• UWAGA!!!

• Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
            Drodzy Uczniowie!

W dniu 1 września wszystkich uczniów zapraszamy na krótkie spotkanie w murach naszej szkoły.

Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Rodzicami!
            Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani rygorystycznie przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem Covid-19. Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ wdrożyliśmy wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą, aby bezwzględnie stosować się do poniższych zasad:

1. Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
            2. Uczniowie z objawami infekcji dróg oddechowych, temperaturą, katarem nie będą przyjmowani.
            3. Do placówki nie będzie przyjęty uczeń, którego domownik odbywa kwarantannę.
            4. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt zarażenia koronawirusem Covid-19 lub odbywania przez ucznia bądź domownika kwarantanny.
            5. Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu rzeczy i przedmiotów niesłużących celom edukacyjnym.
            6. W uzasadnionym podejrzeniu, że uczeń jest chory (np.  temperatura) i może zarażać innych, nie będzie on przyjęty na zajęcia, a rodzice są proszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować wychowawcę o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu ucznia w szkole, zostanie on umieszczony w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica.
            7. W szkole obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej (tj. korytarz).
            8. Na lekcjach (w salach i pracowniach) nie obowiązuje noszenie maseczek (ale jeśli ktoś uważa to za konieczne - nie ma przeciwwskazań).
            9. Wszyscy wchodzący do szkoły zobowiązani są dezynfekować ręce poprzez skorzystanie z płynu dezynfekcyjnego znajdującego się w dozownikach umieszczonych w budynku szkolnym.
            10. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
            11. Rodzice nie mogą przebywać na terenie szkoły dłużej niż istnieje potrzeba. Zgodnie z zaleceniami GIS przebywanie osób trzecich w pomieszczeniach placówki musi być ograniczone do niezbędnego minimum.
            12. Na terenie szkoły, we wszystkich pomieszczeniach, obowiązuje zachowanie dystansu społecznego (1,5 m).

13. Uczniowie korzystający z dowozu są zobowiązani do posiadania maseczki podczas przebywania w autobusie.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców w dzienniku elektronicznym. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci oraz na stronie internetowej szkoły.

W razie zagrożenia zarażeniem koronawirusem Covid-19 zalecamy niezwłoczny kontakt z SANEPID:
            tel. 81 752 31 67,
            tel. alarmowy - 501 552 018
            mail – psse.leczna@pis.gov.pl

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej  im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu odbędzie się 1 września 2020r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

9 00        kl. IV - VIII

1200      kl. I – III

Przypominamy, że wszystko musi odbywać się zgodnie z procedurami i wytycznymi MEN i GIS  w czasie pandemii. W związku z powyższym uczestnicy spotkań powinni zachowywać dystans społeczny, posiadać maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce.

Godziny odjazdów  z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego

w dniu  1.09.2020r.

KL. 4 - 8