• "SZKOŁA PAMIĘTA" - akcja MEN

     • ​​​​​​​

      „Kochajcie milion razy mocniej naszą Ojczyznę Polskę niżeli ja ją kochałem”

      „Testament” Kazimierza Bogdanowicza

       

      Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu w tym roku włączył się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

      Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      W tym roku nasze 6 - latki, rozpoczęły swoją przygodę z historią.

      We wrześniu uczestniczyły w małej lekcji historii, poprowadzonej przez Panią Annę Chryć, podczas której poznały naszych lokalnych bohaterów, patronów naszej szkoły - Jana i Kazimierza Bogdanowiczów.

      Przedszkolaki poznały życie, los, bohaterskie czyny Bogdanowiczów i ich wkład w naszą Małą Ojczyznę.              W ostatnich dniach wykonali prace plastyczne nawiązujące do tradycji świąt zadusznych. 29 października odwiedziliśmy miejscowy cmentarz tradycyjnie zapalając znicz, by uczcić pamięć poległych walczących na naszym terenie.

      Pani Ania przygotowała również wystawę zdjęć historycznych, którą nasze przedszkolaki podziwiały z ogromnym zainteresowaniem.

      Dbamy o to, aby młode pokolenie już od najmłodszych lat nasiąkało szacunkiem i miłością do Ojczyzny,           

      a pamięć o ludziach, którzy polegli w walce o jej wolność i niepodległość, ciągle była żywa.

       

      Magdalena Dylewska

     • Uwaga Rodzice!

     • Uwaga Rodzice!

      Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu dzień 2 listopada 2020r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych w szkole. W tym dniu autobus szkolny nie kursuje.

     • UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!!!!

     •  

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu informuje, że w okresie od 26 października 2020r. do 8 listopada 2020r. zawieszone są zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, natomiast przedszkole i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian (stacjonarnie).

      Od poniedziałku (tj. 26.10.2020r.) zajęcia w klasach IV - VIII będą odbywały się zdalnie za pomocą platformy Office 365 zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć (planem lekcji).

      Harmonogram przywozów uczniów kl. I-III pozostaje bez zmian. Odwozy zaplanowano o godz. 12.30 (Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Stefanów, Janowica, Nadrybie Dwór, Kopina, Zaróbka),

      godz. 14.10 (Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola)

      godz. 14.30 (Stefanów, Janowica, Nadrybie Dwór, Kopina, Zaróbka).

     • KONSULTACJE NAUCZYCIELSKIE - ODWOŁANE

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu informuje, że konsultacje nauczycieli zaplanowane na dzień 27 października 2020r. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu zostają odwołane ze względu na sytuację epidemiczną w naszym regionie.

      Informujemy, że rodzice/opiekunowie prawni mogą kontaktować się z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny.

     • UWAGA!

     • W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami informujemy, że nasza placówka prowadzi nadal kształcenie w systemie stacjonarnym. 

      Ewentualne zmiany będą publikowane na szkolnej stronie i przez e-dziennik.

     • Wielki Test o Polskim Złotym

     • 18 września w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Polski Złoty ma 100 lat” dofinansowanego na kwotę 8116 zł  przez Narodowy Bank Polski.

      Nasi uczniowie, po uczestnictwie w  zajęciach edukacyjnych oraz obejrzeniu wystawy, które miały miejsce jeszcze w minionym roku szkolnym, wzięli udział w zmaganiach wiedzowych- „Wielkim Teście o Polskim Złotym”.

      Turniej został przeprowadzony w parach i obejmował 5 rund.  Do ścisłego finału przeszły trzy pary, które odpowiedziały na pytania finałowe i w rezultacie I miejsce zajęli Paweł Albiński i Bartłomiej Radko,  II miejsce Kinga Wójcik i Łukasz Ziętek, III miejsce: Kacper Trojak i Roman Brzozowiec. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                       Agnieszka Sobiesiak

     • WAŻNA INFORMACJA!

     • W związku z sytuacją, że powiat łęczyński znalazł się w "czerwonej strefie ograniczeń" na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30.09.2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020, poz. 1687) Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu zwraca się z prośbą do Rodziców o zapewnienie sprzętu elektronicznego swoim dzieciom tj. laptop, komputer lub tablet z dostępem do Internetu, gdyż w najbliższym czasie może wystąpić potrzeba nauczania hybrydowego (stacjonarne łączone ze zdalnym) lub zdalnego. W najbliższym tygodniu planujemy pozostać przy nauczaniu stacjonarnym, natomiast o zmianie będziemy informować na bieżąco.