• Konkurs czytelniczy

• Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/

Międzyklasowy konkurs czytelniczy w roku szkolnym 2016/17

Konkurs trwa przez cały rok szkolny i jest organizowany na dwóch poziomach: kl. I-III i IV-VI.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie:

· promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytelnictwo,

· kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy,

· rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą

· promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi,

· promowanie twórczości dziecięcej,

· rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych.

Uczniowie wypożyczają książki, po przeczytaniu których streszczają je wychowawcom w klasach I- III lub bibliotekarzowi  uczniowie klas starszych.

Bibliotekarz prowadzi miesięczną statystykę czytelnictwa wszystkich klas. Po I i II semestrze informuje wychowawców         o ilości przeczytanych książek i czasopism przez poszczególnych uczniów oraz klasy.

Najlepsi czytelnicy otrzymują na koniec roku nagrody lub dyplomy.

Wykres czytelnictwa uczniów klas I – III i IV – VI w I semestrze roku szkolnego 2016/17

Wyniki międzyklasowego konkursu czytelniczego w I semestrze 2016/17

Lp.