Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
Strona główna
 • Udział uczniów SP w Nadrybiu w VII Rajdzie Rowerowym "Śladami Powstańców Styczniowych" zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

  09.06.2014

   


  21 maja bieżącego roku odbył się VII Rajd rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych", organizowany z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego   Rudnikach Celem rajdu było upamiętnienie walk, jakie w 1863 roku stoczyli powstańczy styczniowi z wojskami carskimi na terenie Międzyrzeca i okolicznych lasów.

  Po wielu latach w miejscach walk postawiono krzyże i obeliski, upamiętniające miejsca bitew i potyczek. Uczestnicy rajdu pokonywali rowerami około 30 km. Trasę Międzyrzec Podlaski – Rudniki – Dołha – Żegocin -Utrówka. Przy każdym miejscu pamięci uczniowie poznali wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym.  Wyprawa zakończyła się ogniskiem integracyjnym w Sitnie, gdzie nastąpiło podsumowanie rajdu, wręczenie dyplomów, upominków i podziękowań oraz spotkanie z Leśnikiem z Nadleśnictwa Międzyrzec - gospodarzem tego terenu.

  W imprezie uczestniczyła niemal setka uczniów ze szkół w Dołdze, Międzyrzecu Podlaskim,  Misiach,  Nadrybiu, Rogoźnicy, Rudnikach,  Tuliłowie.

   

  W VII rajdzie uczestniczyło sześciu uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Chryć.

  Dla uczestników rajdu była to żywa lekcja historii – poznanie bohaterów i miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym oraz patriotyzmu.

  Po zakończeniu rajdu nasi uczniowie zwiedzali Międzyrzec Podlaski oraz uczestniczyli w  integracyjnym biwaku wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach.  Zabawom nie było końca.

     Drugiego dnia uczniowie wspólnie z panią dyrektor SP w Nadrybiu Maria Paryłą wzięli udział w obchodach  Dnia Patrona  Szkoły w Rudnikach - Karola Krysińskiego. Otrzymali nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie poświęconemu Karolowi Krysińskiemu.


   

 • Konkursy dla uczniów

   

  W dniu 11 lutego tj.wtorek  w naszej szkole odbędzie sie V Konkurs  "Moja mała Ojczyzna",którego organizatorkami są Panie Anna Chryć i  Hanna Tołubińska .

  W dniu 13 lutego  2014 /czwartek/ uczniowie kl.VI  wyjeżdżają do Łęcznej  na Międzyszkolny Konkurs Mateamtyczny "Szukamy Tęgiej Głowy"

  W dniu 20 marca  /czwartek/2014 roku odbęzie sie w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Mateamatyczny KANGUR  z naszej szkoły bierze w nim udział 23 uczniów  z klas II,III,IV,V,VI.

  W dniu  14 marca/piątek/ odbędzie się  XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "ELFIK" organizatorem konkursu jest p.Maria Głowala,uczestniczą w nim uczniowie z ze szkół z gmin:Ludwin ,Puchaczów,Cyców i Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęcznej .

 • Akcja charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

  02.12.2013

  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

  JEŚLI W DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ: ZABAWKI, ODZIEŻ W DOBRYM STANIE, ARTYKUŁY SZKOLNE, ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

  KTÓRYMI CHCECIE SIĘ PODZIELIĆ PRZYNIEŚCIE JE DO SZKOŁY,

  A WOLONTARIUSZE PRZEKAŻĄ JE POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM.

   

  WARTO POMAGAĆ!!!


   

 • Otwarcie "Orlika"

   

  W dniu 24 czerwca tj. poniedziałek  w naszej szkole odbędzie się otwarciue  "Orlika "  o godz.9oo .Na tę uroczystość serdecznie zapraszają :dyrektor ,nauczyciele i uczniowie  Szkoły Podstawowej im.Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

 • PROJEKT "SZKOŁA Z PASJĄ - UCZEŃ Z SUKCESEM"

                                                                                         

  Od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku w naszej szkole realizowany jest projekt "Szkoła z pasją – uczeń z sukcesem" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej       w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2).

  W ramach projektu wsparciem objęci zostaną wszyscy uczniowie klas 0 - VI. Przewidziano dla nich liczne zajęcia: wyrównawcze, specjalistyczne i dodatkowe. Wszyscy uczniowie klasy VI obligatoryjnie będą uczestniczyć w zajęciach z matematyki i języka angielskiego (w wymiarze po 1 godzinie tygodniowo). Dodatkowo przewidziano dla uczniów następujące zajęcia dodatkowe: plastyczne, aktorskie, taneczne (taniec towarzyski), socjoterapeuczne, pływackie, a także zajęcia z psychologiem.


  Planowane są także wyjazdy: do teatru i filharmonii w Lublinie oraz do Centrum Nauki Kopernika i Planetarium w Warszawie.

  Wszystkie zajęcia rozpoczną się w październiku.

   

   

   

   


   

   

   

 • XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  13.06.2013

       9 maja 2013 r w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się  XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny.

       Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności poprawnego pisania zgodnie z zasadami ortograficznymi.

    W konkursie wzięli udział uczniowie z  pięciu  szkół z naszego powiatu:

  • Szkoły Podstawowej w Głębokiem,
  • Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie,
  • Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  • Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

  Potyczki ortograficzne  zostały  przeprowadzone w trzech grupach wiekowych- klasa IV, klasa V, klasa VI i składały się z dyktanda i testu.

  Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk, który dla zdobywców I miejsc ufundował pióra, dla pozostałych laureatów nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają również drobne upominki i podziękowania.

  Po odbiór nagród i podziękowań serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników i ich nauczycieli 16 maja o godz. 11.30  do naszej szkoły.

  Lista laureatów:

  • Dominika Ząbkowska
  • Marcin Chilimoniuk
  • Nikodem Szafran
  • Julian Bronecki
  • Emilia Łońska
  • Joanna Kot
  • Sylwia Korzeniowska
  • Aleksandra Małyska
  • Izabela Szpitun
  • Zuzanna Szurek
  • Adrianna Kapała
  • Aleksandra Marcińczak
  • Kamila Szcześniak
  • Andżelika Mazurkiewicz
  • Seweryn Mydlak

   

  Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodzieży,   a uczniom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do kolejnych edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

   

   

   

   


   

 • WYCIECZKA NA ROZTOCZE KLAS I - III

  07.06.2013

  5 czerwca odbyła się wycieczka klas młodszych  na Roztocze.

  Spod szkoły wyjechaliśmy o godz. 6.00 i udaliśmy się autokarem w kierunku Zamościa. Tam dołączyła do nas pani przewodnik, która przez cały dzień opowiadała nam ciekawe historie.

  Potem skierowaliśmy się w okolice Józefowa do Czartowego Pola. Przybywszy na miejsce udaliśmy się  na spacer wzdłuż rzeki Sopot i zachwycaliśmy się bogatą florą i fauną oraz wschłuchiwaliśmy się w szum rwącego nurtu rzeki.  Następnie pojechaliśmy do Zwierzyńca , gdzie po niemałym wysiłku udało nam się dotrzeć na szczyt Bukowej Góry.  Mieliśmy dużo szczęścia i zobaczyliśmy stado koni polskich przebywających  w okolicy Stawów Echo. Następnie spacerowaliśmy alejkami zwierzynieckiego parku, obserwowaliśmy pływające w stawie kaczki oraz podziwialiśmy kościół na wodzie  pod wezwaniem Jana Nepomucena.

  Po przepysznym, domowym obiedzie, który zjedliśmy w Restauracji Parkowej udaliśmy się do Szczebrzeszyna „odwiedzić” chrząszcza.  

  Późnym popołudniem wróciliśmy do Zamościa i poszliśmy do ZOO. Tam widzieliśmy lwy, tygrysy, wielbłądy, pantery i inne egzotyczne zwierzęta.

  Do Nadrybia , trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy około 21.00. Wycieczka była bardzo udana!


   

 • I KONKURS POWIATOWY "MŁODZI RATOWNICY"

  31.05.2013

  27 maja 2013 roku  w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się        I Konkurs Powiatowy „Młodzi Ratownicy”. Główną ideą konkursu było promowanie pierwszej pomocy przedmedycznej wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Organizatorem konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej  im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu- p. A. Chryć i p. M. Gargol.

  Honorowy patronat nad konkursem objął pan Adam Niwiński – Starosta Powiatu Łęczyńskiego i pan Adam Grzesiuk  - Wójt Gminy Puchaczów.

  Do konkursu przystąpiło 6 drużyn:

  1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – grupa 1
  2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – grupa 2
  3. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  4. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  5. Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa VI
  6. Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa V

          

  • Pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna dziewcząt z klasy VI w składzie: Weronika Goral, Emilka Jędruszak i Ada Kapała.cheeky
  •  
  • Dziewczęta z V klasy wystąpiły w następującym składzie: Ola Małyska, Karolina Ficek i Justynka Fudala.

   yes        Wszystkim gratulujemy, liczymy na dalsze sukcesy w promowaniu pierwszej pomocy przedmedycznej!!!


   

 • IV RAJD ROWEROWY - RUDNIKI 2013

  20.05.2013

    Biwak uczniowski

    W połowie maja (16-17 maja 2013 r.) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu (Julia Foltyn, Marta Grzesiak, Michał Korzeniowski, Jakub Marcińczak, Sylwia Korzeniowska)  wyjechali na dwudniowy biwak do Rudnik. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła na zaproszenie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w  Rudnikach w międzygminnym VI Rajdzie Rowerowym "Śladami Powstańców Styczniowych" oraz obchodach Dnia Patrona. Rajd został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach. Około 30 kilometrową trasę Międzyrzec Podlaski - Rudniki - Dołha - Utrówka pokonała niemal setka uczniów szkół podstawowych z Dołhy, Międzyrzeca, Miś,  Rogoźnicy, Rudnik i Tuliłowa oraz Nadrybia.

    Organizatorzy za cel postawili sobie kształtowanie postaw patriotyzmu wśród młodzieży, zainteresowanie historią naszego regionu, poznanie miejsc związanych z powstaniem styczniowym oraz przybliżenie postaci Karola Krysińskiego - bohatera powstania, jednocześnie kształtując szacunek do przyrody, poznając faunę i florę okolicznych lasów poprzez edukację ekologiczną "czysty las".

    Rajd rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych", organizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, upamiętnia walki jakie w 1863 roku oddziały powstańców pod dowództwem Karola Krysińskiego stoczyły z wojskami carskimi na terenie Międzyrzeca i okolicznych lasów. Po wielu latach w miejscach tych walk postawiono krzyże i obeliski upamiętniające tamte wydarzenia. Przy każdym miejscu pamięci uczniowie poznali wydarzenia związane z powstaniem styczniowym.  Wyprawa zakończyła się ogniskiem integracyjnym w Sitnie, gdzie nastąpiło podsumowanie rajdu, wręczenie dyplomów, upominków i podziękowań oraz spotkanie z Leśnikiem z Nadleśnictwo Międzyrzec - gospodarzy tego terenu. Leśnicy  przybliżyli młodzieży wiadomości na temat lasów państwowych, ekologii i zachowania się w lasach.

  W imprezie uczestniczyła niemal setka uczniów:

  • Szkoły Podstawowej im. ks Jana Twardowskiego w Dołdze,
  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach,
  • Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu (powiat łęczyński),
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Kusocińskiego w Rogoźnicy,
  • Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
  • Szkoły Podstawowej w Tuliłowie.


  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach podczas ogniska dokonał podsumowana rajdu, wręczył dyplomy, podziękowania.  Po zakończeniu rajdu nasi uczniowie zwiedzali Międzyrzec Podlaski oraz uczestniczyli w integracyjnym biwaku wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Zabawom nie było końca.

  Drugiego dnia uczniowie wspólnie z pania dyrektor SP w Nadrybiu Maria Paryłą wzieli udział w obchodach  Dnia Patrona

   

 • VI EKOLOGICZNY PIKNIK KLAS III POWIATU ŁECZYŃSKIEGO

  17.05.2013

  16 maja 2013 roku  pod hasłem „ Cudze chwalicie, swego nie znacie” już po raz VI odbył się Ekologiczny Piknik Klas III Powiatu Łęczyńskiego.   

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu  i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie we współpracy z pracownikami Poleskiego Parku Narodowego zaprosiły uczniów klas III do wędrówki ścieżkami  Poleskiego Parku Narodowego w Łowiszowie koło Wytyczna.   

  Honorowy Patronat nad VI Ekologicznym Piknikiem Klas III objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Wójt Gminy Puchaczów oraz Wójt Gminy Ludwin.
  W spotkaniu wzięły udział szkoły podstawowe  z gminy Puchaczów, Ludwin i Cyców. Wspólnie bawiło się i poznawało przyrodę 136 uczniów klas III szkół podstawowych w Nadrybiu, Puchaczowie, Ostrówku, Garbatówce,  Zawadowie, Piasecznie, Dratowie , Zezulinie i Ciechankach.

  Podczas pikniku  towarzyszyli nam zaproszeni goście: pan Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros, pan Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego Kazimierz Radko, pracownik referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska w Puchaczowie – pani Barbara Pacek- Jaśkiewicz oraz inspektor ds. oświaty w Gminie Puchaczów pani Urszula Kłembokowska.
  Spotkanie miało na celu zainteresowanie uczniów środowiskiem przyrodniczym, wytworzenie w nich nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia, zwrócenie uwagi na zagrożenie środowiska naturalnego, jak również  wzajemnie zapoznanie i integrację uczniów  i nauczycieli sąsiadujących ze sobą szkół.

   Piknik  rozpoczął się podzieleniem  uczestników na trzy grupy: kaczeńców, rosiczek  i żurawi, które następnie pod przewodnictwem pracowników Poleskiego Parku Narodowego udały się na wędrówkę  ścieżkami tego urokliwego miejsca. Przewodnicy w interesujący sposób wprowadzili uczestników spotkania w fascynujący świat flory i fauny. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją fizyczną, ale również wiedzą ekologiczno-przyrodniczą, ponieważ rozwiązywali zagadki, odpowiadali na szereg pytań. Po przyjściu z trasy zadaniem każdej z trzech grup było przygotowanie plakatu, który zachęciłby innych do odwiedzenia Poleskiego Parku Narodowego i zainteresowania się przyrodą tego obszaru. Po  zmaganiach z zakresu wiedzy przyrodniczej  upieczono w ognisku kiełbaskę, a spragnieni ruchu  mieli możliwość wykazania się w różnych grach i zabawach  sportowych.
  Na zakończenie uczniowie każdej ze szkół otrzymali krzewy ozdobne do zasadzenia przy swoich szkołach oraz upominki w postaci folderów, biuletynów oraz pomocy dydaktycznych o Poleskim Parku Narodowym, Gminie Puchaczów i Gminie Ludwin , Starostwie Powiatowym.
  Upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej , Gminę Puchaczów, Gminę Ludwin i Poleski Park Narodowy.
  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.


   

 • osiągnięcia uczniów 2012/2013

   

  Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013 .

   

   

  Lp.

   

   

  Data

   

  Organizator

   

  Laureaci

   

  Nauczyciel

  przygotowujący

  1.  

  Październik

  Starostwo Powiatowe w Łęcznej

  Szkoła Podstawowa

  w Nadrybiu – II miejsce w II Edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno- Zdrowotnego w kategorii: szkoły podstawowe

  Iwona Wróbel

  1.  

   

  Październik

   

   

  Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans ,Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej, Gmina Łęczna, Powiat Łęczyński

   

   

   

   

  Uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej

  w Nadrybiu – I miejsce w XI Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej

  Hanna Tołubińska

  Agnieszka Sobiesiak

  1.  

  Październik

   

  Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans ,Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej, Gmina Łęczna, Powiat Łęczyński

   

   

   

   

  Michał BorysI miejsce w konkursie literackim Dzień Integracji 2012. Otwarty, integracyjny festiwal twórczości artystycznej Kolory tęczy.

  Agnieszka Cyfra

  Julia Foltyn

  Adrian Kocowski

  Nikola Jedut

  Sara Kosina

  Weronika Jedut- wyróżnienia w konkursie plastycznym

  Dzień Integracji 2012. Otwarty, integracyjny festiwal twórczości artystycznej Kolory tęczy.

   

   

  Hanna Tołubińska

  Agnieszka Sobiesiak

   

  1.  

   

   

  Listopad

  Gminny Dom Kultury w Cycowie

  Starostwo Powiatowe w Łęcznej

  Dawid Paluch – II miejsce w kategorii klas IV-VI II edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego ,, W barwach jesieni- różne oblicza jesieni”

   

  Agnieszka Gołębiowska

  1.  

  Listopad

  Armenia Sp.z o.o.

   

  Karol Cyfra

  -laureat z wyróżnieniem

  Adrianna Kapała – Ola Małyska ,Marcin Chilimoniuk laureat I stopnia

  Weronika Goral ,Natalia Kotowska

  Rafał Borys, Cyfra Agnieszka laureaci II stopnia

  Aleksandra Marcińczak

  laureat III stopnia

  Olimpiady Wiedzy MatematycznejOxford Plus X Edycja

   

   

   

   

  Maria Głowala

  1.  

   

  Listopad

  Gminna Biblioteka Publiczna

  w Puchaczowie

  Gminny Ośrodek Kultury

  w Puchaczowie

   

  Emilia Jędruszak- wyróżnienie w 16 Jesiennym Konkursie Recytatorskim,, Świat w krzywym zwierciadle – w poszukiwaniu dystansu i rozumu.”

   

   

  Hanna Tołubińska

  1.  

   

  Listopad

   

  Starostwo Powiatowe w Łęcznej

   

  Nikola Horzępa- I miejsce w konkursie pt. ,, Talerz zdrowia organizowanym przez Powiatową Sieć Szkół Promujących Zdrowie kategoria kl. IV-VI

   

   

  Hanna Tołubińska

   

   

  1.  

  Listopad

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Starostwo Powiatowe w Łęcznej

   

   

   

   

  Maciej Radko – I

  miejsce

  Adrianna Kapala- II miejsce

  w powiatowym

  Konkursie fotograficznym pt.:

  ,, ( Nie ) znane tajemnice pojezierza”

   

   

  Iwona Wróbel

   

        9.

   

   

   

  Listopad

  Gminny Ośrodek Kultury

  w Puchaczowie

  Mateusz Gargol-III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie SUDOKU

   

  Iwona Wróbel

  Maria Głowala

   

         10.

   

   

   

  Grudzień

  Armenia Sp.z o.o.

  Adrianna Kapała –laureat I stopnia

  Weronika Goral

  Natalia Kotowska

  Rafał Borys

  laureaci II stopnia

  Aleksandra Marcińczak

  laureat III stopnia

  Wiktoria Kisiel

  Justyna Fudala

  Nikola Horzępa

  laureaci IV stopnia

  Iwona Ostapiuk

  laureat V stopnia Olimpiady Wiedzy Historia Oxford Plus X Edycja

   

   

   

   

  Anna Chryć

   

   

       11.

   

  Grudzień

  Zespół Szkół

  w Puchaczowie

  Adrianna Kapała – II miejsce

  Emilia Jędruszak- wyróżnienie

  w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza

   

  Hanna Tołubińska

   

   

        12.

   

  Grudzień

  Wójt Gminy Puchaczów

  Patrycja Wójcik- wyróżnienie w I grupie wiekowej

  Gracjana Dziadko- wyróżnienie w II grupie wiekowej

  Piotr Woźnica – wyróżnienie w III grupie wiekowej

  Karolina Ficek –wyróżnienie w III grupie wiekowej, eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,, Zapobiegamy pożarom”

   

  Magda Kłębokowska

  Agnieszka Gołębiowska

   

   

       13.

   

  Grudzień

  Olimpus

   

  Weronika Goral-

   9 miejsce

  Adrianna Kapała –

  10 miejsce na poziomie szkoły podstawowej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej

  Anna Chryć

  Hanna Tołubińska

   

   

   

        14.

   

   

  Luty

   

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów

  w Nadrybiu

  Adrianna Kapała- I miejsce

  Weronika Goral – II miejsce

  Iwona Ostapiuk –III miejsce

  Aleksandra Marcińczak – wyróżnienie

  Justyna Fudala - wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie

  ,, Moja mała ojczyzna. Bohaterowie polskich powstań narodowych. Jan  Kazimierz Bogdanowicz na tle dziejów Polski

   

  Anna Chryć

  Hanna Tołubińska

  15

  Marzec

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów

  w Nadrybiu

  Karol Cyfra – I miejsce w  Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Elfik”

   

  Maria Głowala

  organizator

   

        16.

   

   

  Kwiecień

  Zespół Szkół

  w Puchaczowie

   

  -Weronika Jedut

   -Nikola

  Jedut

  -Piotr Woźnica

  - Klaudia Imbirowicz

  - Justyna Ficek

  dyplom za najpiękniejszą prezentację swoich umiejętności podczas IV Wojewódzkiej Imprezy Integracyjnej

   

  17.

   

  Kwiecień

  Gminny Ośrodek Kultury

   w Puchaczowie

  Paulina Dziadko – wyróżnienie- grupa klasy I-III

  Iwona Ostapiuk – I miejsce

  Sara Kosina-II miejsce

  Norbert Karpiński- wyróżnienie – grupa klasy IV-VI

  W konkursie plastycznym ,, Co

  w trawie piszczy na wiosnę”

   

  Grażyna Chilimoniuk

   

  Agnieszka

  Szponar- Gołębiowska

   

           18.

   

   

  Maj

   

   

  Centrum Kultury

  w Łęcznej

   

  Małgorzata Cyfra- wyróżnienie w grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych

  w Powiatowym Konkursie Plastycznym

  Piękno mojego miejsca zamieszkania ,, Zabytki

  w mojej okolicy”

   

   

  Grażyna Chilimoniuk

     19.

   

  Maj

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu

  Kl. VI

  Weronika Goral

  Adrianna Kapała

  Emilia Jędruszak

  I miejsce w I Konkursie Powiatowym „Młodzi Ratownicy”

  Anna Chryć

  Monika Gargol

   

           20.

   

  Maj

  Szkoła Podstawowa w Puchaczowie

  Zespół: Emilia Goral, Sebastian Paszkowski, Karolina Wójcik, Gracjana Dziadko

  I miejsce w IX edycji gminnego konkursu ortograficznego klas młodszych PIÓRO WÓJTA 2013

  Alicja Skoczylas

  Joanna Woźnica

   

   

           21.

   

  Maj

  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej

  Sara Kosina udział w eliminacjach powiatowych XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego

  Hanna Tołubińska

   

          22.

   

  Czerwiec

  Poleski Park Narodowy

  Julia Nowicka

  I miejsce w  Ogólnopolskim „Konkursie Plastycznym – bioróżnorodność w Poleskim Parku Narodowym” w Kategorii Przedszkola

  Agnieszka Wasilewicz

          23.

  Czerwiec

   

  Poleski Park Narodowy

  Bożena Woźnica

  Wyróżnienie

  W Ogólnopolskim  „Konkursie Plastycznym – bioróżnorodność w Poleskim Parku Narodowym” w Kategorii Szkoły Podstawowe kl. I – III

   

  Alicja Skoczylas

   

           24.

   

   

  Czerwiec

  Poleski Park Narodowy

  Weronika Goral uzyskała tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym

   

  Iwona Wróbel

          25.

  Czerwiec

  Szkoła Podstawowa w Ostrówku

  IV miejsce kl. I, II, III

  Gminny Turniej Zabaw i Gier Sportowych „Ze sportem i zdrowiem za pan brat”

  Grażyna Chilimoniuk

  Joanna Woźnica

          26.

  Czerwiec

  Gminny Dom Kultury w Cycowie

  Estera Stefankiewicz

  I miejsce w kategorii klas IV-VI   III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego

  „Wakacje tuż, tuż – podróż do Afryki”

  Magdalena Dylewska

          27.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Aleksandra Małyska

  I Nagroda w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem: „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria literatura za wiersz „Kiedy oczy zamykam” – gr. II

  Hanna Tołubińska

  28.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Nikola Horzępa

  I Nagroda w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem: „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria literatura za wiersz „Moje granie”

   

           29.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Weronika Goral

  II Nagroda w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem: „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria literatura za wiersz „Muzyczne fantazje” – gr. II

  Hanna Tołubińska

           30.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Emilia Jędruszak

  III Nagroda w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem: „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria plastyka gr. II

  Zbigniew Grela

  31.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Aleksandra Albińska

  Wyróżnienie w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem:

   „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria plastyka gr. I

  Zbigniew Grela

  32.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Agata Chryć

  Wyróżnienie w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem:

   „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria plastyka gr. I

   

  Zbigniew Grela

  33.

  Czerwiec

  Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. I. J. Paderewskiego

  w Nałęczowie

  Aleksandra Marcińczak

  Wyróżnienie w XIV Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” 2012/2013 pod hasłem:

   „Muzyczna fantazja – życia narracja” kategoria plastyka gr. II

   

  Zbigniew Grela

   

 • szkoła

  30.07.2013

  Moduł szkoła został zmodyfikowany

 • Informacje dotyczące wyprawki szkolnej

  Zamieszczamy  informację  dotyczącą wyprawki szkolnej ,wniosek  dla kl I ,wniosek dla klas II,III, V o refundację podręczników na rok szkolny 2013/2014

 • OTWARCIE ORLIKA

  24.06.2013

  W DNIU 24 CZERWCA TJ.PONIEDZIAŁEK W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ OTWARCIE ORLIKA .

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

 •       Deutsch-Wagen-Tour

   

      W dniu 25. marca 2013 roku odwiedzi nas ponownie lektor projektu „Deutsch-Wagen-Tour”.

  Wiele informacji znajdą Państwo na stronie projektu: http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

  W tym dniu organizujemy Dzień Języka Niemieckiego. Zaprosiliśmy na spotkanie

  do Szkoły Podstawowej im. J. i K. Bogdanowiczów w Nadrybiu uczniów klas VI z gminy Puchaczów.

  Uczniowie poszczególnych szkół przygotują część artystyczną wprowadzającą w dobry klimat.

  Pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego p. Urszuli Grzesiuk  

  uczniowie z Puchaczowa zaprezentują przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy  „Na straganie – Auf dem Markte” .

  Uczniowie z Ostrówka pod opieką p. Anny Tkaczyk przedstawią sztukę  „Kot w butach-  Der gestifelte Kater”

  Młodzież z Nadrybia pod kierunkiem p. Wioletty Błaziak pokaże swoją prezentację na  temat: „Moje zainteresowania - Mein Hobby”.

   

  Więcej w zakładce Nauczyciele język niemiecki

 • Projekt e-Twinning w klasie VI

   Nowy projekt realizowany w naszej szkole! Strona główna

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierz Bogdanowiczów została zarejestrowana na platformie eTwinning       w styczniu 2013r. przez p. Wiolettę Błaziak nauczyciela języka niemieckiego (www.etwinning.net). W projekcie biorą udział uczniowie klasy VI.

  Więcej informacji w zakładce "O szkole" - Projekt e-Twinning 2013 dla klas VI

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zakładki i strony projektu!!!      

   


   

 • Dzień Patrona w naszej szkole -8 luty 2013

   

  DROGA DO WOLNOŚCI"

  Pod takim hasłem obchodzono 7 lutego 2013r. trzecią rocznicę nadania imienia Jana i Kazimierza Bogdanowiczów  Szkole Podstawowej w Nadrybiu.

  Gospodarze uroczystości zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „DROGA DO WOLNOSCI” autorstwa pani Iwony Wróbel,  Agnieszki Szponar-Gołębiowskiej i Anny Chryć w wykonaniu uczniów. Program przybliża życie rodziny Bogdanowiczów i ich troskę o losy ojczyzny, której odwagę, poświęcenie i miłość synów darowała. Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu przedstawieniem „DROGA DO WOLNOŚCI” na zaproszenie Wojewody Lubelskiego – pani  Jolanty Szołno- Koguc oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty pana Krzysztofa Babisza wystąpili w Urzędzie Wojewódzkim. Otrzymali podziękowania i pamiątkowe monety wybite z okazji 150 –tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Pamiątkowe monety 2 złotową i 10 złotową otrzymała również szkoła od Dyrektora  Lubelskiego Narodowego Banku Polskiego. Uczniowie mogli poznać sposób wykuwania kos, które w czasie Powstania Styczniowego stały się bronią walczących oddziałów.

  W dniu 1.02.2013r.odbył się IV Międzyszkolny Konkurs „Moja mała ojczyzna. Bohaterowie polskich powstań narodowych”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI z naszego powiatu ze:
  -Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Zezulinie
  -Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  -Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku
  -Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  -Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
  -Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach
  (K. Krysiński był także uczestnikiem powstania styczniowego i walczył  również w naszym regionie)
  Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą, która została doceniona w postaci cennych nagród ufundowanych przez p. Adama Niwińskiego -Starostę Powiatu Łęczyńskiego, p. Adama Grzesiuka -Wójta Gminy Puchaczów, którzy objęli honorowy patronat nad konkursem oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nadrybiu. Nagrody  wręczono laureatom i uczestnikom  w dniu obchodów Dnia Patrona w Szkole w Nadrybiu.
   

   

 • Pomóż dzieciom przetrwać zimę

  W dniach od 21 listopada do 20 grudnia 2012r. uczniowie klasy V pod opieką pedagoga szkolnego Pani Moniki Gargol zorganizowali punkt zbiórki darów rzeczowych w ramach XX Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Aby akcja miała większy rozgłos młodzież zachęcała uczniów i rodziców do udziału w kampanii. Na przerwach śpiewali piosenkę:

  Zwykła kromka chleba
  ma wspaniały smak,
  Co dzień jej potrzeba,
  a niektórym brak.
  Podziel się z kolegą,
  mniej od Ciebie ma.
  Pierwszy wyjdź do niego...

    Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
    kiedy przyjdzie mroźna.
    Przecież nawet odrobinę
    też podzielić można.
    Niechaj każdy da co nieco:
    ja i on, i ty.
    Pomóż zimę przetrwać dzieciom...

  Niby słońce czerwca
  w przedświąteczny czas -
  ten podarek serca
  od każdego z nas.
  Słów niewiele prostych,
  zapamiętaj je.
  Niechaj i dorośli
  w akcję włączą się!

   

  Wśród zebranych rzeczy pojawiły się : maskotki, odzież, artykuły szkolne, artykuły spożywcze.

  Młodzież wytrwale i z zapałem czuwała nad prawidłowym przebiegiem akcji w szkole i zaoferowała swoja pomoc w kolejnych latach.

 • Ferie zimowe

  W dniach od 11 lutego  do 23 lutego 2013 trwają ferie zimowe .

  W naszej szkole to spotkania z Michałem Mazurem w dniach 18,21,23 w godz. 8:00 do 10:00

  na sali gimnastycznej.

 • Dzień myśli braterskiej