• Zasady wypożyczania książek przez czytelników klas I – VIII.

• 1.     Biblioteka przygotowuje książki  dla uczniów zgodnie z prośbą wychowawców  lub nauczycieli języka polskiego.  Przygotowane pakiety książek  dla poszczególnych uczniów są do odbioru w szkole w umówionym terminie. Termin wyznacza nauczyciel wychowawca lub polonista.

2.     Biblioteka przyjmuje zamówienia książek od czytelników i ich rodziców telefoniczne  81 7575 102 (w godzinach 7:00- 15:00) lub e-mail annachryc2020@wp.pl  . Zamówione książki są do odbioru  najpóźniej następnego dnia lub w przypadku zamówiona w piątek będą dostępne                 w poniedziałek.  Książki odbiera się przy wejściu do szkoły w godzinach pracy szkoły (7:00 – 15:00). W wyjątkowych sytuacjach należy ustalić termin odbioru z pracownikiem sekretariatu szkoły.

3.     Czytelnicy przedszkola wypożyczają książki przed biblioteka w godzinach pracy biblioteki.

4.     Książki zwracane do biblioteki należy włożyć do  podpisanej imieniem                      i nazwiskiem czytelnika reklamówki. Książki w reklamówkach wkładamy do pudełka z napisem „ZWROT KSIĄŻEK”, które znajduje się przy wejściu do szkoły. Książki zostaną wypisane z karty czytelnika po trzech dniach.

5.     Biblioteka nie przyjmuje książek od czytelników będących na kwarantannie lub w izolacji. Książki można zwrócić po okresie kwarantanny lub izolacji.