• NAMIOTY I MATERACE DLA "JUNACZKÓW"

• W tym tygodniu "Junaczki" - szkolna grupa skautingowa, otrzymała materace i namioty. Zostały one pozyskane z Gminy Puchaczów w celu realizacji zadań wykazanych w programie Junaczków, w tym organizacji biwaków z elementami surviwalu.

Dziękujemy za wsparcie!

• Młodzież zapobiega pożarom - wyniki eliminacji powiatowych

• 4 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, szeroko pojętego ratownictwa oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów, którzy przeszli etap gminny: Jakub Czępiński kl. 3, Dawid Górko kl. 3, Adrian Suprynowicz kl. 5 i Zuzanna Zbaraszczuk kl. 8. W eliminacjach wzięło udział 12 uczniów z klas 1-4, 12 uczniów z klas 5-8 i 6 uczniów ze szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu Łęczyńskiego. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która zmierzyła się w pierwszej części z testem z wiedzy teoretycznej. W oczekiwaniu na wyniki strażacy zaprosili wszystkich uczestników do obejrzenia pojazdów straży, sprzętu oraz na poczęstunek.

W testach Jakub uzyskał wysoki wynik i zakwalifikował się do drugiej części eliminacji ustnych,  bardzo dobrze odpowiadając na 3 wylosowane pytania. Kuba wykazał się wiedzą i uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z klas 1-4, tym samym zajął 1 miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę 25 kwietnia na eliminacjach wojewódzkich!

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy włożyli dużo pracy w naukę treści z wiedzy pożarniczej o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Jakuba trzymamy kciuki! Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Puchaczów, w szczególności panu Markowi Grzesiakowi za dowiezienie naszych uczniów na Turniej oraz bezpieczny powrót do szkoły.

• NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

• Harmonogram autobusu szkolnego obowiązujący

od dn. 8 kwietnia 2024r.

Przywozy:

635  Bogdanka

645  Stefanów

650 Janowica

655 Nadrybie Dwór

700 Kopina

705 Zaróbka

715 Wólka Nadrybska

725 Szkoła

730 Nadrybie Ukazowe

735 Kobyłki

740 Kaniwola

750 Szkoła

Odwozy:

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek

1220  Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka

1410 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka

1550 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka

Piątek

1220  Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola, Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka

1410 Nadrybie Ukazowe, Kobyłki, Kaniwola,  Wólka Nadrybska, Zaróbka, Kopina, Nadrybie Dwór, Janowica, Stefanów, Bogdanka

• Autyzm. Rozumiem. Akceptuję.

• Dzisiaj 3 kwietnia społeczność szkolna solidarnie z osobami ze spektrum autyzmu włączyła się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu. Podjęliśmy inicjatywę by przez cały dzień w naszej szkole nie było dzwonków.  Uczniowie, pracownicy i nauczyciele założyli niebieskie ubrania. Ten dzień był wyjątkowy, na zajęciach  w klasie 3 oraz innych zajęciach dodatkowych uczniowie rozmawiali na temat różnych trudności, z którymi w życiu codziennym muszą zmagać się osoby ze spektrum autyzmu, zapoznali się z przygotowaną gazetką oraz obejrzeli kilka krótkich filmików, jak widzą, czują i poznają świat osoby z tym zaburzeniem i jak otoczenie może wspierać ich  w pokonywaniu tych różnych trudności.

Grupa uczniów z naszej szkoły  i przedszkola wzięła także udział w konkursie plastycznym  organizowanym przez Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Łęcznej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod nazwą „W moich marzeniach…”. Wyniki konkursu już wkrótce.