel. 81 752 09 00

Gama Ubezpieczeń

Al. Jana Pawła II 101

21-010 Łęczna

Biuro Ubezpieczeń - Bogdanka

budynek Łęczyńskiej Energetyki, pokój nr 1

tel.509 930 693

tel. 81 462 52 70

Informujemy również, że ubezpieczenie uczniów jest dobrowolne, a wybór ewentualnej firmy ubezpieczeniowej zależy  od decyzji Rodzica.

• INFOLINIA - POMAGAMY

• Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

• Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Zestawy te będą pomocne w zorganizowaniu tygodnia informacyjnego w szkołach – lekcji z uczniami oraz spotkań informacyjnych z rodzicami. Wszystkie materiały zostaną zamieszczone także na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE) https://zpe.gov.pl/.

Tydzień informacyjny – materiały edukacyjne dla szkół

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepienia uczniów w szkołach pierwszy tydzień września zostanie poświęcony na działania informacyjne (tzw. tydzień informacyjny). W tym czasie dyrektorzy zorganizują spotkania informacyjne z rodzicami dotyczące szczepień dzieci od 12. roku życia. Odbędą się także lekcje, nie tylko wychowawcze, związane z tym tematem.

W zorganizowaniu tygodnia informacyjnego w szkołach pomocne będą pakiety edukacyjne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Materiały te zostaną wysłane do wszystkich szkół i placówek w Polsce za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

W pakiecie informacyjnym znalazły się:

• filmy edukacyjne dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych – filmy w atrakcyjny sposób przybliżają historię wynalezienia szczepionki, istotę jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom; dzięki filmom uczniowie poznają też konsekwencje związane z brakiem szczepień;

• scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą – treści są skoncentrowane na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami;

• materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) – aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii; materiały odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19.

Ministerstwo Edukacji i Nauki
            Departament Informacji i Promocji