Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
Strona główna
 • Konkursy dla uczniów

   

  W dniu 3 lutego 2016tj.środa  w naszej szkole odbędzie sie VII Konkurs  "Moja mała Ojczyzna",którego organizatorkami są Panie Anna Chryć i  Hanna Tołubińska .

  W dniu 4 lutego  2016 /czwartek/ uczniowie kl.V  wyjeżdżają do Łęcznej  na Międzyszkolny Konkurs Mateamtyczny "Szukamy Tęgiej Głowy"

  W dniu 17 marca  /czwartek/2016 roku odbędzie sie w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Mateamatyczny KANGUR  z naszej szkoły bierze w nim udział 20 uczniów  z klas II,III,IV,V,VI.

  W dniu  10 marca2016/czwartek/ odbędzie się  XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "ELFIK" organizatorem konkursu jest p.Maria Głowala,uczestniczą w nim uczniowie z ze szkół z gmin:Ludwin ,Puchaczów,Cyców i Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęcznej .

 • Udział uczniów SP w Nadrybiu w VII Rajdzie Rowerowym "Śladami Powstańców Styczniowych" zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

  09.06.2014

   


  21 maja bieżącego roku odbył się VII Rajd rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych", organizowany z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego   Rudnikach Celem rajdu było upamiętnienie walk, jakie w 1863 roku stoczyli powstańczy styczniowi z wojskami carskimi na terenie Międzyrzeca i okolicznych lasów.

  Po wielu latach w miejscach walk postawiono krzyże i obeliski, upamiętniające miejsca bitew i potyczek. Uczestnicy rajdu pokonywali rowerami około 30 km. Trasę Międzyrzec Podlaski – Rudniki – Dołha – Żegocin -Utrówka. Przy każdym miejscu pamięci uczniowie poznali wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym.  Wyprawa zakończyła się ogniskiem integracyjnym w Sitnie, gdzie nastąpiło podsumowanie rajdu, wręczenie dyplomów, upominków i podziękowań oraz spotkanie z Leśnikiem z Nadleśnictwa Międzyrzec - gospodarzem tego terenu.

  W imprezie uczestniczyła niemal setka uczniów ze szkół w Dołdze, Międzyrzecu Podlaskim,  Misiach,  Nadrybiu, Rogoźnicy, Rudnikach,  Tuliłowie.

   

  W VII rajdzie uczestniczyło sześciu uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Chryć.

  Dla uczestników rajdu była to żywa lekcja historii – poznanie bohaterów i miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym oraz patriotyzmu.

  Po zakończeniu rajdu nasi uczniowie zwiedzali Międzyrzec Podlaski oraz uczestniczyli w  integracyjnym biwaku wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach.  Zabawom nie było końca.

     Drugiego dnia uczniowie wspólnie z panią dyrektor SP w Nadrybiu Maria Paryłą wzięli udział w obchodach  Dnia Patrona  Szkoły w Rudnikach - Karola Krysińskiego. Otrzymali nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie poświęconemu Karolowi Krysińskiemu.


   

 • Akcja charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

  02.12.2013

  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

  JEŚLI W DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ: ZABAWKI, ODZIEŻ W DOBRYM STANIE, ARTYKUŁY SZKOLNE, ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

  KTÓRYMI CHCECIE SIĘ PODZIELIĆ PRZYNIEŚCIE JE DO SZKOŁY,

  A WOLONTARIUSZE PRZEKAŻĄ JE POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM.

   

  WARTO POMAGAĆ!!!


   

 • Otwarcie "Orlika"

   

  W dniu 24 czerwca tj. poniedziałek  w naszej szkole odbędzie się otwarciue  "Orlika "  o godz.9oo .Na tę uroczystość serdecznie zapraszają :dyrektor ,nauczyciele i uczniowie  Szkoły Podstawowej im.Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

 • PROJEKT "SZKOŁA Z PASJĄ - UCZEŃ Z SUKCESEM"

                                                                                         

  Od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku w naszej szkole realizowany jest projekt "Szkoła z pasją – uczeń z sukcesem" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej       w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2).

  W ramach projektu wsparciem objęci zostaną wszyscy uczniowie klas 0 - VI. Przewidziano dla nich liczne zajęcia: wyrównawcze, specjalistyczne i dodatkowe. Wszyscy uczniowie klasy VI obligatoryjnie będą uczestniczyć w zajęciach z matematyki i języka angielskiego (w wymiarze po 1 godzinie tygodniowo). Dodatkowo przewidziano dla uczniów następujące zajęcia dodatkowe: plastyczne, aktorskie, taneczne (taniec towarzyski), socjoterapeuczne, pływackie, a także zajęcia z psychologiem.


  Planowane są także wyjazdy: do teatru i filharmonii w Lublinie oraz do Centrum Nauki Kopernika i Planetarium w Warszawie.

  Wszystkie zajęcia rozpoczną się w październiku.

   

   

   

   


   

   

   

 • XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  13.06.2013

       9 maja 2013 r w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się  XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny.

       Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności poprawnego pisania zgodnie z zasadami ortograficznymi.

    W konkursie wzięli udział uczniowie z  pięciu  szkół z naszego powiatu:

  • Szkoły Podstawowej w Głębokiem,
  • Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie,
  • Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  • Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

  Potyczki ortograficzne  zostały  przeprowadzone w trzech grupach wiekowych- klasa IV, klasa V, klasa VI i składały się z dyktanda i testu.

  Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk, który dla zdobywców I miejsc ufundował pióra, dla pozostałych laureatów nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają również drobne upominki i podziękowania.

  Po odbiór nagród i podziękowań serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników i ich nauczycieli 16 maja o godz. 11.30  do naszej szkoły.

  Lista laureatów:

  • Dominika Ząbkowska
  • Marcin Chilimoniuk
  • Nikodem Szafran
  • Julian Bronecki
  • Emilia Łońska
  • Joanna Kot
  • Sylwia Korzeniowska
  • Aleksandra Małyska
  • Izabela Szpitun
  • Zuzanna Szurek
  • Adrianna Kapała
  • Aleksandra Marcińczak
  • Kamila Szcześniak
  • Andżelika Mazurkiewicz
  • Seweryn Mydlak

   

  Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodzieży,   a uczniom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do kolejnych edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

   

   

   

   


   

 • WYCIECZKA NA ROZTOCZE KLAS I - III

  07.06.2013

  5 czerwca odbyła się wycieczka klas młodszych  na Roztocze.

  Spod szkoły wyjechaliśmy o godz. 6.00 i udaliśmy się autokarem w kierunku Zamościa. Tam dołączyła do nas pani przewodnik, która przez cały dzień opowiadała nam ciekawe historie.

  Potem skierowaliśmy się w okolice Józefowa do Czartowego Pola. Przybywszy na miejsce udaliśmy się  na spacer wzdłuż rzeki Sopot i zachwycaliśmy się bogatą florą i fauną oraz wschłuchiwaliśmy się w szum rwącego nurtu rzeki.  Następnie pojechaliśmy do Zwierzyńca , gdzie po niemałym wysiłku udało nam się dotrzeć na szczyt Bukowej Góry.  Mieliśmy dużo szczęścia i zobaczyliśmy stado koni polskich przebywających  w okolicy Stawów Echo. Następnie spacerowaliśmy alejkami zwierzynieckiego parku, obserwowaliśmy pływające w stawie kaczki oraz podziwialiśmy kościół na wodzie  pod wezwaniem Jana Nepomucena.

  Po przepysznym, domowym obiedzie, który zjedliśmy w Restauracji Parkowej udaliśmy się do Szczebrzeszyna „odwiedzić” chrząszcza.  

  Późnym popołudniem wróciliśmy do Zamościa i poszliśmy do ZOO. Tam widzieliśmy lwy, tygrysy, wielbłądy, pantery i inne egzotyczne zwierzęta.

  Do Nadrybia , trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy około 21.00. Wycieczka była bardzo udana!


   

 • I KONKURS POWIATOWY "MŁODZI RATOWNICY"

  31.05.2013

  27 maja 2013 roku  w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbył się        I Konkurs Powiatowy „Młodzi Ratownicy”. Główną ideą konkursu było promowanie pierwszej pomocy przedmedycznej wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Organizatorem konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej  im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu- p. A. Chryć i p. M. Gargol.

  Honorowy patronat nad konkursem objął pan Adam Niwiński – Starosta Powiatu Łęczyńskiego i pan Adam Grzesiuk  - Wójt Gminy Puchaczów.

  Do konkursu przystąpiło 6 drużyn:

  1. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – grupa 1
  2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku – grupa 2
  3. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  4. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  5. Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa VI
  6. Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu – klasa V

          

  • Pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna dziewcząt z klasy VI w składzie: Weronika Goral, Emilka Jędruszak i Ada Kapała.cheeky
  •  
  • Dziewczęta z V klasy wystąpiły w następującym składzie: Ola Małyska, Karolina Ficek i Justynka Fudala.

   yes        Wszystkim gratulujemy, liczymy na dalsze sukcesy w promowaniu pierwszej pomocy przedmedycznej!!!


   

 • IV RAJD ROWEROWY - RUDNIKI 2013

  20.05.2013

    Biwak uczniowski

    W połowie maja (16-17 maja 2013 r.) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu (Julia Foltyn, Marta Grzesiak, Michał Korzeniowski, Jakub Marcińczak, Sylwia Korzeniowska)  wyjechali na dwudniowy biwak do Rudnik. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła na zaproszenie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w  Rudnikach w międzygminnym VI Rajdzie Rowerowym "Śladami Powstańców Styczniowych" oraz obchodach Dnia Patrona. Rajd został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach. Około 30 kilometrową trasę Międzyrzec Podlaski - Rudniki - Dołha - Utrówka pokonała niemal setka uczniów szkół podstawowych z Dołhy, Międzyrzeca, Miś,  Rogoźnicy, Rudnik i Tuliłowa oraz Nadrybia.

    Organizatorzy za cel postawili sobie kształtowanie postaw patriotyzmu wśród młodzieży, zainteresowanie historią naszego regionu, poznanie miejsc związanych z powstaniem styczniowym oraz przybliżenie postaci Karola Krysińskiego - bohatera powstania, jednocześnie kształtując szacunek do przyrody, poznając faunę i florę okolicznych lasów poprzez edukację ekologiczną "czysty las".

    Rajd rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych", organizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, upamiętnia walki jakie w 1863 roku oddziały powstańców pod dowództwem Karola Krysińskiego stoczyły z wojskami carskimi na terenie Międzyrzeca i okolicznych lasów. Po wielu latach w miejscach tych walk postawiono krzyże i obeliski upamiętniające tamte wydarzenia. Przy każdym miejscu pamięci uczniowie poznali wydarzenia związane z powstaniem styczniowym.  Wyprawa zakończyła się ogniskiem integracyjnym w Sitnie, gdzie nastąpiło podsumowanie rajdu, wręczenie dyplomów, upominków i podziękowań oraz spotkanie z Leśnikiem z Nadleśnictwo Międzyrzec - gospodarzy tego terenu. Leśnicy  przybliżyli młodzieży wiadomości na temat lasów państwowych, ekologii i zachowania się w lasach.

  W imprezie uczestniczyła niemal setka uczniów:

  • Szkoły Podstawowej im. ks Jana Twardowskiego w Dołdze,
  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim,
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach,
  • Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu (powiat łęczyński),
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Kusocińskiego w Rogoźnicy,
  • Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
  • Szkoły Podstawowej w Tuliłowie.


  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach podczas ogniska dokonał podsumowana rajdu, wręczył dyplomy, podziękowania.  Po zakończeniu rajdu nasi uczniowie zwiedzali Międzyrzec Podlaski oraz uczestniczyli w integracyjnym biwaku wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Zabawom nie było końca.

  Drugiego dnia uczniowie wspólnie z pania dyrektor SP w Nadrybiu Maria Paryłą wzieli udział w obchodach  Dnia Patrona

   

 • VI EKOLOGICZNY PIKNIK KLAS III POWIATU ŁECZYŃSKIEGO

  17.05.2013

  16 maja 2013 roku  pod hasłem „ Cudze chwalicie, swego nie znacie” już po raz VI odbył się Ekologiczny Piknik Klas III Powiatu Łęczyńskiego.   

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu  i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie we współpracy z pracownikami Poleskiego Parku Narodowego zaprosiły uczniów klas III do wędrówki ścieżkami  Poleskiego Parku Narodowego w Łowiszowie koło Wytyczna.   

  Honorowy Patronat nad VI Ekologicznym Piknikiem Klas III objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Wójt Gminy Puchaczów oraz Wójt Gminy Ludwin.
  W spotkaniu wzięły udział szkoły podstawowe  z gminy Puchaczów, Ludwin i Cyców. Wspólnie bawiło się i poznawało przyrodę 136 uczniów klas III szkół podstawowych w Nadrybiu, Puchaczowie, Ostrówku, Garbatówce,  Zawadowie, Piasecznie, Dratowie , Zezulinie i Ciechankach.

  Podczas pikniku  towarzyszyli nam zaproszeni goście: pan Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros, pan Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego Kazimierz Radko, pracownik referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska w Puchaczowie – pani Barbara Pacek- Jaśkiewicz oraz inspektor ds. oświaty w Gminie Puchaczów pani Urszula Kłembokowska.
  Spotkanie miało na celu zainteresowanie uczniów środowiskiem przyrodniczym, wytworzenie w nich nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia, zwrócenie uwagi na zagrożenie środowiska naturalnego, jak również  wzajemnie zapoznanie i integrację uczniów  i nauczycieli sąsiadujących ze sobą szkół.

   Piknik  rozpoczął się podzieleniem  uczestników na trzy grupy: kaczeńców, rosiczek  i żurawi, które następnie pod przewodnictwem pracowników Poleskiego Parku Narodowego udały się na wędrówkę  ścieżkami tego urokliwego miejsca. Przewodnicy w interesujący sposób wprowadzili uczestników spotkania w fascynujący świat flory i fauny. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją fizyczną, ale również wiedzą ekologiczno-przyrodniczą, ponieważ rozwiązywali zagadki, odpowiadali na szereg pytań. Po przyjściu z trasy zadaniem każdej z trzech grup było przygotowanie plakatu, który zachęciłby innych do odwiedzenia Poleskiego Parku Narodowego i zainteresowania się przyrodą tego obszaru. Po  zmaganiach z zakresu wiedzy przyrodniczej  upieczono w ognisku kiełbaskę, a spragnieni ruchu  mieli możliwość wykazania się w różnych grach i zabawach  sportowych.
  Na zakończenie uczniowie każdej ze szkół otrzymali krzewy ozdobne do zasadzenia przy swoich szkołach oraz upominki w postaci folderów, biuletynów oraz pomocy dydaktycznych o Poleskim Parku Narodowym, Gminie Puchaczów i Gminie Ludwin , Starostwie Powiatowym.
  Upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej , Gminę Puchaczów, Gminę Ludwin i Poleski Park Narodowy.
  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.


   

 • V rocznica nadania imienia szkole

  02.03.2015

  V rocznica nadania imienia i sztandaru  Szkole Podstawowej w Nadrybiu

  Dnia 27 lutego 2015 roku w szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów odbyły się 

  obchody V rocznicy nadania  imienia i sztandaru.  Uroczystość była tym bardziej podniosła, gdyż tego dnia  placówka została uhonorowana Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Odznaczenie to przyznaje Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie za szczególne zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej oraz wyróżniającą się działalność związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego, a także opiekę nad tymi miejscami.                                                                                                                 

                  Główną uroczystość  poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nadrybiu. Nabożeństwo koncelebrował ks. Dziekan Janusz Rzeźnik -Proboszcz Parafii p.w. Marii Magdaleny w Łęcznej oraz Proboszcz tutejszej Parafii ks. Michał Surowiec. Następnie młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do szkoły.          Wszystkich zgromadzonych powitali nauczyciele prowadzący uroczystość  Alicja Skoczylas i Mikołaj Zasiadko.  Ten wyjątkowy  dzień uświetnili swoją obecnością Marian Starownik Wicewojewoda Lubelski, Roman Cholewa Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Kazimierz Radko Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego, ks. Dziekan Janusz Rzeźnik-Proboszcz Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej, ks. Michał Surowiec Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Nadrybiu.  Nie mogło w tym dniu zabraknąć wśród zaproszonych gości przedstawicieli władz gminnych, których reprezentowali: Barbara Marcinek Skarbnik Gminy Puchaczów, Urszula Kłęmbokowska Inspektor ds. Oświaty w Gminie Puchaczów, Barbara Pacek-Jaśkiewicz -Kierownik Referatu Rolnictwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gminie Puchaczów, Karol Zabłotny Wiceprzewodniczący Rady Gminy Puchaczów, Stanisław Radko Przewodniczący Komisji Oświaty Gminy Puchaczów. Zaszczyciła nas także swoją obecnością Ewa Leśniewska - historyk, regionalista, autorka książek z zakresu historii regionu oraz o Janie i Kazimierzu Bogdanowiczach, Piotr Winiarski- autor książek o przebiegu powstania styczniowego w naszym regionie, Adam Mitura-Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, Wiesława Stec –z-ca Przewodniczącej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego, Ewa Kołomyjska Przewodnicząca  Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”  w Gminie Puchaczów, Katarzyna Król Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Puchaczowie, Wioletta Sieczkowska-Kos- krewna  Jana i Kazimierza Bogdanowiczów oraz Dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia  im. J. Paderewskiego w Nałęczowie, sołtysi, dyrektorzy ościennych szkół,  nauczyciele i emeryci.          Kolejno głos zabrała pani dyrektor szkoły Maria Paryła, która przybliżyła słuchaczom losy Jana i Kazimierza Bogdanowiczów, ich zasługi dla kraju oraz przypomniała procedurę wyboru patrona szkoły, w której brała udział cała społeczność lokalna.   Następnie wprowadzono sztandar oraz odśpiewano hymn szkoły, po czym nastąpiło z rąk Wicewojewody Lubelskiego  Mariana Starownika udekorowanie Złotym Medalem  Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej i odczytanie aktu nadania. Wicewojewoda Lubelski  w swoim przemówieniu  podkreślił wielką rangę wydarzenia związanego z nadaniem złotego medalu. Zadaniem szkoły jest wychowywać młodych ludzi w duchu patriotyzmu, uczyć miłości do Ojczyzny, poszanowania starszych pokoleń, zaszczepiać  w sercach szacunek do symboli i pamiątek narodowych. Pamięć o przodkach powinna być wciąż żywa, a fakt, że szkoła zaszczepia w młodym pokoleniu dbałość o historię, przynosi  zaszczyt całej gminie.

  Wszystkich obecnych zachwycił doskonale przygotowany program poetycko-muzyczny  w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz studentów KUL z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Ćwieki” ze Stowarzyszenia Słuchaj- Patrz-Pomagaj w Lublinie.

  Przeniósł on widzów w odległe czasy naszej historii, kiedy Polacy musieli walczyć  o odzyskanie niepodległości i zachowanie swojego człowieczeństwa. Uczennica klasy VI przedstawiła postać mieszkanki Wólki Nadrybskiej pani Weroniki Chomy, która podczas holokaustu uratowała życie dwóm Żydom, za co otrzymała medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

  Jubileusz pięciolecia nadania imienia stał się okazją, aby przybliżyć najważniejsze momenty  z życia szkoły. Wszyscy obecni obejrzeli prezentację „5 lat z dziejów szkoły pod patronatem Jana i Kazimierza Bogdanowiczów”.

  W kolejnym punkcie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie VI międzyszkolnego Konkursu „Moja mała Ojczyzna. Powstanie Styczniowe oraz miejsca pamięci narodowej w powiecie Łęczyńskim.” Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski  końca XVIII i XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem bohaterów powstań narodowych, w tym zasług Jana i Kazimierza Bogdanowiczów, rozbudzenie zainteresowania dziejami regionu oraz budowaniu poczucia więzi z regionem zamieszkania. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI z naszego powiatu ze:
  -Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Zezulinie
  -Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  -Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

  -Szkoły Podstawowej w Garbatówce

  - Szkoły Podstawowej w Malinówce

  - Szkoły Podstawowej im. Zgrupowania Partyzanckiego im. „Jeszcze Polska nie zginęła”          w Ludwinie

  -Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie

  -Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

  -Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

  Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego oraz Wójt Gminy Puchaczów.

    Niewątpliwie atmosfera tego wyjątkowego, dla naszej szkoły dnia, udzieliła się każdemu, kto brał udział w uroczystości. Otrzymany przez nas medal potwierdził, że doceniono nasz wysiłek wkładany w kultywowanie wartości patriotycznych.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym uroczystość mogła się odbyć, a przybyłym gościom za obecność w tak ważnym dniu dla całej społeczności szkolnej.

   


   

 • szkoła

  30.07.2013

  Moduł szkoła został zmodyfikowany

 • Informacje dotyczące wyprawki szkolnej

  Zamieszczamy  informację  dotyczącą wyprawki szkolnej ,wniosek  dla kl I ,wniosek dla klas II,III, V o refundację podręczników na rok szkolny 2013/2014

 • OTWARCIE ORLIKA

  24.06.2013

  W DNIU 24 CZERWCA TJ.PONIEDZIAŁEK W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ OTWARCIE ORLIKA .

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

 •       Deutsch-Wagen-Tour

   

      W dniu 25. marca 2013 roku odwiedzi nas ponownie lektor projektu „Deutsch-Wagen-Tour”.

  Wiele informacji znajdą Państwo na stronie projektu: http://www.deutsch-wagen-tour.pl/

  W tym dniu organizujemy Dzień Języka Niemieckiego. Zaprosiliśmy na spotkanie

  do Szkoły Podstawowej im. J. i K. Bogdanowiczów w Nadrybiu uczniów klas VI z gminy Puchaczów.

  Uczniowie poszczególnych szkół przygotują część artystyczną wprowadzającą w dobry klimat.

  Pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego p. Urszuli Grzesiuk  

  uczniowie z Puchaczowa zaprezentują przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy  „Na straganie – Auf dem Markte” .

  Uczniowie z Ostrówka pod opieką p. Anny Tkaczyk przedstawią sztukę  „Kot w butach-  Der gestifelte Kater”

  Młodzież z Nadrybia pod kierunkiem p. Wioletty Błaziak pokaże swoją prezentację na  temat: „Moje zainteresowania - Mein Hobby”.

   

  Więcej w zakładce Nauczyciele język niemiecki

 • Projekt e-Twinning w klasie VI

   Nowy projekt realizowany w naszej szkole! Strona główna

  Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierz Bogdanowiczów została zarejestrowana na platformie eTwinning       w styczniu 2013r. przez p. Wiolettę Błaziak nauczyciela języka niemieckiego (www.etwinning.net). W projekcie biorą udział uczniowie klasy VI.

  Więcej informacji w zakładce "O szkole" - Projekt e-Twinning 2013 dla klas VI

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zakładki i strony projektu!!!      

   


   

 • Dzień Patrona w naszej szkole -8 luty 2013

   

  DROGA DO WOLNOŚCI"

  Pod takim hasłem obchodzono 7 lutego 2013r. trzecią rocznicę nadania imienia Jana i Kazimierza Bogdanowiczów  Szkole Podstawowej w Nadrybiu.

  Gospodarze uroczystości zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „DROGA DO WOLNOSCI” autorstwa pani Iwony Wróbel,  Agnieszki Szponar-Gołębiowskiej i Anny Chryć w wykonaniu uczniów. Program przybliża życie rodziny Bogdanowiczów i ich troskę o losy ojczyzny, której odwagę, poświęcenie i miłość synów darowała. Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu przedstawieniem „DROGA DO WOLNOŚCI” na zaproszenie Wojewody Lubelskiego – pani  Jolanty Szołno- Koguc oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty pana Krzysztofa Babisza wystąpili w Urzędzie Wojewódzkim. Otrzymali podziękowania i pamiątkowe monety wybite z okazji 150 –tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Pamiątkowe monety 2 złotową i 10 złotową otrzymała również szkoła od Dyrektora  Lubelskiego Narodowego Banku Polskiego. Uczniowie mogli poznać sposób wykuwania kos, które w czasie Powstania Styczniowego stały się bronią walczących oddziałów.

  W dniu 1.02.2013r.odbył się IV Międzyszkolny Konkurs „Moja mała ojczyzna. Bohaterowie polskich powstań narodowych”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI z naszego powiatu ze:
  -Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Zezulinie
  -Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  -Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku
  -Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
  -Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
  -Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach
  (K. Krysiński był także uczestnikiem powstania styczniowego i walczył  również w naszym regionie)
  Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą, która została doceniona w postaci cennych nagród ufundowanych przez p. Adama Niwińskiego -Starostę Powiatu Łęczyńskiego, p. Adama Grzesiuka -Wójta Gminy Puchaczów, którzy objęli honorowy patronat nad konkursem oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nadrybiu. Nagrody  wręczono laureatom i uczestnikom  w dniu obchodów Dnia Patrona w Szkole w Nadrybiu.
   

   

 • Pomóż dzieciom przetrwać zimę

  W dniach od 21 listopada do 20 grudnia 2012r. uczniowie klasy V pod opieką pedagoga szkolnego Pani Moniki Gargol zorganizowali punkt zbiórki darów rzeczowych w ramach XX Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Aby akcja miała większy rozgłos młodzież zachęcała uczniów i rodziców do udziału w kampanii. Na przerwach śpiewali piosenkę:

  Zwykła kromka chleba
  ma wspaniały smak,
  Co dzień jej potrzeba,
  a niektórym brak.
  Podziel się z kolegą,
  mniej od Ciebie ma.
  Pierwszy wyjdź do niego...

    Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
    kiedy przyjdzie mroźna.
    Przecież nawet odrobinę
    też podzielić można.
    Niechaj każdy da co nieco:
    ja i on, i ty.
    Pomóż zimę przetrwać dzieciom...

  Niby słońce czerwca
  w przedświąteczny czas -
  ten podarek serca
  od każdego z nas.
  Słów niewiele prostych,
  zapamiętaj je.
  Niechaj i dorośli
  w akcję włączą się!

   

  Wśród zebranych rzeczy pojawiły się : maskotki, odzież, artykuły szkolne, artykuły spożywcze.

  Młodzież wytrwale i z zapałem czuwała nad prawidłowym przebiegiem akcji w szkole i zaoferowała swoja pomoc w kolejnych latach.

 • Ferie zimowe

  W dniach od 11 lutego  do 23 lutego 2013 trwają ferie zimowe .

  W naszej szkole to spotkania z Michałem Mazurem w dniach 18,21,23 w godz. 8:00 do 10:00

  na sali gimnastycznej.

 • Dzień myśli braterskiej