• Artykuł z nadania imienia szkole.

Nadanie imienia oraz przekazanie sztandaru

Szkole Podstawowej w Nadrybiu

W dniu 21 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej w Nadrybiu odbyła się uroczystość nadania imienia Jana i Kazimierza Bogdanowiczów oraz przekazania sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Biskupa Artura Mizińskiego, który następnie poświęcił krzyż patriotów      na tablicy pamiątkowej.

Nasi uczniowie zatańczyli do melodii poloneza z filmu „Pan Tadeusz”. Układ taneczny opracował instruktor Gminnego Ośrodka Kultury Leszek Gęca.

Bardzo ważnym punktem programu było odczytanie uchwały Rady Gminy Puchaczów przez jej przewodniczącego Szczepana Kanoniuka o nadaniu imienia oraz aktu nadania sztandaru przez wójta pana Adama Grzesiuka.

Sztandar bardzo uroczyście został przekazany społeczności szkolnej, która złożyła ślubowanie. Fundatorzy naszego sztandaru zostali uhonorowani pamiątkowymi gwoździami umocowanymi na drzewcu sztandaru.

Następnie nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny opracowany przez nauczycielki naszej szkoły Iwonę Wróbel i Agnieszkę Szponar-Gołębiowską. Opowiadał o losach rodziny Bogdanowiczów, przejmującej historii wzoru patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny ponad własne życie.

Nasi goście oraz wszystkie rodziny szkolne otrzymały specjalnie wydany z tej okazji folder „Dziejów Nadrybia -okruchy wspomnień”. Zebraniem oraz opracowaniem materiałów zajęły się nauczycielki

Szkoły Podstawowej w Nadrybiu, a bardzo istotnie pomogli w tym przedsięwzięciu  mieszkańcy – seniorzy Nadrybia i Kaniwoli oraz emerytowani nauczyciele.

Zarząd Starostwa Powiatowego w Łęcznej podjął się wydania naszej publikacji, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością: senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, jego ekscelencja ks. biskup Artur Miziński,

v-ce Kurator Oświaty Bogdan Wagner, Starosta Powiatu Łęczyńskiego Adam Niwiński z żoną Anną Niwińską, Wioletta Sieczkowska-Kos- krewna Bogdanowiczów, dr Ewa Leśniewska, Dziekan Dekanatu Łęczyńskiego

ks. Kanonik Stefan Misa, Dziekan Senior Dekanatu Łęczyńskiego ks. Kanonik Janusz Rzeźnik, ks. Kanonik Józef Cwener, ks. Kanonik Krzysztof Marzycki,

Wójt Gminy Puchaczów Adam Grzesiuk, przewodniczący Rady Gminy Puchaczów Szczepan Kanoniuk,  radni Gminy Puchaczów: Renata Skoczylas, Bożena Warzyszak, Roman Siedlecki, Edward Szurek, Jan Filipczuk, Roman Zabłotny, Andrzej Niziołek, dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej w Łęcznej- pani Agnieszka Linca- Ćwikła, dyrektor Powiatowej Stacji Epidemiologiczno- Sanitarnej w Łęcznej Anna Kamińska, członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Łęcznej Sławomir Karwacki, v-ce prezes Łęczyńskiej Energetyki Stanisław Misterek,  prezes Przedsiębiorstwa Usługowo- Handlowego KRAMEX Krystyna Brzezińska, dyrektor do spraw transportu PKS Chełm Wiesław Polakowski,v-ce przewodniczący Związków Zawodowych Górników BOGDANKA SA Zdzisław Cichosz, prezes DEXOIL Mariusz Pawłat, Dyrektor Działu Budowlanego Przedsiębiorstwa KOBUD Roland Szymczak, kierownik przedsiębiorstwa KOBUD Sławomir Zając, inspektor Referatu Oświaty i Sportu w Puchaczowie Halina Ślązak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku Wanda Kot, v-ce dyrektor Małgorzata Marcinek, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Puchaczowie  Elżbieta Bedlińska, v-ce dyrektor  Iwona Modzelewska, v-ce dyrektor  Krzysztof Szczepański, dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie Joanna Gąsior, prezes oddziału ZNP w Puchaczowie Agnieszka Prokop, Halina Mazurkiewicz, Lucyna Kucharska, kierownik ds. Rolnictwa i Ekologii Barbara Pacek- Jaśkiewicz, inspektora ds. rolnictwa Halina Skoniecka, kierownik Opieki Społecznej w Puchaczowie Ewa Kaźmierczak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Puchaczowie Artur Choma, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puchaczowie Sławomir Dzikowski, lekarz stomatolog Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puchaczowie Lucyna Żołądek- Szymańska, pielęgniarka Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puchaczowie Anna Borucka, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy  Anna Bielak, sołtys Nadrybia Dworu Barbara Zaborek, sołtys Nadrybia Wsi Małgorzata Dworak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Nadrybiu Henryka Środek, emerytowani nauczyciele Alicja Pastwa,  Daniela Sacawa, przewodniczący Rady Rodziców Małgorzata Paśnik, Henryka Klimas,  Anna Wojtas, komendant Straży Pożarnej w Kaniwoli  Wiesław Woźniak, prezes Straży Pożarnej w Janowicy Józef Trojan, prezes Straży Pożarnej w Nadrybiu Jan Gargol, poczty sztandarowe, mieszkańcy, którzy pomagali odtworzyć historię szkoły Leokadia Lis,  Irena Kuśmicka, Urszula Stachowicz,  Czesław Gołębiowski, Bolesław Skoczylas.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wielkie wsparcie ze strony Gminy Puchaczów, rodziców uczniów naszej szkoły oraz wszystkich instytucji, firm, osób prywatnych przy organizacji uroczystości nadania imienia szkole.

Społeczność Szkoły Podstawowej

im. Jan  i  Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu