• XXXXI MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Wczoraj 27 kwietnia 2022 jedenastoosobowa grupa uczniów z klas 1-7  reprezentowała naszą szkołę podczas gminnych eliminacji w XXXXI MAŁYM KONKURSIE RECYTATORSKIM. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół podstawowych gminy Puchaczów. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością tekstu, byli bardzo dobrze przygotowani przez nauczycieli języka polskiego oraz wychowawców edukacji wczesnoszkolnej. Podczas obrad jury uczniowie nawiązywali kontakt z uczniami z pozostałych placówek i cierpliwie oczekiwali na werdykt. Wyróżniono cztery osoby, które będą brały udział w kolejnych powiatowych eliminacjach. Wśród nich znalazła się nasza uczennica kl. 3 Nadia Horbowicz! J

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, a za Nadię trzymamy kciuki w kolejnym etapie!

• OPŁATA ZA OBIADY MAJ 2022 r.

Opłata za obiady w MAJU wynosi:

PRZEDSZKOLE:

wyżywienie całodzienne:

• 94,50 (21x4,50zł)

wyżywienie bez podwieczorków:

• 75,60zł (21x 3,60zł)

• dzieci klas.1-8 – 34,00zł (17x2,00zł)

Opłatę należy uiścić do 25.04.2022 r.

UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą mogli korzystac z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za okazaniem karty żywieniowej.

Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest wpłata):

w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce szkolnej.

• Przerwa świąteczna

• Przypominamy, że przerwa świąteczna rozpoczyna się 14 kwietnia (tj. czwartek) i trwa do 19 kwietnia (tj. środa). Do szkoły wracamy 20 kwietnia, czyli w środę.

• "Bezpieczni w Sieci - Nadrybiaki.pl"

• Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodziliśmy 8 lutego 2022 zgłosiliśmy własną inicjatywę i znaleźliśmy się w gronie ponad 5000 szkół podejmujących działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W marcu ogłoszone zostały dwa konkursy. Konkurs na film profilaktyczny dla klas 6-8 pt. „www.Wirtualne@Podwórko.pl”, gdzie tematem przewodnim było bezpieczeństwo widziane oczami młodego użytkownika sieci oraz konkurs plastyczny na plakat „Bezpieczni w Sieci -Nadrybiaki.pl" dla uczniów klas 1-8. Inicjowane konkursy miały na celu przede wszystkim promowanie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, upowszechnianie informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, profilaktyki uzależnień od multimediów oraz upowszechnienie wzorców i postaw prozdrowotnych. Uczniowie klas 1-3  licznie przystąpili  do udziału w konkursie plastycznym na plakat „Bezpieczni w Sieci -Nadrybiaki.pl" . Łącznie wzięło w nim  udział 31 uczniów. Wyłoniono 5 zwycięzców:

1 miejsce zajęła Julia Dębicka kl. 3.

2 miejsce zajęli: Klaudia Rutkowska kl. 1 i Jakub Kowalczyk kl. 3.

3 miejsce zajęli: Oliwia Horzępa kl. 1 i Karina Sroczyk kl.3.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom gratulujemy i liczymy na udział w kolejnych inicjatywach!:)

• NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 1 kwietnia i nie był to Prima Aprilis. Od rana wolontariuszka rozdawała ulotki z informacją o autyzmie dla każdego, powstała Niebieska Tablica, na ścianach korytarza szkolnego pojawiły się najważniejsze inforamcje o autyźmie. Społeczność szkolna była ubrana na NIEBIESKO!

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.